صید در محدوده پارک ملی بوجاق اکیدا ممنوع/ کشف انواع دام و معرفی متخلفان

صید در محدوده پارک ملی بوجاق اکیدا ممنوع است. رييس اداره پارك ملي خشكي – دريايي بوجاق با بیان این مطلب، از كشف و ضبط ٦٥٠ رشته دام غيرمجاز در رودخانه سپيدرود خبر داد.

حرف تازه – صید در محدوده پارک ملی بوجاق اکیدا ممنوع است. رییس اداره پارک ملی خشکی – دریایی بوجاق با بیان این مطلب، از کشف و ضبط ۶۵٠ رشته دام غیرمجاز در رودخانه سپیدرود خبر داد و اظهار داشت: ۶٠ نفر از متخلفین با تنظیم صورتجلسه به مراجع قضایی معرفی شدند .

به گزارش حرف تازه به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، ابراهیم غلامی گفت: از ابتدای فصل مهاجرت آبزیان به رودخانه سفید رود ماموران یگان حفاظت پارک ملی خشکی – دریایی بوجاق موفق شدند انواع ادوات و تور آلات غیر مجاز همچون لاکش، تور زیر آبی و سالیک  را از متخلفین شکار و صید، کشف و ضبط کنند .

 وی افزود در این بین  تعداد ۶٠ نفر از متخلفین با تنظیم صورتجلسه به مراجع قضایی معرفی شدند .

رودخانه سفیدرود پس از طی مسیر ۶٧٠ کیلومتری با عبور از قلب پارک ملی بوجاق کیاشهر به دریای خزر می رسد. این رودخانه که از لحاظ طول دومین رود بلند ایران بعد از رودخانه کارون است، مهمترین زیستگاه ماهیان غضروفی و انواع ماهیان استخوانی است که در فصل مهاجرت آبزیان(اوایل اسفند ماه) با چالش صیادان غیر مجاز مواجه شده  و اگر در حفاظت از آن کوتاهی یا سهل انگاری شود، بقای ذخایر ژنتیکی آن شدیدا تهدید می شود.

غلامی درپایان گفت: هرگونه شکار و صید در محدوده پارک ملی بوجاق اکیدا ممنوع است.

صید در محدوده پارک ملی بوجاق اکیدا ممنوع