فتح برزیل توسط آرژانتین | قهرمان جهان سربلند در خانه دشمن

مسی و تیم ملی آرژانتین در انتخابی جام جهانی، برزیل را هم فتح کردند.

به گزارش حرف تازه به نقل از فوتبال ۳۶۰، آلبی سلسته از دلایل شادی فقط همین یک قلم را کم داشت. آنها در خاک رقیب سنتی، برزیل را هم فتح کردند و سربلند در صدر جدول انتخابی جام جهانی ایستاده‌اند.

در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی منطقه آمریکای جنوبی، بامداد امروز ۲ تیم برزیل و آرژانتین از ساعت ۴ به وقت تهران رو در روی یکدیگر، حساس‌ترین بازی آمریکای لاتین را برگزار کردند.

آرژانتین برای صدرنشینی تلاش می‌کرد و برزیل آمده بود تا وضعیتش در جدول را بهبود ببخشد. باز هم این آلبی سلسته بود که برنده یک جدال بزرگ دیگر نام گرفت. مسی در یک میدان دیگر هم پیروز از زمین خارج شد.

فتح برزیل توسط آرژانتین

شروع با انگیزه سلسائو

تیم ملی برزیل پس از ۲ شکست در ۵ مسابقه برای بهبود اوضاع به امتیاز از بازی دشوارش در مقابل آرژانتین احتیاج داشت. آنها سعی داشتند مسابقه را با یورش و فشار روی دروازه آرژانتین شروع کنند و برای بردن قهرمان جام جهانی و برنده توپ طلا انگیزه زیادی داشتند.

این انگیزه در دقایق نخست بازی در قالب خشم بازیکنان سلسائو درآمد و شروع بازی را با درگیری و کارت زرد همراه کرد. در ادامه تعادل برقرار شد و همان مسابقه‌ای را دیدیم که از برزیل و آرژانتین انتظار داشتیم.

در نیمه اول مسابقه بازی برابر بود اما میزبان جای خالی وینیسیوس جونیور و نیمار را به عنوان ستاره‌های شاخص خط حمله در ترکیبش احساس می‌کرد؛ خصوصا از این جهت که تیم میهمان از لیونل مسی در بهترین و با انگیزه‌ترین فرمش بهره می‌برد. در نهایت نیمه اول با نتیجه بدون گل به اتمام رسید.

اسکالونی؛ برنده نیمه دوم

رویکرد آرژانتین در نیمه دوم مسابقه با درایت و هوش لیونل اسکالونی کمی تغییر کرد و حملات آلبی سلسلته زهردارتر و کشنده‌تر از قبل روی دروازه برزیل فرود می‌آمد. در عین حال میزبان هم حاضر به تسلیم شدن نبود و رقابتی برابر را شاهد بودیم. رقابتی که با اضافه شدن درگیری و زد و خورد حرارت را در فوتبال آمریکای جنوبی به اوج خودش می‌رساند.

در نهایت تلاش برزیلی‌ها نتیجه نداد و همت مسی و یارانش یک میدان دیگر را هم در سیطره تاخت و تاز آرژانتین قرار داد. تیم اسکالونی در دقیقه ۶۳ مسابقه روی پاس لوسلسو و ضربه اوتامندی به گل برتری دست یافت.

عقب افتادن برزیل خشونت را روی سکوها و درون میدان بیشتر کرد و قهرمان ۵ دوره جام جهانی به هیچ وجه دوست نداشت در خاک خودش و در مقابل هواداران خودی به آرژانتین ببازد.

با این حال نهایت تلاش برزیلی‌ها به چند درگیری و برخورد منجر شد و آنها راهی به دروازه آلبی سلسته پیدا نکردند. آرژانتین این مسابقه بزرگ را هم برد تا با اقتدار در صدر جدول ۱۰ تیمی مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی بایستد و برزیل را هم در شرایطی خطرناک با تحمل سومین شکست در ۶ مسابقه به رده ششم تبعید کند.

ضمن اینکه برزیل در دقیقه ۸۲ مسابقه جوئلینتون را با کارت قرمز مستقیم از دست داد.

درگیری روی سکوها

تقریبا می‌توان مطمئن بود در بازی‌های حساس فوتبال آمریکای جنوبی نبردی موازی با مسابقه درون میدان بین سکونشینان جاری است. جدال برزیل و آرژانتین هم نمی‌تواند از این قاعده مستثنی باشد. آرژانتینی‌ها و مسی از برخورد پلیس برزیل با هواداران آرژانتینی روی سکو ناراضی بودند و آن را خشن قلمداد کردند.

مسی در پایان مسابقه پرده از ابعاد بالای حساسیت بازی برداشت و اینگونه برتری مقابل برزیل را توصیف کرد؛ «پلیس هواداران ما را با چوب مورد ضرب و شتم قرار داد. همان‌طور که در لیبرتادورس اتفاق افتاد. هر یک از ما به خانواده خود فکر کردیم و به شدت عصبی شدیم. پیروزی در مقابل برزیل در خاک خودش واقعا عالی است. این یک بازی معمولی نبود، بلکه یک جنگ نام داشت».

ترس بزرگ آلبی سلسته

برد در مقابل برزیل در همه ابعاد برای آرژانتینی‌ها شیرین نبود و صحبت‌های سرمربی این تیم در پایان بازی موجی از نگرانی را در مورد ادامه همکاری این سرمربی در میان هواداران به راه انداخت.

اسکالونی در این باره عنوان کرد؛ «باید درباره کاری که قرار است در آینده انجام دهیم خیلی فکر کنم. این به معنی خداحافظی یا چیز دیگری نیست؛ اما باید فکر کنم. مسئولیت‌ها بسیار زیاد است. ادامه بسیار سخت و ادامه پیروزی سخت‌تر! این تیم ملی به یک سرمربی احتیاج دارد که بیشترین انرژی ممکن را داشته باشد».

پس از این اظهارات ابعاد مختلفی از صحبت‌های اسکالونی برداشت شد. برخی او را خسته از شرایط کار در تیم ملی قلمداد کردند. برخی دیگر از پیشنهاد باشگاه‌های بزرگ اروپایی صحبت کردند و موجی از نگرانی دنیای فوتبال ملی آرژانتین را در بر گرفت. کابوس از دست دادن یکی از ۲ لیونل موفق تیم ملی، شب درخشان و همراه با پیروزی بزرگ آلبی سلسته را مورد هدف قرار داد.