قهرمانی دراماتیک بایرن مونیخ در بوندس لیگا | موسیالا فرشته نجات باواریایی ها | کان و صالح حمیدزیچ اخراج شدند

تساوی خانگی دورتموند مقابل ماینتس و برتری بایرن مونیخ در زمین کلن در هفته پایانی، حکم به قهرمانی دراماتیک بایرن مونیخ در بوندس لیگا داد.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، تساوی خانگی دورتموند مقابل ماینتس و برتری بایرن مونیخ در زمین کلن در هفته پایانی، حکم به قهرمانی دراماتیک بایرن مونیخ در بوندس لیگا داد.

عصر امروز رقابت های هفته سی و چهارم و پایانی بوندس لیگا برگزار شد و در شرایطی که دورتموند با دو امتیاز برتری در صدر جدول قرار داشت در نهایت این بایرن مونیخ بود که بار دیگر به قهرمانی بوندس لیگا رسید.

باواریایی ها در همان نیمه نخست با گل کیگزلی کومان در زمین کلن از حریف پیش افتادند. دقایقی بعد لروی سانه یک گل مردود به ثمر رساند تا نیمه اول با برتری یک گله بایرن به پایان برسد.

در دیدار همزمان دورتموند ۲۵ دقیقه کابوس وار را پشت سر گذاشت. زنبورها ابتدا در دقیقه ۱۵ دروازه خود را باز شده دیدند. در دقیقه ۱۹ هالر فرصت داشت تا از روی نقطه پنالتی دورتموند را به بازی برگرداند اما فرصت سوزی او کافی بود تا در دقیقه ۲۵ ماینتس اختلاف را به عدد دو برساند و کار دورتموند سخت تر از قبل شود.

در نیمه دوم و تا حدود دقیقه ۶۹ دو بازی با همین نتایج دنبال شدند اما گل دقیقه ۶۹ گوئررو کورسوی امیدی را برای زنبورها زنده کرد. کلن هم در دقیقه ۸۱ از روی نقطه پنالتی دروازه بایرن مونیخ را باز کرد. بایرن در این دقیقه فصل کابوس وارش در حال تکمیل شدن بود و توخل سرمربی این تیم در آستانه بر باددادن سه گانه برای تیمی بود که همین چند ماه قبل برای هر سه جام با قدرت می جنگید.

در ادامه با ورود جمال موسیالا ورق برگشت و او در دقیقه ۸۹ پاس گنابری را به گل دوم بایرن تبدیل کرد تا سرخ پوشان ایالت باواریا در آخرین دقیقه به صدر جدول پرواز کنند و موسیالا به فرشته نجات این تیم در فصل سخت ۲۰۲۳ تبدیل شود. در دیدار همزمان دورتموند در دقیقه ۹۶ به زحمت توسط زوله به گل تساوی رسید.

سوت پایان بازی دورتموند و ماینتس دقایقی دیرتر از بازی کلن و بایرن مونیخ به صدا در آمد و باواریایی ها که چشم انتظار پایان دیدار همزمان بودند با شنیدن صدای سوت پایان به جشن و پایکوبی پرداختند. این یازدهمین قهرمانی پیاپی بایرن در بوندس لیگا بود.

این قهرمانی شاید یکی از سخت ترین و دراماتیک ترین قهرمانی های تاریخ بایرن در بوندس لیگا بود اما حتی این قهرمانی نیز برای ابقای کان و صالح حمیدزیچ در تیم مدیریتی بایرن کافی نبود.

طبق اعلام کیکر، این دو پیشکسوت بایرن مونیخ با وجود قهرمانی تیم در بوندس لیگا، از سمت خود برکنار شدند. با این میزان نارضایتی از عملکرد مونیخی ها، حتی با قهرمانی در لیگ، شاید توخل نیز نیمکت بایرن را پیش از آغاز فصل آینده ترک کند.