لغو دیدار سپاهان و الاتحاد | الاتحاد به خاطر تندیس حاج قاسم سلیمانی وارد زمین نشد

هفته دوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با یک حاشیه بزرگ همراه بود؛ لغو دیدار سپاهان و الاتحاد.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، در حالی که قرار بود شب گذشته از ساعت ۱۹:۳۰ دیدار تیم های سپاهان و الاتحاد در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شود تیم سعودی حاضر به ورود به زمین و برگزاری مسابقه نشد و ساعاتی بعد به عربستان بازگشت.

لغو دیدار سپاهان و الاتحاد

شرق در این خصوص نوشت: تیم سعودی به خاطر تندیس قاسم سلیمانی وارد زمین نشد.

نواف الآسیوی، خبرنگار معتبر عربستانی نوشت: بازیکنان الاتحاد با وضعیت فعلی زمین و وجود تمثال (حاج قاسم سلیمانی) زمین را ترک کردند.

photo_2023-10-02_20-21-21 (1)

العربیه نوشت: ایرانی‌ها از همان کارهایی انجام دادند که ما می‌خواستیم؛ برد ۳-۰ بدون دردسر!

اکانت توییتر پادشاهی عربی سعودی، نزدیک به دولت عربستان سعودی هم نوشت: قوانین فیفا نیز حق را به باشگاه الاتحاد می‌دهد.

ایسنا نیز در بخشی از گزارش خود نوشت: لغو این رقابت با واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) همراه بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در خصوص لغو این بازی نوشت: دیدار گروه C لیگ قهرمانان آسیا ۲۴-۲۰۲۳ میان سپاهان و الاتحاد که قرار بود امشب در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شود، به‌خاطر شرایط غیرمنتظره و پیش‌بینی نشده لغو شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) بر تعهد خود نسبت به ضمانت امنیت بازیکنان، مقامات برگزاری مسابقه، تماشاگران و همه سهامداران و افراد مرتبط تأکید می‌کند. این موضوع به کمیته‌های مرتبط ارجاع داده می‌شود.

خبر آنلاین نیز در بخشی از گزارش خود نوشت: سایت روزنامه «الریاضیه» در همین زمینه با یک منبع ویژه در کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) گفت‌وگو کرد. این منبع AFC در این باره اظهار داشت: «همانند دیدار الاتحاد و سپاهان، ناظر هیچ دیداری نمی‌تواند بدون تأیید کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم به لغو مسابقه بگیرد. ناظر بازی با هماهنگی مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا که در ورزشگاه حضور دارند، یک خط مستقیم بین‌المللی برای تماس با AFC در اختیار و سپس تصمیم به لغو مسابقه می‌گیرد. ناظر مسابقه دو ساعت زمان دارد تا گزارشی جامع از اتفاقات و مشاهدات خود ارائه کند. تصمیم لغو یا تعویق یک بازی معمولاً در پی شرایط اضطراری مانند زلزله و سیل یا مقاومت مقابل حذف عبارات سیاسی، نژادپرستی و دینی گرفته می‌شود».

سایت عربی کوره نیز نوشت: فدراسیون فوتبال عربستان به حمایت از این تصمیم الاتحاد پرداخت و نوشت: «آنچه را در دیدار الاتحاد برابر سپاهان که قرار بود دوشنبه‌شب برگزار شود، رخ داد، دنبال کردیم. ما به ستایش از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر برگزاری بازی در شرایط مناسب می‌پردازیم. AFC چنین تصمیمی را با کمک گزارش‌های نمایندگانش که در ورزشگاه بودند، گرفت.»

در ادامه بیانیه فدراسیون فوتبال عربستان آمده است: «ما حمایت کامل خود را از باشگاه الاتحاد اعلام می‌کنیم و همه راه‌های قانونی را برای حفظ حقوق این باشگاه در پیش خواهیم گرفت.»