فرق نوار بهداشتی و پد بهداشتی بانوان چیست؟

دراین مطلب علاوه بر معرفی و ذکر ویژگی‌های پد روزانه و نوار بهداشتی، آن‌ها را با هم مقایسه کرده و تفاوت‌هایشان را بررسی می‌کنیم.

به گزارش حرف تازه، رعایت بهداشت واژن چه در دوران پریود و چه در روزهای دیگر از اهمیت زیادی برخورداری است. بسیاری از خانم‌ها در کنار استفاده از نوار بهداشتی با ضخامت‌های مختلف و سایزهای گوناگون در دوران پریود، از پدهای بهداشتی در اندازه‌های متفاوت نیز در روزهای عادی استفاده می‌کنند. در ادامه این مطلب علاوه بر معرفی و ذکر ویژگی‌های پد روزانه و نوار بهداشتی، آن‌ها را با هم مقایسه کرده و تفاوت‌هایشان را بررسی می‌کنیم.

نوار بهداشتی چیست؟

نوار بهداشتی پدی جاذب و پنبه‌ای است که در دوران پریود داخل لباس زیر قرار گرفته و میزان خون خروجی از بدن را جذب می‌کند. لطافت جنس و مواد تشکیل دهنده نوار بهداشتی از ایجاد هر نوع حساسیت و بثورات پوستی در دوره قاعدگی جلوگیری کرده و با جذب مناسب رطوبت مانع از خارش، سوزش و قرمزی می‌شود. نوار بهداشتی‌های موجود در بازار که توسط برندهاز متنوع تولید شده‌اند در ابعاد و اندازه‌ها با ضخامت‌های گوناگون طراحی شده و می‌توانید با توجه به نوع نیاز و شدت خونریزی خود از این محصولات استفاده کنید. نوار بهداشتی‌ها از نظر ضخامت و نوع، شامل موارد زیر هستند:

  • نوار بهداشتی ضخیم: این نوار بهداشتی‌ها برای خانم‌هایی که پریودهای سنگین با شدت بالا دارند مناسب هستند؛ پد پنبه‌ای و متراکم این نوار بهداشتی‌ها در جریان قاعدگی‌‌های سخت، حجم خون بالا را به خود جذب کرده و مانع از نشت و تماس آن با لباس زیر شما خواهد شد. اگر در دوران قاعدگی خونریزی زیادی را تجربه می‌کنید، می‌توانید از انواع مدل‌های بالدار، ساده یا مشبک نوار بهداشتی‌های ضخیم‌ برای تسهیل کنترل خونریزی خود استفاده کنید.

  • نوار بهداشتی نازک: این دسته از نوار بهداشتی‌ها برای خانم‌هایی که تجربه آسان‌تری از پریود ماهانه دارند، طراحی شده است و با وجود جذب بالا برای استفاده در زمان خونریزی‌های کم حجم و سبک مناسب است. اگر حجم خونریزی ماهانه‌تان پایین است، انواع نوار بهداشتی‌های روزانه نازک برای استفاده شما مناسب هستند.

  • نوار بهداشتی مشبک: این نوار بهداشتی‌ها برای خانم هایی که خونریزی زیادی را در دوره قاعدگی خود تجربه می‌کنند، گزینه‌ای مناسب است. ساختار ویژه نوار بهداشتی‌های مشبک باعث می‌شود این نوع نوارهای بهداشتی حجم خون بیشتری را در خود جذب کنند‌. در این نوع نوار بهداشتی‌ها لایه‌ای بر روی قسمت پنبه‌ای وجود دارد که دارای منفذ قیفی شکل است و می‌تواند خون زیادی را در این منافذ جای دهد و این در حالی است که سطح این نوع نوار بهداشتی خالی می‌ماند‌‌. مصرف کنندگان می‌توانند از این مدل نوارهای بهداشتی به مدت بیشتری استفاده کنند.

علاوه بر این نوار بهداشتی‌ها در انواع بالدار و ساده طراحی شده و به تولید می‌رسند. نوار بهداشتی‌های بالدار دارای دو لبه چسب‌دار در دو طرف هستند که به لباس زیر می‌چسبد و مانع تماس خون با لباس زیر شما می‌شود. برای خرید نوار بهداشتی از مو تن رو به صورت آنلاین می‌توانید مدل و برند نوار بهداشتی مورد نظر خود را در مو تن رو جستجو کنید.

پد بهداشتی چیست؟

پد بهداشتی روزانه همانطور که از نامش پیداست برای جذب ترشحات واژن در طول روز مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر زیادی در بهداشت روزانه خانم‌ها دارد. پدهای بهداشتی نازک هستند و با ضخامت اندک در لباس زیر قرار می‌گیرند و با توجه به نیاز و سبک زندگی شما دارای ابعاد و اندازه‌های متنوع هستند‌. پد بهداشتی نیز مانند برخی نوار بهداشتی‌ها ممکن است دارای لبه‌های چسب‌دار باشند و به راحتی به لباس زیر بچسبند.

از پدهای بهداشتی با ضخامت بالاتر نیز می‌توان در روزهای نخستین یا روزهای پایانی دوره پریود که شدت خونریزی در حد لکه بینی تقلیل یافته است، استفاده نمود و این پدها را جایگزین نوار بهداشتی کرد‌. از جمله بهترین تولید کنندگان انواع پد بهداشتی، برند مولپد است که محصولات خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می‌کند. این پدها مانع از ایجاد رطوبت در لباس زیر شده و به این ترتیب از بروز عفونت و تکثیر میکروب و قارچ در این فضا جلوگیری می‌کنند. استفاده روزانه از پدهای بهداشتی از ایجاد خارش و بوی نامطبوع پیشگیری می‌کند.

فرق نوار بهداشتی و پد بهداشتی بانوان چیست؟

نوار بهداشتی و پد بهداشتی چه تفاوتی با هم دارند؟

همانطور که اشاره شد، نوار بهداشتی‌ها در دوره قاعدگی و پریودهای ماهانه مورد استفاده بانوان قرار می‌گیرند و با ساختار جاذب و مناسب برای جذب میزان خون پریود در این دوره طراحی شده‌اند. طراحی، ساختار، ابعاد و ضخامت این نوار بهداشتی‌ها به گونه‌ای است که نمی‌توان آن‌ها را به شکل روزانه در روزهای معمولی مورد استفاده قرار داد.

این در حالی است که پدهای روزانه با ساختار متفاوت و ضخامت کمتر در روزهای معمولی مورد استفاده قرار گرفته و به جذب ترشحات واژن و بهداشت روزانه کمک می‌کنند‌‌. پدهای روزانه قدرت جذب کمتری نسبت به نوار بهداشتی‌ها دارند و تنها می‌توان از آن‌ها برای جذب ترشحات غلیظ ابتدا و انتهای دوره پریود استفاده کرد اما این پدها گزینه مناسبی برای استفاده در زمان قاعدگی نیستند و نمی‌توانند حجم خون خارج شده از بدن در این دوره را به خوبی جذب کنند.

سخن آخر

خرید انواع نوار بهداشتی به الگوی خونریزی شما در دوره پریود وابسته است. چنانچه میزان خونریزی ماهانه شما زیاد است می‌توانید از نوار بهداشتی‌های بزرگ و ضخیم با ساختار مشبک و مدل بالدار بهره بگیرید. در انتخاب پد بهداشتی روزانه خود نیز باید به مدل و جنس این لوازم بهداشتی توجه داشته باشید. ساختار نرم و سبک پدهای بهداشتی به شما برای استفاده آسان‌تر کمک کرده و باعث می‌شود بدون ایجاد خارش، سوزش، حساسیت و عفونت به بهداشت روزانه خود رسیدگی کنید. چنانچه به خرید آنلاین نوار و پد بهداشتی تمایل دارید می‌توانید نام و مدل این نوع محصولات را در سایت مو تن رو جستجو کنید.