قیمت خودرو در بازار ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

قیمت اکثر محصولات ایران خودرو نسبت به روز گذشته اندکی کاهش یافت اما قیمت محصولات سایپا امروز بدون تغییر به‌روزرسانی شد.

به گزارش حرف تازه به نقل از اقتصاد آنلاین، چندروزی است که از سرعت کاهش قیمت خودرو کاسته شده است و بازار با نوسان اندکی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

طی روزهای گذشته عده‌ای از کاشناسان از خروج سرمایه‌گذاران از بازار خودرو خبر دادند و دلیل آن را افزایش عرضه از طریق سامانه یکپارچه، اجرایی شدن مالیات بر عایدی درآمد سرمایه، پرداخت مالیات ۹ درصدی خریدوفروش خودرو و تصویب واردات خودروهای کارکرده می‌دانند.

با این حال عده‌ای از کارشناسان نیز به مشخص نشدن وعده واردات خودروهای کارکرده اشاره می‌کنند و نسبت به فروش سامانه یکپارچه هم دید مثبتی ندارند. طبق گفته آنها تعداد و تنوع خودروهای عرضه شده در دومین ثبت نام سامانه تخصیص خودرو کاهش پیدا کرده است و با توجه به تکمیل نسبی ظرفیت ثبت نام خودروهای پرفروش برای سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ پیش‌بینی می‌شود به زودی ظرفیت خودروهای کم طرفدار نیز پر شود و فروش سامانه یکپارچه برای مدتی طولانی متوقف شود.

طبق گفته آنها در این روزها که وزارت صمت بی سرپرست مانده است و هنوز سیاست اصلی دولت برای بازار خودرو مشخص نشده است در چند روز آینده نرخ ارز می‌تواند سمت وسوی بازار را تعیین کند و در دید بلندمدت (پیش بینی قیمت خودرو) باید گفت که تورم اقتصاد ایران بدون توجه به سایر متغییرها سیر نمودار قیمت خودرو را تا پایین سال صعودی خواهد کرد.

قیمت خودرو در بازار ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

در ادامه آخرین قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا و تغییر آن نسبت به روز گذشته را می‌خوانید؛

قیمت ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۵۵۰میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. با این حال طی ۲۹ روز گذشته ۸۵میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۵۶۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۷۱۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی ۲۷ روز گذشته ۱۰۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۷۵۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته تغییر نداشته است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک صفر MC  مدل ۱۴۰۲ نیز ۸۳۵تومان اعلام شده است که طی روز گذشته بدون تغییر باقی مانده است. با این حال این خودرو طی ۹روز گذشته ۹۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز۹۱۵ میلیون تومان است که بدون تغییر به روزرسانی شده است. با این حال این خودرو تقریبا طی یک ماه ۸۵ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۹۷۵ میلیون تومان است که طی روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۸۸۵میلیون تومان است که نسبت به  روز گذشته  ۵ میلیون ارزان شده است . تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۹۲۵ تومان قیمت خورده است که نسبت به روز گذشته ۵میلیون ارزان شده است. این خودروها طی ۲۹ روز گذشته ۱۴۵ میلیون ارزان شدند.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۷۳۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و طی ۱۴ روز گذشته ۹۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۹۲۵ میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۵ میلیونی طی روز گذشته و کاهش  ۱۰۰ میلیونی طی ۱۱ روز است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۴۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون و طی ۲۴ روز گذشته ۱۵۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۹۵ میلیون تومان رسیده است که ۱۰ میلیون یک روزه ارزان شده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۶۲۰ میلیون تومان است که ۱۰ میلیون نسبت به روز گذشته ارزان شده است.

قیمت رانا پلاس ۱۴۰۱ هم نسبت به  روز گذشته ۱۰ میلیون کاهش داشته و ۵۵۰ میلیون تومان است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۹۰میلیون تومان است که طی  روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۶۱۰ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۹۰ میلیون اعلام شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۱ نیز ۵۸۵ میلیون تومان شده است.

قیمت سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۳۰۵ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم بدون تغییر حوالی ۲۹۵ میلیون تومان شده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ هم ۳۶۵ میلیون شده است که تغییر نکرده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰ بدون نوسان امروز ۳۵۵ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۳۷۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود که به معنای ثبات طی روز گذشته است.

قیمت ساینا پلاس دنده ای مدل ۱۴۰۰ هم به ۳۷۰ میلیون تومان رسیده است  که طی  روز گذشته تغییر نداشته است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۸۵ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته بدون تغییر به روز شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۸۰ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۹۵ میلیون است که نوسان نداشته است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۴۸۰ میلیون تومان اعلام شده است که نوسانی نداشته است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۶۱۰ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و طی ۱۵ روز گذشته ۱۰۵میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۷۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.