رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 14 August
محمود قاسم نژاد سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان مطرح کرد:

ضرورت نقش آفرینی در عرصه مدیریت افکار عمومی استان و نقش موثر رسانه ها

حرف تازه – محمود قاسم نژاد در اولین جلسه ستاد شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به ضرورت مدیریت افکار عمومی و اطلاع‌رسانی منسجم اظهار داشت: با توجه به گستردگی منابع اطلاعاتی و سامانه های ارائه اخبار در عصر کنونی، لازم است تا در جهت مدیریت افکار عمومی و شفاف سازی اطلاعات اقداماتی موثر صورت […]

حرف تازه – محمود قاسم نژاد در اولین جلسه ستاد شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به ضرورت مدیریت افکار عمومی و اطلاع‌رسانی منسجم اظهار داشت: با توجه به گستردگی منابع اطلاعاتی و سامانه های ارائه اخبار در عصر کنونی، لازم است تا در جهت مدیریت افکار عمومی و شفاف سازی اطلاعات اقداماتی موثر صورت گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به ضرورت نقش آفرینی در عرصه مدیریت افکار عمومی استان در چارچوب سیاستهای کلی کشور و راهبردهای دولت ،گفت: با سیاست گذاری و تبیین خط مشی مناسب در حوزه اطلاع رسانی از دستاوردهای حوزه های مختلف مدیران استان می توان پاسخی شفاف به افکار عمومی ارائه کرد که در این میان رسانه ها در انتقال اطلاعات نقشی موثر دارند.

قاسم نژاد برخورد با شایعه ها، ابهامات و شبهه ها را نیازمند جریان‌سازی خبری و پاسخگویی مقامات مسئول به عنوان مرجع اخبار دانست و افزود: با جریان شناسی و هدایت افکار عمومی در سایه همبستگی حداکثری ، می توان اقداماتی مستمر و موثر را به انجام رساند.

وی با بیان اینکه وزارت کشور به سبب جایگاه حاکمیتی خود در موضوعات مختلفی همچون سیاسی ،اجتماعی ،اقتصادی ،عمرانی و … وظیفه نظارتی دارد، اطلاعات و اخبار ارائه شده از سوی این نهاد را پاسخگویی موثق به ابهامات خواند و گفت : استانداری ها نیز در اجرای این سیاست در استان ها نقش آفرینی می کنند.

 قاسم نژاد با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی و بیان واقعیت ها از اقدامات صورت گرفته در هر بخش اظهار داشت: افکار عمومی باید از واقعیت های موجود مطلع باشد ،از همین رو رسانه های مکتوب ، مجازی و رسانه ملی به عنوان حلقه ارتباط بین مردم و مسئولان باید به درستی اطلاعات را منعکس کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان تشکیل شورای اطلاع رسانی را تلاشی در جهت اطلاع رسانی شفاف و به موقع به عنوان یکی از سیاست های کلان دولت خواند و گفت: انعکاس گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی و بیان اقدامات مدیران برای حل مشکلات موجود می تواند موجب امیدآفرینی در جامعه ، رفع ابهامات و خنثی کردن توطئه دشمنان باشد.

قاسم نژاد انسجام بخشی به اطلاعات رسانه ها و سیاست گذاری در جهت اطلاع رسانی صحیح از سوی منابع رسمی را یک ضرورت خواند و گفت: ائمه جمعه به سبب ارتباط مستمر با عموم جامعه ، نقش مهمی در انتقال اخبار مهم و به روز دارند و می توانند با انتقال اخبار و اطلاعات صحیح به مخاطبان، موجبات روشنگری و تنویر افکار عمومی را فراهم کنند.

وی به انتخابات پیش رو و لزوم مدیریت فضای رسانه‌ای اشاره و اضافه کرد: به منظور امنیت افزایی به جریان انتخابات،امید آفرینی در جامعه و تقویت مشارکت مردمی ،با سیاست گذاری و تبیین خط مشی اطلاع رسانی نسبت به انتقال صحیح اخبار به جامعه تلاش شود.

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار