رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
  • الأحد ۹ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 27 September
شهردار رشت با انتقاد از عدم همکاری آموزش و پرورش اعلام کرد:

فرصت جذب اعتبار ملی برای ایجاد بازارچه صنایع دستی رشت از دست رفت

شهردار رشت، در نخستین جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان رشت گفت: بازآفرینی بافت های هدف، تنها بر عهده شهرداری نیست و حرکتی بین دستگاهی است و دریافت اعتبارات ملی برای اجرای طرح های بازآفرینی، به همکاری مطلوب بسیاری از دستگاه های اجرایی و خدماتی بستگی دارد.

حرف تازه – ناصر حاج محمدی در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با انتقاد از عدم همکاری آموزش و پرورش اعلام کرد: فرصت جذب اعتبار ملی برای ایجاد بازارچه صنایع دستی رشت از دست رفت.

شهردار رشت به حکم دبیری ستاد بازآفرینی خود از سوی وزیر راه و شهرسازی، اشاره نمود و اضافه کرد: بسیاری از الگوهای بازآفرینی در دولت مصوب شده و سالانه اعتبارات دولتی برای ارتقای شرایط کیفی زندگی در محلات هدف بازآفرینی و تجدید حیات در این بافت ها درنظر گرفته می شود.
دبیر ستاد بازآفرینی شهرستان رشت، به ۵عامل مهم در معرفی محلات هدف بازآفرینی اشاره نمود و تشریح کرد: درآمد کمتر ساکنان و بیشتر بودن نرخ بیکاری در این محلات، استحکام ضعیف تر بناهای مسکونی و تراکم جمعیتی بیشتر در این بافت ها، دسترسی ضعیف محلاتی که بر مبنای سبک زندگی قدیم طراحی شده، افزایش ناهنجاری های اجتماعی در برخی از بافت ها، بافت هایی که هویت های تاریخی و بناهایی با قدمت تاریخی دارند، مولفه های انتخاب محلات هدف بازآفرینی در ستاد ملی بازآفرینی هستند.
حاج محمدی همچنین گفت: در یک سال گذشته بیش از ۱۰ طرح بازآفرینی مربوط به شهر رشت، در شهرداری بررسی شده که اجرای هر کدام می تواند محرک توسعه رشت باشد.
حاج محمدی همچنین گفت: حفظ کیفیت بناها، به حفظ کیفیت زندگی مردم در محلات هدف بازآفرینی کمک می کند. همچنین، بهم ریختگی در ساخت و سازها، در نوع زندگی و رفتار اجتماعی مردم تاثیر می گذارد.
حاج محمدی با ذکر نمونه های موفق بازآفرینی در دنیا، توضیح داد: اینکه چگونه بتوانیم به بافت قدیم شهرها زندگی ببخشیم، هدف غائی ستاد ملی بازآفرینی است.
به عنوان نمونه، شهر یزد در حفظ هویت قدیمی خود بسیار موفق عمل کرده است و تمامی ساختمان های تاریخی به عنوان یک مکان دیدنی و درآمدزای شهری تغییر کاربری یافته است.
وی از دیگر دستگاه ها خواست تا به کمک ستاد بازآفرینی شهرستان رشت شتافته تا با ارایه طرح های بازآفرینی، اعتبارات دولتی جذب کنند.
دبیر ستاد بازآفرینی از فرماندار رشت خواست، تا جلسات دوره ای ستاد بازآفرینی را بطور جدی دنبال نماید و تعهدات هر اداره را به روسای دیگر کمیته های بازآفرینی ابلاغ نماید.
حاج محمدی به عدم جذب اعتبار ملی برای یکی از طرح های بازآفرینی در محله پیرسرای رشت اشاره نمود و گفت: ایجاد بازارچه صنایع دستی در یک مدرسه متروک که آموزش و پرورش متعهد شده بود در اختیار شهرداری قرار دهد، به دلیل عدم همکاری اداره یاد شده از دست رفت.
فرصت جذب اعتبار ملی برای ایجاد بازارچه صنایع دستی رشت از دست رفت

فرصت جذب اعتبار ملی برای ایجاد بازارچه صنایع دستی رشت از دست رفت

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار