کدام مدارس گیلان مواردی از مسمومیت داشته اند؟

ماجرای مسمومیت دانش آموزان رشت و لاهیجان چیست؟

شنیده ها حاکی از آن است مسمومیت های سریالی دانش آموزان به گیلان رسیده و مسمومیت دانش آموزان رشت و لاهیجان نیز در سه مدرسه اتفاق افتاده است.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، شنیده ها حاکی از آن است مسمومیت های سریالی دانش آموزان به گیلان رسیده و مسمومیت دانش آموزان رشت و لاهیجان نیز در سه مدرسه اتفاق افتاده است.

مسمومیت دانش آموزان در رشت، لاهیجان و املش؟

هرچند هنوز هیچ منبعی به طور رسمی این موضوع را تایید یا تکذیب نکرده است اما گزارش های دریافتی نشان می دهد در مدرسه ابتدایی دخترانه حمزه رفعتی رشت، دبیرستان دخترانه تاجگردون لاهیجان و مدرسه ابتدایی پسرانه سرفراز رشت مواردی از مسمومیت مشاهده شده است. همچنین گزارش هایی از موارد مسمومیت در یک مدرسه غیرانتفاعی در املش نیز منتشر شده است.

پیش از این اخباری مبنی بر مسمومیت دانش آموزان در شهرهای قم، بروجرد، تهران، اردبیل و… منتشر شده بود.

حرف تازه آمادگی دارد گزارش های تکمیلی، اطلاعیه و جوابیه آموزش پرورش و دیگر نهادهای مربوطه را منتشر نماید. هنوز مسمومیت در این مدارس به طور رسمی تایید نشده است.

در اخبار تکمیلی به نقل از فارس، محمد فائزی، مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان اخبار تأیید نشده مسمومیت دانش‌آموزان در ۲ شهرستان املش و رشت اظهار کرد: تعدادی از دانش آموزان مدرسه‌ای از ناحیه یک رشت، به بیمارستان منتقل‌شده‌اند اما هنوز گزارش تأیید شده‌ای مبنی بر مسمومیت آن‌ها وجود ندارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان همچنین با اشاره به موضوع مسمومیت تعدادی از دانش آموزان در شهرستان املش، گفت: در شهرستان املش چند تن از دانش آموزان یک مدرسه غیردولتی استشمام بوی نامطبوع همچون سموم کشاورزی داشتند که با تدبیر فرمانداری شهرستان، مدرسه موردنظر فعلاً تعطیل شد.

به گفته فائزی در پی استشمام بوی نامطبوع در مدرسه املش، دانش‌آموزی که مسموم و یا به مرکز درمانی منتقل‌شده باشد، تاکنون گزارش نشده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان تأکید کرد که موضوع مسمومیت دانش‌آموزان بیش از اینکه به موضوع و چالش میدانی تبدیل شود به یک مسئله روانی تبدیل‌شده است.

فائزی همچنین از تشدید مراقبت‌ها و هشیاری عوامل اجرایی مدارس استان خبر داد و خواستار توجه همگانی نسبت به تلاش دشمنان و القائات آن‌ها در رابطه با موضوع‌محوری مسمومیت‌ها شد.

در صورت انتشار مطالب تکمیلی این گزارش به روز رسانی خواهد شد.