فسخ قرارداد گل محمدی با پرسپولیس | یحیی: قرارداد ندارم ولی تیم را تمرین می دهم

سرمربی پرسپولیس اعلام کرد که قرارداد خود را با این باشگاه فسخ کرده اما با این وجود منتظر تصمیم مدیران باشگاه است است.

به گزارش حرف تازه به نقل از فوتبال ۳۶۰ ، یحیی گل‌محمدی که در روزهای گذشته بعد از عدم حضور در تمرینات پرسپولیس، سفری کوتاه‌مدت به کشور امارات داشت، امروز (شنبه) به تهران بازگشت و راهی ورزشگاه شهید کاظمی تهران شد تا در جلسه‌ای با بازیکنان تیمش شرکت کند؛ آن‌هم در شرایطی‌که قرار بود تمرین امروز سرخ‌پوشان پایتخت از ساعت ۱۱ برگزار شود اما با توجه به سفر گل‌محمدی به تهران، تمرین سرخ‌پوشان به ساعت ۱۶ موکول شد اما با وجود حضور بازیکنان در محل تمرین، آن‌ها در جلسه‌ای با حضور یحیی گل‌محمدی شرکت کردند.

فسخ قرارداد گل محمدی با پرسپولیس

سرمربی پرسپولیس در شرایطی‌که اعلام کرد اعتصاب تیمش امروز (شنبه) شکسته می‌شود و بازیکنان تمرین خواهند کرد، به جمع خبرنگاران آمد تا درباره تصمیم جنجالی خود در روزهای گذشته صحبت کند. یحیی گل‌محمدی در میان صحبت‌های جنجالی خود به یک اتفاق عجیب اشاره کرد و مدعی شد که او قراردادش را با سرخ‌پوشان پایتخت فسخ کرده و عملاً دیگر قراردادی با پرسپولیس ندارد! هر چند که او اعلام کرد که قرار است در جلسه فردا (یکشنبه) درباره آینده کاری‎‌اش تصمیم‌گیری شود.

به خاطر وظیفه اخلاقی‌ای که داشتم خودم را موظف کردم بیایم!

گل‌محمدی در آغاز صحبت‌هایش با اشاره آخرین وضعیت خود در پرسپولیس گفت: «الان در شرایطی هستم که عملا با باشگاه پرسپولیس قراردادی ندارم اما به ورزشگاه می‌آیم تا با تیم تمرین کنم. همان‌طور که در جریان هستید من نامه فسخ قراردادم را چند روز پیش به باشگاه دادم و دو روز بعد تازه در جلسه هیات مدیره مطرح کردند. من عملا قراردادی با باشگاه ندارم، درست است از لحاظ فدراسیونی فسخ نکرده‌ام که بحث دیگری است ولی با توجه به نامه‌ای که دادم، قراردادی با باشگاه ندارم. ولی به خاطر روح مربیگری، وظیفه اخلاقی‌ای که داشتم خودم را موظف کردم بیایم و امروز با بچه‌ها صحبت کنم و متقاعدشان کنم که تمرین کنند و خداراشکر از امروز هم تمرینات ما شروع می‌شود».

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت درباره اینکه آیا او امروز تیم را تمرین می‌دهد یا خیر و اینکه سرنوشت او چه زمانی مشخص می‌شود، توضیح داد: «می‌روم لباس‌هایم را تعویض می‌‎کنم و وارد زمین می‌شوم. مشکلی نیست، امیدوارم تصمیمات خوب گرفته شود و فردا ظاهرا جلسه هیات مدیره است. از لحاظ باشگاه قراردادی وجود ندارد که در این جلسه حضور داشته باشم و صحبت کنم. فسخم را به سازمان لیگ نفرستادم به خاطر این که اگر بخواهم به باشگاه دیگری بروم، این کار را می‌کنم. دلیلی ندارد که به فدراسیون بروم».

من به خاطر پول، تمدید قرارداد یا آپشن چنین تصمیم نگرفتم!

یحیی گل‌محمدی با توضیح اینکه آینده او به تصمیم اتخاذ شده در جلسه فردا بستگی دارد، به مشکلات تیمش اشاره کرد و گفت: «من اطلاعی از این که با مربیان دیگر صحبت کرده‌اند ندارم و چنین چیزی نشنیده‌‎ام. بر خلاف بحث‌هایی که در بعضی از رسانه‌ها و متاسفانه پیج‌های دست نشانده خودشان مطرح می‌شود، من به خاطر پول، تمدید قرارداد یا آپشن چنین تصمیم نگرفتم. پول و این مسائل یک بخشی از تصمیم من بود ولی بخش عمده به خاطر وعده وعیدهای توخالی است».

سرمربی پرسپولیس با گلایه از عدم انجام تعهدهای مدیران باشگاه توضیح داد: «صحبت‌هایی بود که خودشان به من نامه زدند که ما تسویه می‌کنیم، قبل از شروع بازی‌ها آپشن‌ها را پرداخت می‌کنیم. این نامه خود آقای درویش به من بود که بعد از شروع بازی‌ها گفتند قرارداد حدود ۱۹ درصد پرداخت شد. بدقولی‌های اینطوری که بدون تعهد به گفته و نوشته‌ها و قراردادهایی که بستیم. بحث خودم نیست، این نداشتن تعهد باعث شد که کار به این‌جا بکشد».

با رقم ۴ سال پیش با اسپانسر قرارداد بسته‌اند!

گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که آیا او دنبال برکناری رضا درویش است، گفت: «این بحث‌ها را نکنید، اینجا کسی به دنبال برکناری نیست، الان مثلا آقای درویش برکنار شوند چه اتفاقی می‌افتد؟ ببینید این باشگاه احتیاج به یکسری کارهای زیربنایی دارد و نیاز به درآمدزایی دارد. با این قهرمانی‌هایی که در این چند سال گرفتیم باید پول پارو کنیم و سالی دو تا سه هزار میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشیم. این که به تیم‌های صنعتی، فولادی و خصوصی گیر بدهیم مشکلی را حل نمی‌کند. چیزی که باعث درآمدزایی می‌شود برند پرسپولیس است. باید از این برند بتوانیم درآمدزایی کنیم. همین قراردادی که با ایرانسل بسته‌اند، برای چهار سال پیش با آتیه‌پرداز بود».

سرمربی سرخ‌وشان پایتخت نسبت به قرارداد منعقد شده با اسپانسر هم واکنش نشان داد و گفت: «بعد از چهار سال با این همه تورم و خرجی که باشگاه دارد همان رقم را بسته‌اند؟ چرا باید این‌طور باشد؟ نمی‌شود تیم را چرخاند، باید یک فکر اساسی شود. آقایان گفتند و در جلسه‌ای که با بچه‌ها داشتیم، منابع درآمدزایی ممکن است به وجود بیاید اما این منابع باید پنج شش ماه پیش به انجام می‌رسید که کار به اینجا نمی‌رسد. حرف ما این است که آقایان با نامه‌نگاری‌هایی که خودشان انجام داده بودند به تعهدات‌شان عمل نکردند».

آیا باید جلوی دوربین این حرف‌ها را بزنید؟

یحیی گل‌محمدی درباره اینکه خواست او از مدیریت چیست، پاسخ داد: «با توجه به قراردادی که با ما بسته شده به تعهدات‌شان عمل نکردند. ما یک هزار تومانی بیش‌تر از قراردادمان نمی‌خواهیم. تازه موعد قرارداد هم دیر می‌شود بالاخره یک ماه با تاخیر پرداخت می‌شود اما این که به تعهدات‌شان عمل نمی‌کنند ناراحتی به وجود می‌آورد. زحمت کشیده شده و در یک‌سال بچه‌ها سه جام آورده‌اند. از این بچه‌ها چه انتظاری دارید که امسال با این شرایط آن نتایج را تکرار کنند. پیش خودشان نمی گویند که مثلا سه جام گرفتیم و اگر امسال بگیریم یا نگیریم فرقی ندارد؟»

گل‌محمدی در واکنش به خبر ورود نهادهای نظارتی به موضوع قرارداد او گفت: «من سه سال پیش قراردادی بستم و اگر قراردادم مشکلی داشت تا الان باید خودش را نشان می‌داد. اگر قراردادم مشکلی دارد رسانه‌ای کنید و شفاف بگویید. خدا را شکر با برخی رسانه‌ها و صفحات مجازی ارتباط دارید! اگر قراردادم مشکلی دارد، رسانه‌ای کنید. اصلاً فرض کنید قراردادم مشکلی دارد، آیا باید جلوی دوربین این حرف‌ها را بزنید؟ چه دلیلی برای این کار دارید؟ درباره قرارداد بازیکنان گفتند تیم‌های دیگر ۴۰-۳۰ درصد گرفته‌اند و آن‌ها ۱۰۰ درصد گرفته‌اند، در صورتی که صحبت‌های درستی نیست. بچه‌ها از دو سال پیش طلب دارند. مدام بحث پول می‌شود، ولی آنقدر دیر پول دادند که دلار ۳۰ هزار تومانی ۵۰ هزار تومان شد. بازیکنان حرفه‌ای هستند و نیاز به رسیدگی دارند. برخلاف  تفکرات برخی‌ها که می‌گویند بازیکنان میلیاردی می‌گیرند، اما اگر زرنگ باشند ۱۰ سال فوتبال حرفه‌ای بازی می‌کنند. بازیکنان نه بیمه هستند و نه پول بازنشستگی می‌گیرند».

بحث ریلکس بودن کسی نیست، بحث بی‌خیالی است

سرمربی پرسپولیس درباره آیتم‌های پخش شده علیه او در صداوسیما گفت: «به نظرم دوستان خط گرفتند یا متأسفانه تعلقات رنگی دارند! صحبت‌های لازم را انجام دادم. مسائل مالی واقعاً مطرح نیست که می‌گویند، چون پول آپشن نگرفتیم حضور نداریم. بحث من احترام است. من شش نوتیس و دو اخطار داده‌ام. یک بار تماس نگرفتند تا بدانند مشکل چیست. من حتی در بازی با الدحیل قطر شفاهی به درویش گفتم چون بازی با گل‌گهر سیرجان نزدیک است کاری نمی‌کنم، ولی بعد از آن نمی‌توانم کاری انجام دهم. حتی یک جلسه نگذاشتند تا بدانند مشکل چیست. بحث ریلکس بودن کسی نیست، بحث بی‌خیالی است».

یحیی گل‌محمدی در پاسخ به اینکه آیا فضایی شکل گرفته که او از پرسپولیس برود، توضیح داد: «همیشه دوست دارم به اتفاقات نگاه مثبت داشته باشم، ولی بعضی اوقات خودم می‌گویم نکند که جریانی درست می‌کنند تا بخواهند این اتفاقات بیفتد. نمی‌دانم و از نیت آن‌ها واقعا بی‌خبرم. این تیم حیف است، باعث خوشحالی ۴۰ میلیون نفر شده است و نباید برای خوشحالی‌ای که برای جامعه ما فراهم شده بی‌تفاوت باشیم. چند سال است ما این سمت زمین اضافی داریم، پولش هم بود و گفتم یک زمین آن سمت بسازیم، برای چه نمی‌سازید؟ برای چه به دنبال زیرساخت نیستید؟ هم پول بود و زمین بود، فقط یک نامه‌نگاری می‌خواست».

نکند جریانی درست می‌کنند تا بخواهند این اتفاقات بیفتد!

گل‌محمدی درباره اختلافش با رضا درویش گفت: «همیشه دوست دارم به اتفاقات نگاه مثبت داشته باشم، ولی بعضی اوقات خودم می‌گویم نکند که جریانی درست می‌کنند تا بخواهند این اتفاقات بیفتد. نمی‌دانم و از نیت آن‌ها واقعا بی‌خبرم. این تیم حیف است، باعث خوشحالی ۴۰ میلیون نفر شده است و نباید برای خوشحالی‌ای که برای جامعه ما فراهم شده بی‌تفاوت باشیم. چند سال است ما این سمت زمین اضافی داریم، پولش هم بود و گفتم یک زمین آن سمت بسازیم، برای چه نمی‌سازید؟ برای چه به دنبال زیرساخت نیستید؟ هم پول بود و زمین بود، فقط یک نامه‌نگاری می‌خواست. در این روزها تماس داشتیم، مشکلات را گفتم، گفتم این داستان‌ها را. جواب خاصی نبود.

یحیی گل‌محمدی در واکنش به مصدومیت یاسین سلمانی توضیح داد: «کاش این اتفاقاتی که افتاده ۱۰ برابرش می‌افتاد ولی یاسین مصدوم نمی‌شد. واقعا همه ما، بازیکنان و مجموعه تیم برای یاسین ناراحت شدیم. شرایطی داشت که خیلی احساس خوبی به او داشتیم ولی بد موقع مصدوم شد و دلیل مصدومیت هم به خاطر فشارهایی بود که متحمل شد. از این شهر به آن شهر، تیم ملی امید، رفت و برگشت‌ها روی این مصدومیت‌ها تاثیر منفی گذاشت».

یک بازی مساوی می‌کردیم غذا را قطع می‌کردند!

سرمربی پرسپولیس درباره ممنوعیت آپشن در قراردادها گفت: «چه کسی گفته؟ گفتند پاداش بازی نباید داشته باشند. پاداشی نگرفتیم که. پاداش هر بازی در قراردادها نیست ولی همه باشگاه‌ها انگیزه مضاعفی از این طریق به بازیکنان می‌دهند. این که آن پاداش را بدهند یا ندهند مهم نیست. تعهداتی که در قرارداد وجود دارد باید پرداخت شود. اگر مشکلی هم در قرارداد هست صحبت کنید و دلیلش را توضیح بدهید. می‌گویم شفاف حرف بزنید و مبهم حرف نزنید که باعث دلخوری تمام مجموعه شود».

گل‌محمدی در پاسخ به اینکه او چه انتظاری از جلسه فردا دارد، پاسخ داد: «شرایط را برای ادامه کار مهیا کنند. بحث ما این است، باز هم می‌گویم نه به دنبال پول اضافی هستیم و نه به دنبال امکانات بیش‌تری هستیم. حواس‌شان باید به تیم و بچه‌ها باشد. از دیروز غذای بچه‌ها را قطع کردند! برای چه؟ برای ریکاوری بازیکنان حرفه‌ای باید تغذیه خوب بعد از تمرین داشته باشند! یک بازی مساوی می‌کردیم غذا را قطع می‌کردند! می‌باختیم غذا را قطع می‌کردند! از دیروز هم دوباره این اتفاق افتاده است. از فردا در فضای مجازی می‌گویند که این‌ها پول غذا ندارند. بحث غذا نیست و بازیکن حرفه‌ای است، این بازیکنان ۲۰ تا ۳۰ تا می‌توانند در پرسپولیس باشند و برای هواداران افتخار کسب کنند. باید به آن‌ها رسیدگی شود».

نه به دنبال افزایش قرارداد هستم، نه دنبال تمدید قرارداد هستم

یحیی گل‌محمدی در واکنش به اینکه آیا او دنبال افزایش رقم قراردادش است، گفت: «نه به دنبال افزایش قرارداد هستم، نه دنبال تمدید قرارداد هستم. اگر بحث تمدید باشد، نه من می‌توانم، نه مدیرعامل و نه هیات مدیره تصمیم بگیرند. این به هواداران مربوط است که اگر بخواهند قرارداد یک سرمربی تمدید شود، این کار را انجام دهند. آن‌ها انتخاب می‌کنند چون برای آن‌ها بازی می‌کنیم. آن‌ها تصمیم‌شان این باشد که بمانم، می‌مانم و اگر نباشد، می‌روم. این ذات مربیگری است. این که بخواهم با این کارها دنبال تمدید و افزایش قرارداد باشم، درست نیست. بعضی‌ها در فضای مجازی این‌طور بیان می‌کنند، هواداران بدانند برای این که تیم به آرامش برسد و راحت‌تر تمرین کنیم این کار را می‌کنیم. وقتی می‌گویم زمین تمرین باید درست شود، می‌خواهم این زمین را به خانه خودم ببرم یا به سقف خانه‌ام اضافه کنم؟ برای این می‌گویم که بهتر تمرین کنیم و تمرین با کیفیت داشته باشیم».

سرمربی پرسپولیس با اشاره به شرایط تیمش گفت: «کار ما نسبت به دو سال گذشته سخت‌تر است. می‌خواهیم پیشرفت کنیم و افتخارآفرینی کنیم. به دنبال چیز اضافه‌ای نیستیم و این که قرارداد کسی اضافه شود. هر چیزی که در قرارداد نوشتید و اول فصل هم تاکید داشتید که قرارداد دارم، همان را جاری کنید دیگر. صحبتی که ایشان کردند راجع به مشکلات جامعه زیاد است، مشکلات زیاد است، قبول داریم، چرا پس قرارداد بستید؟ مگر اول فصل مشکلات مردم کم بود؟ یا نبود؟ نگران مشکلات مردم هستید قرارداد نمی‌بستید، بازیکن دو یا سه میلیارد می‌آوردید. تعهد دارید بعد می‌گویید چون مشکلات اقتصادی در جامعه وجود دارد بازیکنان نباید به دنبال دستمزدشان باشند. این صحبت‌ها باعث دلخوری شدید بازیکنان شده و باید این دلخوری برطرف شود».

تنها باشگاهی هستیم که سقف بودجه را رعایت کردیم اما …

گل‌محمدی درباره کسر امتیاز انجام شده از تیمش توضیح داد: «باشگاه سقف ۱۵ میلیارد تومانی گذاشته و فکر می‌کنم تنها باشگاهی هستیم که آن را رعایت کردیم. دلیل این که واقعا یک امتیاز کم شده، به نظرم چیزی که شنیدم را می‌گویم، خیلی از بازیکنان خارجی که ما خودمان در تیم‌های دیگر در ارتباط هستیم باشگاه‌های دیگر مالیات‌شان را می‌دهند، مثل قرارداد عیسی آل‌کثیر و دابو که اصلاح کردند، قرارداد گولسیانی را هم اصلاح می‌کردند. به نظرم این کسر یک امتیاز باید بررسی بیش‌تری شود».

یحیی گل‌محمدی در پاسخ به آخرین سوال درباره اینکه آیا حضور او در تمرین امروز پرسپولیس، آخرین حضورش در تیم پرسپولیس گفت: «نگاهم نگاه مثبتی است و امیدوارم فردا اتفاقات خوبی بیفتد». بعد از پایان صحبت‌های گل‌محمدی، تمرینات پرسپولیس بعد از تعطیلی در روزهای گذشته، با حضور سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت از سر گرفته شد تا آن‌ها مهیای دیدار روز پنجشنبه مقابل پیکان تهران شوند.