عوارض خروج از کشور در سال ۹۹ به بانک ملی ابلاغ شد.

حرف تازه – شاید برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که عوارض خروج از کشور در سال ۹۹ چقدر است؟ پاسخ این سوال در مکاتبه امیدعلی پارسا با مدیر عامل بانک ملی ایران، که در آن عوارض خروج از کشور در سال ۹۹ به بانک ملی ابلاغ شده، آمده است.

امید علی پارسا در مکاتبه ای با مدیرعامل بانک ملی عوارض خروج از کشور در سال جاری موضوع ماده ۴۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده به موجب قانون بودجه سال ۱۳۹۹ را ابلاغ کرد.

عوارض خروج از کشور برای سفر اول هر مسافر ایرانی به خارج از کشور به غیر از سفرهای زیارتی،  ۲۶۴ هزار تومان در نظر گرفته‌ شده است و برای سفر دوم این هزینه ۵۰% درصد اضافه می‌شود و در واقع به مبلغ ۳۹۶ هزارتومان می‌رسد. همچنین هزینه عوارض خروج از کشور برای سفرهای سوم و بیشتر از آن نسبت به سفر اول ۱۰۰% درصد افزایش می‌یابد و به مبلغ ۵۲۸ هزارتومان می‌رسد.

عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات عالیات، برای یک بار در طول سال از طریق هوایی ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان و از مرزهای زمینی و دریایی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مرزنشینان برای یک بار در طول سال از مرزهای هوایی ۷۵ هزار تومان و از مرزهای دریایی و زمینی ۲۵ هزار تومان می باشد.

این عوارض برای ورزشکاران تیم های ملی که با مجوز وزارت ورزش و جوانان به مسابقات برون مرزی اعزام می شوند برای هربار خروج مبلغ ۲۶۴ هزار تومان است.

مالیات ,

عوارض خروج از کشور در سال ۹۹ چقدر است؟ / سفر اربعین، معاف از عوارض

منبع خبر: تسنیم