قصرهای سلطنتی زیبا در جهان (بخش اول)

کاخ سلاطین گذشته در هر سرزمینی می تواند به عنوان مقصد گردشگری آن سرزمین کاربرد داشته باشد.

به گزارش حرف تازه، کاخ ها علاوه بر اینکه از معماری و بناهای ممتاز و چشمگیری برخوردار بوده اند، به نحوی سبک زندگی، وسایل مورد استفاده و زندگی روزانه شاهان مملکت را نیز به نمایش می گذارند. قصرهای سلطنتی گاهی در سالیان متمادی تغییر کاربری می دهند و در مواردی نیز به همان شکل حفظ شده و در طی سالیان، تنها میزبان گردشگران و تماشاگران می باشد. در این مطلب قصد داریم قصرهای سلطنتی زیبایی که در سالهای طولانی و گاهی حتی قرن های گذشته برای کشورهای مختلف به یادگار مانده است را برای تان توصیف کنیم. پس با الی گشت همراه باشید.

قصر نوی‌شوان‌شتاین، باوریا، آلمان

نویشوانشتاین در باواریا، قصر زیبای خفته در واقعیت

قصر «نوی‌شوان‌شتاین» قصری متعلق به قرن نوزدهم میلادی در جنوب استان باواریا در جنوب کشور آلمان می باشد که توسط پادشاه وقت «باوریا» به نام «لودویگ» دوم (بایرن) ساخته شد. این قصر هم اکنون یکی از محبوب‌ترین مناطق توریستی کشور آلمان است که هر ساله ۱.۴ میلیون توریست از آن دیدن می کنند.

 کاخ رویال پالاس، مادرید، اسپانیا

قصر سلطنتی مادرید

رویال پالاس با وسعتی حدود ۱۳۵۰۰۰ متر مربع با ۲۸۰۰ اتاق، محل اقامت پادشاه اسپانیا بوده است. این قصر در حال حاضر محل برگزاری میهمانی های رسمی و جشن های ملی می باشد.

کاخ باکینگهام، لندن، انگلستان

کاخ باکینگهام کجاست | عکس + آدرس و هر آنچه پیش از رفتن باید بدانید - کجارو

کاخ باکینگهام لندن اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا است. این کاخ همچنین یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی فعال دنیا و محل برگزاری رویدادهای عمومی و مهمانی‌های سلطنتی می باشد که در هنگام جشن‌های ملی، مورد توجه بریتانیایی‌ ها است. این مکان با آثار هنری و زینتی زیادی تزیین شده است. استفاده فراوان از سنگ مرمرنمای رنگارنگ و لاجوردهای آبی و صورتی در طراحی داخلی این کاخ که به پیشنهاد سر چارلز لانگ در اوایل سده نوزدهم به کار رفته اند هنوز به صورت دست نخورده باقی مانده‌ اند.

پادشاه ادوارد هفتم دستور داد کاخ با طرح عصر طلایی اروپا به رنگ کرم و طلایی نوآرایی شود. اتاق‌های پذیرایی کوچکتر، به شیوه سلطنت چینیان تزیین شده ‌اند. باغ این کاخ بزرگترین باغ شخصی در شهر لندن محسوب می شود.

کاخ توپ‌قاپی، استانبول، ترکیه

کاخ توپکاپی مشهور ترین بازمانده عثمانی ها در استانبول

کاخ توپ‌ قاپی واقع در استانبول از قصرهای معروف امپراتوری عثمانی است و از ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۳ مرکز اداری این امپراتوری فعالیت داشت. سلطان محمد فاتح در سال ۱۴۵۹ دستور ساخت این قصر را داد و در سال ۱۴۶۵ ساخت آن به اتمام رسید. این قصر بین شاخ طلایی و دریای مرمره در شهر استانبول واقع شده و چشم‌انداز زیاییی به تنگه بسفر دارد.

کاخ هولی‌روود، اسکاتلند، بریتانیا

https://www.beytoote.com/images/stories/iran/palace-holyroodhouse22.jpg

کاخ هولی‌روود اقامتگاه اصلی خاندان سلطنتی بریتانیا در اسکاتلند می باشد. این کاخ که از سده ۱۵ میلادی تاکنون محل رسمی اقامت خاندان سلطنتی بریتانیا بوده‌است اکنون یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می رود.