رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 11 August
قرار نیست که بنده مخالف شهردار باشم، با پیشرفت رشت مخالفت کنم

مخالفت حاجی پور با تعهد دفن اموات به استانداری گیلان برای اجرای پروژه گیل لند

حرف تازه – اسماعیل حاجی پور رئیس شورای اسلامی شهر رشت ضمن مخالفت با تعهد دفن اموات به استانداری گیلان اظهارداشت: در استانداری به ما گفته شد که باید در خصوص دفن اموات تعهد داده شود مگر کسی فوت می‌ کند استانداری کار کفن ‌و دفن را انجام می‌دهد؟ تعهد به چه معناست؟ حاجی پور […]

حرف تازه – اسماعیل حاجی پور رئیس شورای اسلامی شهر رشت ضمن مخالفت با تعهد دفن اموات به استانداری گیلان اظهارداشت: در استانداری به ما گفته شد که باید در خصوص دفن اموات تعهد داده شود مگر کسی فوت می‌ کند استانداری کار کفن ‌و دفن را انجام می‌دهد؟ تعهد به چه معناست؟

حاجی پور در هفتاد و یکمین جلسه کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، اظهار داشت: اخیراً بنده مسائلی را شاهد هستم که شأنیت با هیچ‌کسی ندارد. بعضی از پروژه‌ ها برای شهر است، اگر بنده با شهردار مشکل داشته باشم نباید سبب ایجاد تأخیر در این پروژه ‌ها شویم.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذار همانند یک پرنده است و با کوچک ‌ترین صدا می‌پرد و می‌رود، نه ‌تنها خود سرمایه‌ گذار از رشت می‌رود، بلکه سایرین را نیز برای رفتن هدایت خواهد کرد. ما نباید سبب از دست رفتن سرمایه‌ گذاران در شهر رشت شویم. ما ۲۰ سال است که در بحث آب منطقه‌ ای با مشکل مواجه بوده‌ ایم. در موضوع کانال ژ۵ تنها پاسخی که آب منطقه ‌ای به ما می‌داد، پیشنهاد خرید زمین کانال و در بحث تالاب عینک نیز پیشنهاد خرید بود، اما در جلسه‌ ای که در این زمینه برگزار کردیم، با توجه به اینکه آب منطقه ای گیلان نمی ‌تواند سرمایه‌ گذار برای تالاب عینک بیاورد آن‌ها را متقاعد کردیم تا طی اجاره‌ نامه ۹۹ ساله به مبلغ سالانه ۵ میلیون تومان کار را به شهرداری رشت واگذار نمایند و کانال ژ۵ نیز در اختیار قرار بگیرد و تنها قراردادی منعقد شود که به تهران ارائه گردد. بنده از این می ‌ترسم که سرمایه‌گذار در این زمینه ‌ها ورود کند و به خاطر برخی مسائل از دستمان برود.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به پروژه پارک آبی (گیل لند) گفت: در جلسه استانداری گفته شد که همکاری شورایی ما از استانداری خواستار آن شده تا مقابل کار پروژه پارک آبی گرفته شود. در استانداری به ما گفته شد که باید در خصوص دفن اموات تعهد داده شود، مگر کسی فوت می‌ کند استانداری کار کفن ‌و دفن را انجام می‌دهد؟ تعهد به چه معناست؟ ما ۱۵ سال دیگر برای دفن اموات جا داریم و اکنون برای زنده ‌ها فکر می ‌کنیم که چگونه زندگی کنند، رشت امروز متأسفانه توقفگاه نیست و محل عبور شده است. اگر بتوانیم بزرگ ‌ترین پارک آبی کشور را در رشت راه ‌اندازی کنیم قطعاً با حضور مسافرین و توقف آنان در رشت مواجه خواهیم شد.

حاجی پور همچنین با بیان اینکه با راه ‌اندازی پارک آبی شهر رشت ۱۵۰۰ شغل مستقیم و ۷ هزار شغل غیرمستقیم ایجاد خواهد شد، تأکید کرد: در حال حاضر همه عزیزان در حال تلاش هستند که ۴۰ هکتار از سوی منابع طبیعی برای این کار در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه گاه دیده می ‌شود که چون طرح ارائه‌ شده مربوط به یک عضو شوراست مانع از کار می‌شوند، اظهار داشت: کمیسیون ‌های تخصصی نظر خود را در خصوص طرح ‌هایی که ارائه می ‌شود هرچه سریع ‌تر ارائه نمایند. در بحث بلوار کوچکی متأسفانه سرمایه ‌گذار پس از حواشی طرح سؤال از شهردار رشت، رفت. قرار نیست که بنده مخالف شهردار باشم، با پیشرفت شهر مخالفت کنم.

به گزارش حرف تازه، پیش از این مطرح شدن موضوع احداث بزرگ ترین پارگ آبی کشور به نام پارک آبی گیل لند در زمینی واقع در اراضی باغ رضوان (آرامستان فعلی رشت) حواشی بسیاری را به همراه داشت و نگرانی هایی بابت مشکل دفن اموات رشت طی سالهای آینده و همچنین سوالاتی بابت تغییر کاربری اراضی آرامستان به وجود آمده بود.

به استانداری درباره دفن اموات تعهد نمی ‌دهیم / تعهد به چه معناست؟

به استانداری درباره دفن اموات تعهد نمی ‌دهیم / تعهد به چه معناست؟

دیارمیرزا

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار