عکسی تاریخی از قدم های هیتلر پس از اشغال پاریس

برنامه «عکس‌های تکان‌دهنده» هیسپان تی‌وی در این قسمت به عکسی از قدم زدن آدولف هیتلر در پاریس پس از اشغال توسط نازی‌ها می‌پردازد.

به گزارش حرف تازه به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، «عکس‌های تکان‌دهنده» که در هر قسمت به یکی از عکس‌های ماندگار تاریخ می‌پردازد، در این قسمت به سراغ تصویری از لحظه قدم زدن و قدرت‌نمایی آدولف هیتلر در پاریس می‌رود که توسط هاینریش هافمن، عکاس رسمی هیتلر و سیاستمدار نازی ثبت شده است.

این عکس که از آن به عنوان یکی از تاثیرگذارترین تصاویر تاریخ یاد می‌شود، نمادی از اقتدار و احاطه نازی‌ها در زمان جنگ جهانی دوم بر بسیاری از کشورهایی اروپایی است.

«عکس‌های تکان‌دهنده» ضمن بررسی این تصویر و چگونگی و علل سقوط پاریس توسط نازی‌ها، به واکاوی زندگی و آثار هاینریش هافمن عکاس آدولف هیتلر می‌پردازد.

هاینریش هافمن، عکاس رسمی آدولف هیتلر و سیاستمدار نازی بود که از نزدیکان صمیمی هیتلر به شمار می‌رفت. عکس‌های هافمن بخش قابل توجهی از کمپین تبلیغاتی هیتلر بود تا خود و حزب نازی را به عنوان یک پدیده عظیم معرفی کند. هیتلر حق امتیاز استفاده از تصویر هیتلر، حتی در تمبرهای پست را به او اعطا کرده بود.

هافمن پس از جنگ جهانی دوم محاکمه و محکوم به چهار سال حبس شد. عکسی که وی از قدم زدن هیتلر در پاریس سقوط کرده ثبت کرد همچنان به عنوان نمادی از قدرت و احاطه نازیست‌ها در زمان جنگ جهانی دوم بر بسیاری از کشورهای اروپایی است.

«عکس‎های تکان‎دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است و این برنامه روز پنجشنبه ۳۰ تیر ماه ساعت ۰۴:۱۵ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱:۱۵،۱۵:۱۵ و روز جمعه ساعت‌ ۱۳:۱۵ برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

عکسی تاریخی از قدم‌های «هیتلر» پس از اشغال پاریس