تقسیم قدرت در هیئت رئیسه شورا علت اختلاف مخالفان شهردار؟

لغو جلسه استیضاح شهردار رشت از سوی مخالفان شهردار | رای نداشتند نیامدند؟!

بر خلاف آنچه در برخی رسانه ها اعلام شده است لغو جلسه استیضاح شهردار رشت از سوی مخالفان شهردار بوده و علت آن هم بر اساس آخرین شنیده ها نداشتن رای کافی برای برکناری شهردار و اختلافات داخلی در خصوص تقسیم قدرت در هیئت رئیسه شورا بوده است.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، بر خلاف آنچه در برخی رسانه ها اعلام شده است لغو جلسه استیضاح شهردار رشت از سوی مخالفان شهردار بوده و علت آن هم بر اساس آخرین شنیده ها نداشتن رای کافی برای برکناری شهردار و اختلافات داخلی در خصوص تقسیم قدرت در هیئت رئیسه شورا بوده است.

شورای شهر رشت ۱۱ عضو دارد و اکنون ۵ عضو شورا یعنی مجید عزیزی، رضا عاشری، سیدحسین رضویان، هادی رمضانی و نادر حسینی خواهان ثبات مدیریتی و ادامه حضور و فعالیت سید امیرحسین علوی در راس شهردار رشت هستند. از سوی دیگر از مسعود عباس نژاد، رضا نوری هریس، محمدحسین واثق کارگرنیا، تاج شهرستانی، شمس شفیعی و حسن کریمی کرنق به عنوان شش مخالف شهردار نام برده می شود.

برکناری شهردار نیاز به ۸ رای دارد و مخالفان که به هیچ وجه شانس دستیابی به آرای کافی برای برکناری را نداشتند تصمیم گرفتند جلسه امروز را لغو و به روز چهارشنبه موکول نمایند. هم اکنون پنج عضو حامی ادامه کار شهردار در شورا حضور دارند اما مخالفان، جلسه را لغو کردند.

از سوی دیگر با نزدیک بودن انتخابات هیئت رئیسه سال دوم شورا شنیده هایی از اختلافات درون گروهی برای تقسیم قدرت در هیئت رئیسه به گوش می رسد. با ادامه روند موجود در سال دوم شورا، هیئت رئیسه بار دیگر در اختیار مخالفان شهردار خواهد بود مگر آن که این اختلافات معادلات را تغییر دهد.

به نظر می رسد مخالفان شهردار رشت نه تنها قادر به شکستن اتحاد حامیان ثبات مدیریتی نیستند بلکه به تدریج دچار اختلافات درون گروهی نیز شده اند.