در دیدار اعضای شورای شهر با سردار حق بین فرمانده لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان مطرح شد:

لزوم مشارکت همه دستگاهها و مردم در تحقق “شهر ایده ال”

حرف تازه – به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز پاسدار جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر به دیدار سردار حق بین فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان رفتند. در این دیدار که در دفتر سردار حق بین انجام شد رییس شورای شهر با تبریک روز پاسدار و جانباز به این سردار دلاور و مجموعه سپاه پاسداران،سپاه […]

حرف تازه – به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز پاسدار جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر به دیدار سردار حق بین فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان رفتند.
در این دیدار که در دفتر سردار حق بین انجام شد رییس شورای شهر با تبریک روز پاسدار و جانباز به این سردار دلاور و مجموعه سپاه پاسداران،سپاه را رکن اصلی حفظ امنیت کشور و تحقق آرمانهای انقلاب دانست.
دکتر علوی با بیان این موضوع که حضور جوانان گیلان در قالب مجموعه لشگر زرهی و سپاه قدس در صحنه کارزار میدانی سوریه باعث افتخار برای گیلانیان محسوب میشود امنیت امروز در داخل کشور را نتیجه رشادتهای این دلاوران در آن سوی مرزها و دفاع از حریم خانم زینب(س) دانست.
وی با تاکید بر این موضوع که این رشادتها باعث توجه بیشتر مسئولین به انجام وظایف خود به نحو احسن خواهد شد مدیریت محلی شایسته را باعث رشد و توسعه شهری دانست.
دکتر علوی اظهار داشت متاسفانه به دلایل مختلف شهر رشت در حوزه اقتصادی با وجود ظرفیتهای بالقوه موجود از تراز پایینی نسبت به سایر کشور برخوردار است وضعیت عمومی اقتصاد را نامطلوب ارزیابی کرد.
وی ادامه داد که در راستای اعتماد سازی شهروندان و لمس عملکرد مدیریت شهری برنامه ای با چشم انداز سه ماهه تدوین و کلید خورده است از لای روبی رودخانه ها و ارتقا فضای سبز شهری در این حوزه خبرداد.
رییس شورای شهر با تاکید بر این مسئله که مدیران باید در راستای آرمانهای انقلاب مردمی و انقلابی عمل کنند از تعریف و بررسی پروژه های بزرگ در شهر همچون ایجاد پارک ۴۵۰ هکتاری و تحویل پارک سراوان و بهسازی و سرمایه گذاری و ایجاد زیرساختهای توریستی در آن خبرداد.
وی با اشاره به پروژه های زیرساختی در حال اجرا از قبیل جمع آوری آبهای سطحی و احداث پل های عابر پیاده در نقاط حادثه خیز شهر،انجام پروزه های کلانی از قبیل بازگشایی معابر با اهداف ترافیکی را که مستلزم سرمایه گذاری گسترده میباشد را نیازمند همراهی همه دستگاهها دانست.
علوی دست یابی به ساختار “شهر ایده ال” را نیازمند مشارکت مردم در مدیریت شهری و اولویت بندی پروژه ها براساس نیاز شهروندان دانست و از فعالیت شورایاری ها با هدف جذب نظرات عام جامعه و کارگروههای تخصصی اتاق شکوفایی را جهت اخذ ایده نخبگان شهر به عنوان برنامه های اجرایی شورا در این راستا خبرداد.
سخنگوی شورای شهر نیز با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین روز پاسدار را بر سبز قامتان مدافع حریم ولایت علی الخصوص سردار حق بین تبریک گفت.
فاطمه شیرزاد ادامه داد با توجه به کارنامه مثبت،عملکرد مطلوب و توانمندی های قابل توجه قرارگاه خاتم الانبیا و اشتیاق به خدمت مسئولین این قرارگاه و با توجه به نیاز مجموعه شهرداری به مشارکت با این نهاد توانمند و اعتماد و اعتقادی که مردم و مسئولین به این قرارگاه و عملکرد مثبت آن دارند خواستار ورود قرارگاه خاتم الانبیا سپاه در انجام پروژه های عمرانی در شهر رشت شد.
عضو شورای پنجم با تاکید بر این مطلب که در حوزه امنیت پایدار مردم به وضوح در جریان رشادت های فرزندان خود در مجموعه سپاه پاسداران در بخش های درون و برون مرزی میباشند با تقدیر ویژه از جوانان مدافع حرم گیلانی خواستار قدردانی مدیران و مسئولین نظام از جانفشانی این عزیزان شدند.
سخنگوی شورای شهر با ذکر این مطلب که امروز سپاه پاسداران در عرصه منطقه ای و فرامنطقه ای خاری به چشم دشمنان کیان کشور و اسلام ناب محمدی محسوب شده و پرچم دار اعتلای کشور میباشد خواستار دوری از جریان سازی های منفی سیاسی و جناحی در این حوزه شد و تقویت همه جانبه سپاه را اولویت استراتژیک کشور دانست.
فاطمه شیرزاد با اشاره به جلسات مشترک شهرداری و قرارگاه خاتم الانبیا ابراز امیدواری کرد که از توانمندی های این مجموعه در مسائل زیست محیطی و پروژه افزایش رینگ شهری استفاده شود.
علیپور عضو دیگر شورای شهر حاضر در جلسه نیز با بیان این مطلب که جنگ در سوریه ابعاد مختلفی در حوزه های امنیتی واقتصادی داشت از دستاوردهای قابل توجه این مقاومت به عنوان دستاوردی ملی و انقلابی یاد کرد.
این عضو شورای شهر اظهار داشت که میزان عزت مسئولین به واسطه حجم خدمت به شهروندان تعیین میشود خواستار جاری شدن نگاه انقلابی سپاه به مسائل مختلف در سایر سازمانها شد.
عضو هیئت رییسه شورای شهر ادامه داد امروز یکی از اصلی ترین وظیفه مدیران شهری در برابر جانفشانی های غیور مردانی همچون سپاهیان جمهوری اسلامی حفظ بیت المال و مدیریت هزینه ها میبتشد خواستار توجه بیش از پیش به مستضعفان در راستای آرمان اصلی و رسالت انقلاب شد.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیز تجارب گوهر بار نبرد محور مقاومت در سوریه را سرمشقی برای جوانان این مرز و بوم دانست.
عاقلمنش با تاکید بر این مطلب که باید در راستای اعتلای کشور دور از هرگونه جناح بندی های سیاسی و با دیدگاهی انقلابی گام برداشت خواستار پرهیز از اختلافات و همدلی در سطوح مختلف در راستای آبادانی و پیشرفت کشور شد.
وی با تقدیر از خدمات صورت گرفته سپاه و حمایت همواره و همه جانبه این مجموعه از مدیریت شهری ورود قرارگاه خاتم الانبیا را به پروژه های عمرانی اتفاقی میمون ارزیابی کرد.
عاقلمنش با اشاره به اقدامات سپاه در قالب بسیج مناطق شهری در محلات تاسیس و تجهیز مراکز فرهنگی و زمین های ورزشی را از اقدامات ارزشمند سپاه در این حوزه دانست که ساماندهی جوانان در این پروژه ها باعث تامین نیازهای فرهنگی و اجتماعی شهر در راستای جلوگیری از آسیب های اجتماعی از قبیل اعتیاد خواهد شد.
سردار حق بین نیز با قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر موقعیت کنونی کشور و منطقه را بسیار حساس ارزیابی کرد و بر لزوم دوستی و همدلی بین مردم و مسئولین تاکید کرد.
فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان با بیان این موضوع که باید در حفظ شأن جایگاه مدیران تلاش شود خواستار دوری از تخریب یکدیگر در بازی ها و مناقشات سیاسی و حفظ وحدت نظام زیر لوای رهبری کشور شد.
سردار حق بین با تشریح جانفشانی های جوانان گیلانی در محور مقاومت منطقه این رخداد را در تاریخ کم نظیر و باعث افتخار و غرور استان و کشور قلمداد کردند و از آمادگی مجموعه سپاه پاسداران در هر حوزه ای که احساس نیاز شود خبرداد.