توضیح رئیس پلیس راهور گیلان در خصوص دیوار کشی زیر تقاطع گاز رشت:

مردم از ایستادن در سرما و گرما ناراضی بودند

حرف تازه – با ساخت این بنا دیگر مردم مجبور نیستند در سرما و گرما در خیابان بمانند و از پشت پنجره کانکس خدمات دریافت کنند. در این بنا چندین اتاق برای مراجعان در نظر گرفته شده تا بتوانند تا پایان مراحل کار، در اتاق انتظار حضور داشته باشند.  پلیس راهور، طی روزهای گذشته اقدام به […]

حرف تازه – با ساخت این بنا دیگر مردم مجبور نیستند در سرما و گرما در خیابان بمانند و از پشت پنجره کانکس خدمات دریافت کنند. در این بنا چندین اتاق برای مراجعان در نظر گرفته شده تا بتوانند تا پایان مراحل کار، در اتاق انتظار حضور داشته باشند. 

پلیس راهور، طی روزهای گذشته اقدام به احداث ساختمانی در زیر پل فلکه گاز نموده است. ساختمانی که اگرچه هنوز به اتمام نرسیده است اما انتقادهایی در خصوص علت ساخت آن توسط برخی رسانه ها صورت گرفته است.

منتقدان می گویند این دیوارکشی نه تنها محصور نمودن شارع عمومی است بلکه چهره شهر را هم زشت نموده و با اصول شهرسازی همخوانی ندارد. در مقابل، سرهنگ محمدی، رئیس پلیس راهور استان به خبرنگار خزرآنلاین می گوید: جانمایی این مکان پیش از این صورت گرفته بود و پیش تر در مکان مورد اشاره کانکس های راهنمایی و رانندگی وجود داشته است.

وی می افزاید: بدلیل حضور نیروهای راهنمایی و رانندگی و برای حفظ شان افرادی که برای کشیدن کروکی و یا موارد این چنینی به محل مراجعه می کردند، کانکس ها برداشته شد و اتاق هایی ساخت و ساز شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه این بنا در مراحل ساخت اولیه است و مطمئنا زیباسازی خواهد شد، می گوید: قبلا فنس هایی در آن جا وجود داشت و مردم و مراجعان مجبور بودند برای دریافت خدمات، پشت پنجره کانکس منتظر بمانند که این نه تنها خطر وقوع تصادف و برخورد با مراجعان را توسط خودروهای عبوری افزایش می داد بلکه در شان مردم نبود که برای دریافت خدمات مجبور به تحمل چنین وضعی باشند.

سرهنگ محمدی با طرح این سوال که چهره شهر قبلا با وجود فنس ها زشت بوده یا حالا که این بنا در حال احداث است، می افزاید: با ساخت این بنا دیگر مردم مجبور نیستند در سرما و گرما در خیابان بمانند چرا که در این بنا چندین اتاق برای مراجعان در نظر گرفته شده تا بتوانند تا پایان مراحل کار، در اتاق انتظار حضور داشته باشند. 

رئیس پلیس راهور استان گیلان، هدف از ساخت این بنا را ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان در کلانشهر رشت می داند و می افزاید: پلیس راهور به دنبال رعایت حقوق شهروندی است و برای اینکه بتوانیم به شهروندان خدمات مناسبی ارائه دهیم، اقدام به ساخت این بنا نموده ایم.

سرهنگ محمدی در پایان با بیان اینکه در کلانشهرها، شهرداری ها چنین اماکنی را ساخته و در اختیار پلیس راهور قرار می دهند، تصریح کرد: از زیر پل راضی نیستیم و این مکان موقتی خواهد بود با این حال برای ارائه بهتر و سریع تر خدمات به مردم و مراجعان، اقدام به احداث این بنا نموده ایم.