قیمت خودرو ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ | بازار خودرو به کما رفت؟

روند نزولی قیمت خودرو از روز سه‌شنبه جای خود را به ثبات و در برخی موارد روند صعودی داد؛ اما با آغاز تعطیلات پایان هفته قیمت خودرو در تمامی بازار‌ها اعم از داخلی و خارجی پس از اندکی افزایش ثابت شد و هیچ تحرکی قیمتی را نمی‌توان در بازار مشاهده کرد.

به گزارش حرف تازه به نقل از تجارت‌نیوز ، قیمت خودرو امروز جمعه ۲۶ خردادماه با توجه به قیمت‌های اعلامی وبسایت کارنامه، بدون هیچ تغییری نسبت به روز گذشته، ثابت ماند. روند بازار در هفته گذشته به جز دو روز پایانی کاملا نزولی بود، اما از روز سه‌شنبه بازار سیر صعودی به خود گرفت.

قیمت خودرو ۲۶ خرداد ۱۴۰۲

بعد از اتمام سیل اخبار مثبت برجام و کاهش مستمر قیمت دلار، خبردرمانی نیز اثر خود را بر روی بازار خودرو از دست داد تا این بازار با استارتی ملایم وارد روند صعودی خود شود؛ اما مواجه شدن بازار با تعطیلات آخر هفته باعث شد تا این روند صعودی با مکثی کوتاه یا موقتی مواجه شود.

قیمت خودروهای داخلی

ثبات قیمت‌ها در بازار تا جایی رخنه پیدا کرده است که پرفروش‌ترین خودرو‌ها یا به اصطلاح پول‌های نقد‌ بازار مثل پژو ۲۰۶ و انواع پراید هم هیچ‌گونه افزایش یا کاهش قیمتی را تجربه نکردند. پراید ۱۳۱ و ۱۱۱ بدون هیچ تغییری به ترتیب در پله‌های ۳۲۵ و ۳۱۱ میلیون تومان باقی ماندند.

در سوی دیگر جاده مخصوص، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که خوش‌فروش‌ترین محصول ایران‌خودرو است بدون هیچ تغییری در قیمت ۴۸۹ میلیون تومان باقی ماند.

قیمت خودرو 26 خرداد 1402

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودرو‌های مونتاژی در پیروی از بازار داخلی‌ها دست‌خوش هیچ‌گونه کاهش یا افزایش قیمتی نشد تا فعالان و مصرف‌کنندگان این بازار برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از روند بازار منتظر آغاز هفته بعد بمانند.

هیچ‌یک از محصولات مونتاژکاران در این هفته با تغییر قیمت مواجه نشد تا حدی که از ارزان‌ترین مونتاژی بازار یعنی جک j4  با ۷۷۴ میلیون تومان، تا FMC T5 نیمه‌لوکس با یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هیچ نوسانی در بازار مشاهده نشود.

قیمت خودرو

پیش بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده

با توجه به اتمام سیگنال‌های مثبت بازار در هفته گذشته و اخبار نامساعد سامانه یکپارچه خودرو که خبر از تعلق نگرفتن خودروهای مونتاژی به متقاضیان این خودرو‌ها می‌دهد، می‌توان پیش بینی کرد که به دلیل اعلام کمبود عرضه خودرو در آینده، این متقاضیان به سوی خودرو‌های دست دوم وارداتی یا مونتاژی‌های کارکرده بروند که این تغییر مسیر در بازار می‌تواند به افزایش قیمت این خودروها بیانجامد.