طرز تهیه کتلت بدون گوشت

کتلت بدون گوشت یکی از کوکوهای به نسبت ارزان قیمت و خوشمزه است که بسیار مورد توجه قرار دارد. این غذای دل چسب را می توانید به سادگی در منزل تهیه کنید.

به گزارش حرف تازه، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کتلت بدون گوشت در ادامه با ما همراه باشید.

طرز تهیه کتلت بدون گوشت

مواد لازم برای ۴ نفر

سیب زمینی

۳ عدد

پیاز

۱ عدد

تخم مرغ

۲ عدد

کره

۳۰۰ گرم

آرد

نصف پیمانه

نمک و فلفل و زردچوبه

به مقدار لازم

روغن

به مقدار لازم

طرز تهیه کتلت بدون گوشت

مرحله اول

برای تهیه کوکو بدون گوشت ابتدا باید سیب زمینی ها را همراه با مقداری آب و نمک در قابلمه ریخته و آبپز کنید، اجازه دهید سیب زمینی با حرارت متوسط کاملا پخته شوند، سیب زمینی های پخته شده را پوست گرفته و با گوشت کوب له کنید و یا رنده کنید.

مرحله دوم

در این مرحله باید تابه را روی اجاق قرار داده و کره را در تابه بریزید و صبر کنید تا کره کاملا ذوب شود، بعد از آن آرد سفید را با کمی زردچوبه باید به کره اضافه کرده و خوب تفت دهید تا به شکل خمیر در بیاید.

مرحله سوم

صبر کنید تا آرد تفت داده شده خنک شود، سپس به سیب زمینی اضافه کرده و خوب ورز دهید.سپس پیاز را رنده کرده و آب آن را بگیرید و به سیب زمینی و آرد تفت داده شده اضافه کنید و خوب به هم بزنید.

مرحله چهارم

در یک ظرف جداگانه تخم مرغ ها را شکسته و خوب به هم بزنید تا کاملا زرده و سفیده مخلوط شوند و کف ریزی روی کاسه دیده شود، حالا باید تخم مرغ را به همراه نمک و فلفل سیاه به سایر مواد اضافه کرده و خوب به هم بزنید تا خمیری یکدست حاصل شود.

مرحله پنجم

تابه را روی اجاق قرار دهید و درون آن روغن ریخته و صبر کنید تا روغن کاملا داغ شود. از مایه کوکو به اندازه گلوله ای برداشته و صاف کرده و در تابه قرار دهید و صبر کنید تا طرف اول کوکوی شما شما پخته شود.

مرحله ششم

بعد از پختن طرف اول باید برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و بعد از پختن دو طرف کوکوها، آنها را در کاغذ آشپزخانه قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود و آماده سرو کردن شود سپس در ظرف سرو بچینید و به دلخواه تزیین نمایید. نوش جان.

منبع: مچ مگ