ماست پروبیوتیک بخورید | پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی برای بدن

آشنایی با پروبیوتیک ها و فواید استفاده از آنها در مواد غذایی: باکتری ها سالیان دراز به عنوان دشمنان انسان شناخته می شدند، از این رو ابتدا تصور می شد که باید با تمام آن ها مبارزه کرد، اما امروزه می دانیم در ساخت داروها، هورمون ها، واکسن ها، آنزیم ها و …از میکروارگانیسم ها به عنوان یک جزء اصلی در فرآیند تولید استفاده می شود.

به گزارش حرف تازه به نقل از بهداشت نیوز، در این میان باکترهای پروبیوتیک با توانایی تغییر فلور میکروبی روده نقش مهمی به عنوان باکتری های مفید در بدن ایفا می کنند. انسان از هزاران سال قبل پس از این که با نگهداری حیوانات اهلی از شیر دام استفاده کرد، این مطلب را دریافت که می تواند با تغییراتی در شیر، آن را به غذاهای متنوعی تبدیل کند که اکنون شیرهای تخمیری نامیده می شوند.

ماست پروبیوتیک بخورید

در حقیقت استفاده از میکروارگانیسم های مفید برای تولید مواد غذایی، از قرن ها پیش آغاز شد، بدون این که از نقش و حضور آن ها اطلاعی در دست باشد، علت  تولید شیرهای تخمیری توسط اجداد ما، قابلیت نگهداری بیشتر آن ها در مقایسه با شیر خام، طعم اسیدی ملایم و دلپذیر و وجود اثرات مفید آن بر سلامتی است. از انواع شیرهای تخمیری می توان به ماست، پنیر، کفیر، و  …اشاره کرد. در این بین ماست های پروبیوتیک، جایگاه ویژهای در تغذیه و سلامت انسان پیدا کرده است.