ماجرای احتمال بمب گذاری در هواپیمای ایرانی چه بود؟ | فرودگاه هامبورگ تعطیل شد

عملیات فرودگاه هامبورگ آلمان در پی تهدید بمب گذاری در هواپیمای تهران به طور ناگهانی قطع شد.

به گزارش حرف تازه به نقل از تجارت‌نیوز ، امروز ایمیلی به فرودگاه هامبورگ ارسال شده که در آن یک آدرس ناشناس از احتمال بمب‌گذاری در یکی از هواپیماهای ورودی به این فرودگاه خبر داده است. هواپیمایی که از مقصد تهران به هامبورگ رفته بود.

ماجرای احتمال بمب گذاری در هواپیمای ایرانی چه بود؟

این تهدید بمب‌گذاری که از طریق یک ایمیل ناشناس ارسال شد، مقامات را وادار کرد تا همه پروازها و فرودها را به حالت تعلیق درآورند و باعث ایجاد اختلال در عملکرد فرودگاه هامبورگ شود.

هواپیمای درگیر در این تهدید به سرعت در منطقه ویژه ایزوله شد. بررسی‌های امنیتی بر همه مسافران و خدمه اعمال و بازرسی کامل هواپیما و چمدان ها انجام شد. با وجود تنش محسوس، اوضاع به خوبی مدیریت شد و بمبی پیدا نشد.

این خبر را نخستین بار رسانه BNN وابسته به بلومبرگ  منتشر کرد و دیگر رسانه‌های خارجی هم به آن پرداختند.

بازگشت به حالت عادی در بحبوحه بررسی‌ها

با خنثی شدن تهدید، فرودگاه به فعالیت عادی خود بازگشت. پلیس فدرال اکنون در حال بررسی منبع تهدید است. وقفه در عملیات پرواز، در حالی که قابل توجه بود، باعث ایجاد حداقل اختلال در کل ترافیک هوایی شد، که گواهی بر پروتکل‌های قوی مدیریت بحران در فرودگاه هامبورگ است.

زمینه سازی تهدید: اعتصابات مداوم و اختلافات اتحادیه

این حادثه در فرودگاه هامبورگ به دنبال مجموعه‌ای از اعتصابات کارکنان امنیتی و خدمات زمینی رخ داد که منجر به لغو و تاخیر پروازها در چندین فرودگاه آلمان از جمله برلین و هامبورگ شد. اعتصابات توسط اتحادیه وردی (Verdi) رهبری می شود که خواهان افزایش دستمزد اعضای خود است. به‌رغم مذاکرات با شرکت‌های امنیت هوانوردی، هیچ توافقی حاصل نشده است، که حاکی از احتمال حملات بیشتر در صورت عدم یافتن راه‌حلی است.

پیامدهای آینده

تهدید بمب، در حالی که معلوم شد بی‌اساس است، بر آسیب‌پذیری‌های ذاتی در بخش هوانوردی تاکید می‌کند. این به عنوان یک یادآوری جدی برای شرکت‌های امنیت هوانوردی و مقامات فرودگاه در سراسر جهان در مورد اهمیت حفظ اقدامات امنیتی سختگیرانه عمل می‌کند. این حادثه همچنین ممکن است باعث بررسی دقیق‌تر اختلافات کارگری در صنعت شود، زیرا ادامه ناآرامی‌ها می‌تواند به طور بالقوه فرصت‌هایی برای نقض امنیت ایجاد کند.

خبرفوری نیز نوشت: مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از ای‌میل یک فرد ناشناس برای پلیس هامبورگ در رابطه با تهدید بمب‌گذاری در پرواز تهران هامبورگ خبر داد.

شمس‌الدین فرزادی‌پور اظهار کرد: امروز یک فرد ناشناس ای‌میلی به پلیس هامبورگ ارسال کرده و مدعی بمب‌گذاری در پرواز تهران هامبورگ شده است.

وی افزود: در زمان حاضر مسافران از هواپیما پیاده شده‌اند و یک سری اقدامات امنیتی و چک هواپیما و وسایل مسافران در حال انجام است.

این هواپیما حدود ساعت ۱۲:۲۰ بعد از ظهر در هامبورگ به زمین نشست و اکنون در منطقه ویژه‌ای قرار دارد.

ظاهراً به‌دلیل این تهدید بمب‌گذاری، پروازهای فرودگاه هامبورگ به‌طور کامل متوقف شده است؛ سخنگوی این فرودگاه گفت که از ساعت ۱۲:۴۰ بعدازظهر هیچ پرواز یا فرودی در این فرودگاه انجام نشده است.