رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

رشیدی‌کوچی گفت: بنده در صحبتی که با آقای قالیباف در دیدار مجمع نمایندگان استان فارس داشتم، گفتند قطعاً در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شرکت نخواهم کرد.

حرف تازه – جلال رشیدی‌کوچی نماینده مردم مرودشت در مجلس یازدهم گفت: قالیباف در مجمع نمایندگان فارس قول داد برای انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکند.

رویداد ۲۴ در گزارشی نوشت: کمتر از ۹ ماه دیگر تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ باقی است و به‌نظر می‌رسد اصولگرایان پس از تصاحب مجلس، حساب ویژه‌ای روی ریاست‌جمهوری باز کرده‌اند و می‌خواهند با پیروزی در این رقابت سیاسی، قوه مجریه‌ای همگام با قوه مقننه بر سر کار بیاورند.
در جبهه اصولگرایان هراز گاهی نام‌هایی برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰ به گوش می‌رسد، اما یکی از نام‌هایی که مخصوصاً پس از انتخابات دوم اسفند بر سر زبان‌هاست «محمدباقر قالیباف» رییس کنونی مجلس است. سفر چندی پیش رییس مجلس به استان خوزستان که البته جنبه‌های تبلیغاتی آن بسیار پررنگ بود، گمانه‌زنی‌ها در خصوص نامزدی قالیباف برای انتخاباب خرداد سال آینده را بیش از پیش به ذهن‌ها متبادر کرد.
جلال رشیدی‌کوچی نماینده مردم مرودشت در مجلس یازدهم معتقد است اینکه فردی به‌عنوان نماینده از مردم رای بگیرد و سپس سودای حضور در انتخابات دیگری را داشته باشد، طبیعی نیست.
او می‌گوید: این روز‌ها صحبت از کاندیداتوری احتمالی برخی نماینده‌ها برای انتخابات ۱۴۰۰ است که شاید به میان آوردن بعضی از اسامی از اساس شایعه باشد، ولی بنده در صحبتی که با آقای قالیباف در دیدار مجمع نمایندگان استان فارس داشتم، گفتند قطعاً در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت نخواهم کرد. آقای قالیباف اکنون رییس قوه مقننه است و جایگاه خوبی دارد و در بهترین جا برای خدمت قرار گرفته است.
عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس می‌گوید: اینکه افرادی از مجلس بخواهند برای انتخابات ریاست‌جمهوری اسم‌نویسی کنند، منع قانونی ندارد و اختیار با خود آن‌هاست، ولی مردم وقتی به نامزدی در انتخابات مجلس رای می‌دهند، نظرشان بر حضور آن فرد در بهارستان است نه اینکه منتخب آن‌ها پس از حضور در مجلس، خود را آماده حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری کند.
رشیدی‌کوچی می‌گوید دست قوه مجریه برای خدمت‌رسانی و اداره کشور بازتر است و اگر رییس‌جمهور به‌عنوان شخص دوم کشور به همراه زیرمجموعه‌اش کار‌ها را به‌درستی پیش می‌بردند وضع کشور این نبود که اکنون رییس‌جمهور در سال آخر کاری خود هر کاری که دوست دارد را انجام دهد.
نماینده اصولگرای استان فارس توضیح می‌دهد دست مجلس برای سوال از رییس‌جمهور و استیضاح وزرا بسته است؛ نه به‌واسطه قانون بلکه به این خاطر که اگر مجلس چنین رویکردی را در دستور کار قرار دهد، هم وقت کشور کشور گرفته می‌شود و هم دستاوردی برای مردم و نظام به‌بار نخواهد آمد و در مجموع این تصمیمات در شرایط فعلی بیهوده است.
عضو کمیسیون ویژه جهش تولید در انتقاد از مجلس یازدهم گفت: اگر در گذشته نمایندگان به‌درستی به وظیفه خود عمل می‌کردند، اکنون مجلس در راس امور بود. از این جهت می‌گویم بهترین جا برای خدمت، مجلس است که ما می‌توانیم به‌طور زیرساختی خیلی از امور را اصلاح کنیم.
قول قالیباف برای عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری

قول قالیباف برای عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار