قیمت تدریس خصوصی ریاضی دبیرستان چقدر است؟

در این مقاله در رابطه با هزینه و قیمت تدریس خصوصی ریاضی دبیرستان و متوسطه اول و دوم و عوامل و پارامترهای موثر بر آن توضیح داده شده است. همچنین، در ادامه نحوه انتخاب معلم خصوصی ریاضی خوب با نرخ مناسب هم شرح داده شده است.

حرف تازه – رپورتاژ آگهی: ریاضی دبیرستان یکی از مهم‌ترین دروس دانش‌آموزان رشته تجربی، انسانی و ریاضی است. دانش آموزان و دانشجویان همواره برای یادگیری درس ریاضی مشکلات زیادی دارند و در نتیجه تقاضا برای کلاس های خصوصی ریاضی همواره رو به افزایش است. دانش آموزان مقطع دبیرستان و متوسطه اول و دوم در مباحث مختلف ریاضی مانند دستگاه معادلات، مثلثات، نسبت های مثلثاتی و جدول مثلثاتی، تابع، مشتق و انتگرال، رسم نمودار تابع و دامنه و برد تابع، روش های مختلف حل معادله درجه دوم و سهمی، اتحادها و … اشکالات زیادی دارند و در نتیجه استفاده از کلاس های خصوصی ریاضی بسیار مورد نیاز می باشد. در واقع یکی از دروسی که بیشترین متقاضی را برای کلاس های خصوصی دارد درس ریاضی است.

یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب کلاس تدریس خصوصی، قیمت تدریس خصوصی ریاضی دبیرستان است. در واقع مهم‌ترین عامل تعیین کننده در انتخاب معلم و استاد تدریس خصوصی ریاضی دبیرستان، هزینه تدریس خصوصی ریاضیات بوده که نشان‌دهنده میزان کیفیت تدریس و مهارت استاد ریاضی است. برای بسیاری از والدین و دانش آموزان قیمت کلاس های خصوصی ریاضی مهم است و در نتیجه سعی می کنند با مناسب ترین و منصفانه ترین نرخ کلاس های ریاضی را هماهنگ نمایند.

با توجه به مطالب گفته شده اگر در جستجوی بهترین معلم خصوصی ریاضی دبیرستان هستید و قیمت تدریس خصوصی ریاضی هم برای شما مهم است در ادامه در رابطه با نحوه انتخاب بهترین معلم خصوصی ریاضی دبیرستان با بهترین نرخ توضیحاتی ارائه می نمائیم.

پارامترهای موثر بر قیمت تدریس خصوصی ریاضی دبیرستان

پارامترها و عوامل مختلفی بر قیمت تدریس خصوصی ریاضی دبیرستان تاثیر می گذارد. در واقع نمی توان برای کلاس خصوصی تمامی مدرسین ریاضی نرخ یکسانی در نظر گرفت. از عوامل موثر بر نرخ و هزینه کلاس خصوصی ریاضی دبیرستان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سواد، مدرک تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل استاد تدریس خصوصی ریاضی

واضح است اساتیدی که در دانشگاههای بهتر و معتبرتر مانند دانشگاه تهران (https://ut.ac.ir)، دانشگاه امیرکبیر (https://aut.ac.ir/)، صنعتی شریف (https://www.sharif.edu/) و … تحصیل کرده اند و در رشته ریاضی یا رشته های پرطرفدار دیگر مدرک ارشد یا دکتری دارند بهتر تدریس می کنند و هزینه کلاس های خصوصی ریاضی ایشان هم بالاتر است.

به عنوان مثال، در سایت تدریس خصوصی ایران مدرس، اساتیدی که رزومه قوی تر و پر بار تری دارند و در دانشگاههای سطح بالاتری درس خوانده اند برای هر جلسه یا هر ساعت تدریس خصوصی ریاضی نرخ بیشتری را هم در نظر گرفته اند. البته این امر طبیعی است و چنین اساتیدی کلاس های با کیفیت بالاتری را هم برگزار نموده و هر جلسه تدریس ایشان شاید به اندازه چند جلسه تدریس اساتید متوسط مفید باشد.

برای مثال استاد  جواد نظریان که از مدرسین تدریس خصوصی ریاضی ایران مدرس هستند و مدرک دکتری از دانشگاه تهران، فردوسی مشهد و IMPA برزیل دارند، از مدرسین برجسته و با سواد ریاضی می باشند.

تجربه و سابقه کاری معلم خصوصی ریاضی

مسلما اساتیدی که سابقه کاری و تجربه بالایی دارند به نسبت مدرسین تازه کار در زمینه تدریس خصوصی ریاضی عملکرد بهتر و مناسب تری هم دارند. این اساتید چون قبلا شاگردهای زیادی داشته اند وقتی یک شاگرد جدید با ایشان کلاس را هماهنگ می کند خیلی راحت تر و بهتر متوجه می شوند که این شاگرد جدید در چه مباحثی اشکال دارد و چگونه و با چه روشی تدریس را انجام دهند تا شاگرد بهتر متوجه شود. اساتید مجرب در توضیح مفاهیم اصلی ریاضی مانند انتگرال integral، مشتق derivative، رسم نمودار تابع، نامعادلات، آمار و احتمال Probability theory، سهمی، تشابه مثلث ها و … برای دانش آموزان عملکرد بسیار خوبی دارند و بنابراین پرداخت هزینه بیشتر برای کلاس های ایشان منطقی است. در سایت ایران مدرس هم معمولا اساتیدی که سابقه کاری بالاتری دارند برای تدریس خصوصی ریاضی دبیرستان هزینه بیشتری در نظر می گیرند.

به عنوان مثال، استاد مهندس نیکوسیر از مدرسین مجرب و با سابقه ایران مدرس هستند که ۱۴ سابقه تدریس در آموزشگاههای مختلف و آموزش و پرورش (https://medu.ir/) را هم دارند. اساتیدی مثل ایشان به تناسب سابقه کاری و تجربه بالاتری که دارند برای هر جلسه تدریس خصوصی ریاضی قیمت بالاتری در نظر می گیرند. از موارد ذکر شده در صفحه ایشان می توان به قبولی دانش آموزان در تیزهوشان و نمونه دولتی ششم ، نمونه دولتی نهم ، المپیاد پایه ششم و مسابقات شهر ریاضی، ارتقاء نمرات کمتر از ۵ به نمرات بالای ۱۸ در مقطع دبیرستان و … اشاره نمود.

بهترین راهکار برای اطلاع از جدیدترین قیمت تدریس خصوصی ریاضی دبیرستان و سایر دروس این است که به سایت ایران مدرس مراجعه نموده و لیست مدرسین و هزینه درخواستی ایشان را مشاهده نمائید.

آنلاین یا حضوری بودن کلاس های تدریس خصوصی ریاضی

هزینه کلاس های خصوصی ریاضی به اینکه کلاس ها آنلاین و یا به صورت تدریس خصوصی در منزل برگزار شود هم بستگی دارد. در حالت تدریس خصوصی در منزل چون استاد باید هزینه ایاب و ذهاب را پرداخت کند و وقت استاد در مسیر رسیدن به کلاس هم از دست می رود نرخ کلاس ها بیشتر است. در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی آنلاین با استفاده از نرم افزارهای Zoom، Cisco Webex Meetings، Adobe Connect، Schoology Learning و … می توان ریاضی را آموزش دید و هزینه کمتری هم پرداخت کرد. برای برگزاری کلاس های مجازی سایت www.skyroom.online هم مفید است. همچنین استفاده از گوگل میت meet.google.com هم برای این هدف بسیار مفید است.

عوامل دیگری مانند تعداد جلسات، شهر محل سکونت، سطح کلاس ها، زمان شروع کلاس ها و … هم بر قیمت تدریس خصوصی ریاضی دبیرستان اثر می گذارد. اساتیدی که ریاضی را در سطح عالی، نمونه دولتی و تیزهوشان درس می دهند و از کتاب ریاضی جامع آبی رشته تجربی قلم‌چی (kanoon.ir)، کتاب ریاضی خیلی سبز، کتاب ریاضی جامع مهروماه، ریاضیات جامع کنکور تجربی انتشارات گاج و … استفاده می نمایند ممکن است نرخ بیشتری دریافت کنند. این اساتید برجسته برای افزایش سطح سواد خودشان و کیفیت کلاس از کتاب های مرجع مانند A Mathematical Introduction to Logic هم ممکن است استفاده نمایند. حتی برای انجام محاسبات از متلب MATLAB و میپل هم استفاده می نمایند.

بهترین معلم خصوصی ریاضی با قیمت مناسب را از کجا پیدا کنیم؟

با توجه به توضیحات ارائه شده واضح است که پارامترهای مختلفی بر قیمت معلم خصوصی ریاضی دبیرستان و سایر مقاطع اثر می گذارد. اما حال این سوال پیش می آید که چگونه می توان متوجه شد که هزینه واقعی، مناسب و منصفانه تدریس خصوصی ریاضی چقدر است؟ به عبارت دیگر چگونه می توان متوجه شد یک استاد قیمت تدریس خصوصی ریاضی دبیرستان را مناسب در نظر گرفته است یا خیر؟

یکی از راهکارهای بسیار عالی برای اطلاع دقیق و به روز از جدیدترین قیمت های معلم خصوصی ریاضی این است که به سایت و مرجع معتبر تدریس خصوصی ایران مدرس (www.IranModares.com) مراجعه کرد. البته سایت های مشابهی هم در خارج از ایران در زمینه معرفی معلم خصوصی ریاضی و ارائه قیمت کلاس ها فعالیت دارند که از آن جمله می توان به Wyzant، Chegg Tutors، Preply، Varsity Tutors، Tutor.com، hometutorsite.com و … اشاره نمود.

البته اگر داخل ایران ساکن هستید و یا فارسی زبان می باشید و در سایر کشورها مشغول به تحصیل هستید، پیشنهاد می شود معلم خصوصی ریاضی خودتان را از پلتفرم تدریس خصوصی ایران مدرس انتخاب نمائید. در ایران مدرس رزومه کاری و سوابق تدریس اساتید به صورت کامل ارائه شده است. شماره تماس مستقیم مدرسین و هزینه کلاس های خصوصی ریاضی دبیرستان و متوسطه اول و دوم هم برای تمامی معلم های خصوصی ریاضی و سایر دروس در ایران مدرس قابل مشاهده است. در ضمن امکان مشاهده فیلم نمونه تدریس و نظرات شاگردهای قبلی مدرسین هم در سایت مذکور وجود دارد.

چرا کلاس های تدریس خصوصی ریاضی؟

تدریس خصوصی ریاضی یکی از بهترین راهکارها برای پیشرفت در این درس مهم، تقویت پایه ریاضی و حتی گرفتن نمره ۲۰ در درس ریاضی است. به دلیل آموزش نامناسب و مطالعه ناکافی در سال های قبل، بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در درس ریاضی اشکالات زیادی دارند.

ریاضی درسی است که نه تنها به خودی خود دارای اهمیت فراوان می باشد، بلکه تسلط بر آن و یادگیری درست آن می تواند بر یادگیری دروس دیگری مانند فیزیک هم موثر باشد. برای حل بسیاری از مسائل فیزیک تسلط بر فرمول های ریاضی، هندسه، مثلثات، انتگرال، رسم نمودار تابع، سهمی و مشتق ضرورت دارد.

با توجه به توضیحات ارائه شده استفاده از کلاس های خصوصی ریاضی ساعتی یا جلسه ای برای تقویت پایه ریاضی بسیار مفید است. در کنار داشتن یک معلم خصوصی ریاضی خوب و مجرب می تواند پایه ریاضی دانش آموز یا دانشجو را تقویت نموده و در پیشرفت تحصیلی ایشان بسیار موثر باشد.

کلام آخر

با توجه به توضیحات ارائه شده، می توانید برای یادگیری عمقی و مفهومی درس ریاضی و رفع اشکال در ایام امتحانات به سایت تدریس خصوصی ایران مدرس به نشانی teaching.iranmodares.com مراجعه نموده و بدون واسطه و با آگاهی کامل معلم خصوصی خودتان را انتخاب نمائید.

منبع: ایران مدرس