قیمت طلا و سکه ۱۷ دی ۱۴۰۱ | درخشش دوباره سکه های طلا

قیمت سکه امروز ۱۷ دی ۱۴۰۱ بر اثر افزایش مجدد قیمت دلار و رشد انس جهانی طلا، در مسیری افزایشی قرار گرفته است. طلا نیز روندی صعودی را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش حرف تازه به نقل از تجارت نیوز، قیمت سکه امامی امروز ۱۷ دی ۱۴۰۱ در مسیری افزایشی نسبت به روزهای گذشته قرار گرفته و قیمت طلا (۱۸عیار) هم در لحظه تنظیم این گزارش یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

قیمت سکه امامی

قیمت سکه امامی بر اساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، اکنون ۲۰ میلیون و ۵۵۳ هزار تومان است و نسبت به قیمت بازگشایی بازار، مسیری افزایشی را طی کرده است.

حباب این نوع سکه در این لحظه دو میلیون و ۶۲۹ هزار تومان است و قیمت روز گذشته این فلز ارزشمند ۲۰ میلیون و ۳۱۸ هزار تومان بوده است؛ بر همین اساس قیمت سکه نسبت به آخرین قیمت روز گذشته افزایشی ارزیابی می‌شود.

قیمت سکه بهار آزادی

قیمت سکه بهار آزادی نیز اکنون در لحظه تنظیم این گزارش به ۱۹ میلیون و ۴۰۸ هزار تومان قیمت دارد. حباب این نوع فلز ارزشمند یک میلیون و ۷۱۱ هزار تومان برآورد می‌شود که نسبت به قیمت قبلی آن افزایش داشته است.

آخرین نرخ روز گذشته سکه بهار آزادی ۱۹ میلیون و ۴۹۷ هزار تومان ثبت شده است. این نوع سکه همسو با سکه امامی روندی کاهشی را طی کرده است.

قیمت نیم‌ سکه

قیمت نیم ‎‌سکه در حال حاضر ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و نسبت به نرخ بازگشایی امروز و قیمت روز گذشته تغییری نداشته است. حباب این سکه دو میلیون و ۹۶۷ هزار تومان ثبت شده است.

قیمت ربع سکه

قیمت ربع سکه اکنون هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده و از روز گذشته کاهشی نداشته است. حباب این نوع سکه نیز چهار میلیون و ۱۶ هزار تومان برآورد می‌شود.

قیمت سکه گرمی

قیمت سکه گرمی نیز چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود. حباب این سکه نیز دو میلیون و ۲۶۵ هزار تومان است و نسبت به روز گذشته روندی کاهشی را پیموده، این نوع سکه در چند گذشته تغییر قیمتی نداشته است.

در اقتصادی همانند اقتصاد ایران قیمت دلار تاثیر زیادی بر قیمت طلا و سکه دارد. قیمت دلار برخلاف هفته گذشته که تا ۳۹ هزار تومان هم پایین آمد، اکنون دوباره نزدیک کانال ۴۱ هزار تومان قرار دارد.

از طرفی در نخستین روزهای سال ۲۰۲۳ قیمت انس جهانی نیز با رشد همراه بوده و در کانال ۱۸۰۰ دلار تثبیت شده است. این دو اتفاق باعث روند افزایشی سکه در روز جاری بوده است. در صورت افزایش این دو مولفه احتمال دارد مجددا قیمت سکه وارد کانال‌های بالاتر شود.

قیمت طلا و سکه 17 دی 1401