رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 26 February

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: ۳ موزه صید و صیادی، نهضت جنگل و مردم‌شناسی عشایر تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

حرف تازه – مرمت سقف عمارت دانشسرای رشت با کمک یک خیر و مشارکت شهرداری به زودی آغاز می شود.

مسعود حلاج‌پور اظهار داشت: در حال حاضر ۱۹ موزه تخصصی در استان گیلان وجود داشته و از ابتدای امسال تاکنون ۳ موزه سنجش، موزه رودبار و موزه ماسوله در استان افتتاح شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان خاطرنشان کرد: افتتاح ۱۳ موزه در گیلان در دستور کار بوده که از این تعداد تا ۳ موزه تا اسفندماه امسال افتتاح می‌شود.
حلاج‌پور افزود: افتتاح موزه صید و صیادی شهر پره‌سر با مشارکت شهرداری این شهر، موزه مردم‌شناسی عشایر شهر رضوانشهر و موزه نهضت جنگل در خانه میرزا کوچک خان در دستور کار قرار گرفته است.
وی ابراز داشت: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد از کارهای اجرایی موزه صید و صیادی و موزه مردم‌شناسی عشایر و ۹۰ درصد از امور اجرایی موزه نهضت جنگل انجام شده و این ۳ موزه تا اسفندماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه برای هر شهر استان گیلان یک برند مشخص شده گفت: موزه‌های تخصصی نقش به سزایی در معرفی این برندها و فرهنگ اصیل و تاریخی هر شهر گیلان دارند.
حلاج‌پور افزود: هدف از ایجاد موزه نهضت جنگل جمع آوری عکس، اسناد، مدارک و اشیاء مربوط به نهضت جنگل، مشروطیت، میرزاکوچک خان و همراهانش است که نقش مهمی را در تاریخ و هویت گیلان ایفا کردند.
وی درباره مرمت سقف عمارت دانشسرای ملی شهر رشت گفت: خوشبختانه خیری حاضر شده که هزینه مرمت سقف این ساختمان را پرداخت کرده و بعداً این مبلغ را دریافت کند که بدین ترتیب مرمت سقف این ساختمان با مشارکت شهرداری رشت به‌زودی آغاز می‌شود.
مرمت سقف عمارت دانشسرای رشت با کمک یک خیر و مشارکت شهرداری

مرمت سقف عمارت دانشسرای رشت با کمک یک خیر و مشارکت شهرداری

تسنیم

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار