سه نایب قهرمانی و حالا جام و فریاد

قهرمانی جهانبخش در هلند با فاینورد

بالاخره نایب‌قهرمانی‌های تنها لژیونر ایرانی لیگ اردیویسه تمام شد و او جام را بالای سر بُرد.

به گزارش حرف تازه به نقل از ورزش سه، با اینکه قهرمانی در لیگ یک ایران و صعود به لیگ برتر در دوران حضور در داماش گیلان و قهرمانی همراه با نایخمن در لیگ یک هلند و صعود به سطح اول فوتبال این کشور را تجربه کرده بود، اما کسب جام در لیگ اردیویسه و رقابت‌های حذفی برای علیرضا جهانبخش طلسم شده بود و او با دو نایب‌قهرمانی در دوران بازی برای آلکمار نتوانسته بود به قهرمانی برسد که دیشب این روند به پایان رسید.

علیرضا جهانبخش که پس از دوران تلخ حضور در برایتون و سه فصل بازی در لیگ برتر انگلیس تصمیم گرفت دوباره به هلند برگردد و خاطرات خوب خود را تکرار کند، سال گذشته به همراه فاینورد تا فینال لیگ کنفرانس اروپا پیش رفت، اما شکست در دیدار پایانی فقط یک عنوان نایب‌قهرمانی به کارنامه او اضافه کرد.

اما این فصل برای جهانبخش و فاینورد متفاوت پیش رفت و این ستاره ایرانی در ۱۱ حضور ثابت و ۱۵ بازی تعویضی برای تیمش که بیشتر در پُست وینگر راست به کار گرفته شد، توانست ۵ گل به ثمر رساند و ۶ پاس گل بدهد تا در راه موفقیت و بردهای متوالی تیمش نقش مهمی داشته باشد و نمایش تاثیرگذارش او را به‌طور فیکس یا جانشین به زمین بفرستد.

قهرمانی جهانبخش در هلند با فاینورد

1875623فرار با جام به همراه اورکون کوکچو به سمت هواداران در ورزشگاه د کویپ قاب ویژه‌ای از جهانبخش در کنار ستاره ترکیه‌ای تیمش به ثبت رساند

ملی‌پوش ایرانی فاینورد در دهمین سال حضورش در فوتبال اروپا طلسم‌شکنی کرد و دیشب در حالی مقابل گو اهد ایگلز به‌عنوان یار جانشین به زمین رفت که فاینورد با نتیجه سه بر صفر پیش بود و برتری در این مسابقه می‌توانست آن‌ها را در فاصله دو بازی مانده تا پایان فصل ۲۳-۲۰۲۲ به قهرمانی در لیگ اردیویسه برساند که این اتفاق افتاد.

جهانبخش که اخیرا در دو بازی رفت و برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا مقابل رُم در ترکیب فاینورد حضور داشت و نتوانست حضور در نیمه نهایی این رقابت‌ها را تجربه کند، در لیگ اردیویسه شرایط متفاوتی نسبت به بازی‌های اروپایی داشت ولی با این وجود خاطره خوش از این فصل برای او به جا ماند.

1875624جهانبخش در این لحظه شاید در واکنش به برخی انتقادات در رسانه‌های هلند از شرایط نه چندان خوب دیگر حریفان مثل آیندهوون، آلکمار و آژاکس، با فریاد به تمرکز تیمش در این فصل برای رسیدن به قهرمانی اشاره دارد؛ چراکه توانستند در ۳۲ مسابقه لیگ ۲۴ برد، هفت مساوی و تنها یک باخت داشته باشند. آماری فوق‌العاده که یک قهرمان نیاز دارد

با وجود اینکه جهانبخش در پنج هفته گذشته لیگ اردیویسه در ترکیب فاینورد حضور نداشته و در چهار مسابقه ازجمله دیدار دیشب برابرا یگلز به‌عنوان یار جانشین به زمین رفت، اما او دیشب با بهترین حالِ دوران فوتبالی خود ورزشگاه د کویپ را ترک کرد و نخستین قهرمانی خود در یک لیگ مهم اروپایی را به دست آورد.

جهانبخش با وجود بارها ورود و خروج به ترکیب فاینورد، در پایان دیدار شب گذشته مقابل ایگلز بهترین شرایط روحی را داشت و در مصاحبه‌ای عنوان کرد: «فصل فوق‌العاده‌ای داشتیم. احساس شگفت‌انگیزی دارم و نمی‌توانم حس و حالم را توصیف کنم. ما بهترین بازیکنان را داریم و به حضور در کنار آنها افتخار می‌کنم.»

1875627

ستاره ایرانی فاینورد با وجود اینکه از نظر انفرادی آمار پایین‌تری نسبت به دوران حضورش در آلکمار داشت، درباره تجربه قهرمانی هم گفت: «یکی از بهترین سال‌های فوتبالم را در این فصل تجربه کردم. از این بازیکنان و تیم چیزهای زیادی یاد گرفتم و باید آن را دراختیار بقیه بگذارم. این تیم شایسته قهرمانی بود که آن را به دست آورد.»

جهانبخش یادآور شد: «شاید برخی‌ها بگویند فاینورد این فصل در شرایطی قهرمان شد که حریفان‌اش شرایط خوبی در بازی‌ها نداشتند، اما باید نتایج ما را در نظر بگیرند که چقدر فوق‌العاده کار کردیم و با شایستگی صاحب جام شدیم.»

1875628

1875629