امروزه آگاهی مردم در مورد ماساژ بسیار بالاتر رفته و تقریبا همه با فواید کلی انجام آن و همچنین تاثیر انجامش آشنا هستند. یکی از معروف‌ترین ماساژ‌هایی که در کل دنیا انجام می‌شود ماساژ سوئدی می‌باشد که فواید بسیار زیادی نیز برای بدن و سلامتی آن دارد. در این مقاله قصد داریم دقیقا به این نوع ماساژ پرداخته و فواید آنجام آن را برای شما بیان کنیم.

حرف تازه – امروزه آگاهی مردم در مورد ماساژ بسیار بالاتر رفته و تقریبا همه با فواید کلی انجام آن و همچنین تاثیر انجامش آشنا هستند. یکی از معروف‌ترین ماساژ‌هایی که در کل دنیا انجام می‌شود ماساژ سوئدی می‌باشد که فواید بسیار زیادی نیز برای بدن و سلامتی آن دارد. در این مقاله قصد داریم دقیقا به این نوع ماساژ پرداخته و فواید آنجام آن را برای شما بیان کنیم. همراه ما باشید.

کمی از فواید بی نظیر ماساژ سوئدی برایتان بگوییم…

ماساژ سوئدی و فواید آن

شاید به جرئت بتوان گفت که ماساژ سوئدی معروف‌ترین ماساژی است که در کل دنیا انجام می‌پذیرد. ماساژ سوئدی امروزه به عنوان یکی از بهترین انواع ماساژ درمانی شناخته شده است و یکی از اهداف اولیه و اصلی آن آرام کردن کل بدن است.

این نوع ماساژ، فوق العاده مفید برای افزایش سطح اکسیژن در خون، کاهش سموم عضلات، بهبود گردش خون، انعطاف پذیری بدن و کاهش تنش است. دقیقا به همین دلیل است که این نوع ماساژ در دنیا بسیار محبوب بوده و انجام آن بسیار مرسوم است.

بیایید باهم فواید انجام این نوع ماساژ را مرور کنیم. شاید نتوان فواید ماساژ سوئدی را در یک مطلب بیان کرد چرا که تعداد آن بسیار زیاد است. در ادامه برخی از این فواید را خواهید خواند.

گردش خون را بالا می‌برد:

ماساژ با تسریع و تشدید گردش خون در تمام بدن، فشار وارد بر عروق را کاهش می‌دهد و گردش خون ضعیف را بهبود می‌بخشد. به علاوه ماساژ تعداد ضربان قلب را کاهش داده و باعث بهبود فشار خون بالا و در نتیجه تقویت قلب می‌شود. نتیجه این افزاش گردش خون این است که سموم موجود در بدن بهتر از دفع می‌شود.

کاهش درد:

یکی دیگر از فواید این نوع ماساژ این است که دردهای موجود در بدن تسکین پیدا کرده و یا از میزان درد کاسته می‌شود. با استفاده از ضرباتی که موجب افزایش گردش خون و آرامش شده درمانگر می‌تواند به مدیریت و تسکین درد کمک کند.

یک جلسه ماساژ یک ساعته، می‌تواند استرس را با کاهش ضربان قلب و کاهش میزان انسولین و کلسترول بدن، کاهش دهد.

ریلکس شدن بدن:

شاید بتوان گفت که بهترین و اصلی‌ترین فایده انجام ماساژ سوئدی همین ریلکس شدن بدن است. حس آرامشی که بعد از انجام ماساژ سوئدی به شما دست خواهد داد وصف شدنی نیست.

درمان برخی بیماری‌ها:

جالب است بدانید که بسیاری از بیماران و درمانگران ماساژ سوئدی را به عنوان راهی برای کاهش یبوست و اختلالات هاضمه یاد می‌کنند. ماساژ سوئدی با تمرکز بر عضلاتی که دچار اسپاسم هستند، باعث تسکین درد می‌شود. ماساژ درمانی همچنین در بهبود دردهای ناشی از آرتروز و سیاتیک موثر است.

شما نیز اگر این بیماری‌ها را دارید می‌توانید انجام ماساژ سوئدی را در اولویت خود قرار دهید. البته راه جایگزین و بهتری نیز وجود دارد آن هم استفاده از دستگاه‌های ماساژور بخصوص صندلی‌های ماساژور است.

خرید ماساژور شاید در نگاه اول پر هزینه باشد ولی اگر به امکانات و تعداد دفعات استفاده و مزیت‌های آن نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که هزینه آن بسیار مناسب است. شما بینهایت بار در زمان و مکان دلخواه خود از آن استفاده خواهید کرد و تجربه یک ماساژ اصولی و درست را دریافت خواهید کرد.

آی رست این امکان را برای شما فرآهم کرده که بتوانید بهترین و باکیفیت‌ترین دستگاه‌های ماساژور را با مناسب‌ترین قیمت به صورت آنلاین تهیه کنید. حتما سری به سایت آی رست بزنید.