ادامه جنجال جلسه اسیتضاح شهردار رشت

صورتجلسه شورا باید ملاک تصمیم فرمانداری باشد | تصمیمات دیگر قابلیت پیگیری قانونی دارند

بدیهی است هرچه غیر از صورتجلسه ملاک باشد قابلیت پیگیری حقوقی و قانونی دارد و سرنوشت پیچیده ای را برای رشت رقم خواهد زد.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، روز گذشته جلسه استیضاح سید امیرحسین علوی شهردار رشت برگزار شد که با رخ دادن اتفاقاتی عجیب و مشکوک همراه بود.

پس از قرائت و شمارش آرا توسط «تاج شهرستانی» عضو شورا و اصرار «محمدحسین واثق کارگرنیا» رئیس شورا بر صحت نتیجه و برکناری شهردار، سرانجام ۴ عضو شورای شهر رشت زیر بار نتیجه اعلام شده نرفتند و رسما اعتراض کردند. بر اساس آنچه از گلدانها خارج شد ۸ نفر از شورای ۱۱ نفره رای به برکناری شهردار داده اند و این در حالی است که ۴ تن پای تمامی تبعات احتمالی ایستاده اند و مدعی هستند با توجه به رای خودشان به ماندن شهردار، نتیجه نهایی نیز ماندن شهردار بوده است چرا که مخالفان رای کافی نداشته اند. مساله کاملا واضح است وقتی ۴ نفر به ماندن شهردار رای داده باشند نهایتا ۷ نفر رای به رفتن و برکناری داده اند که برای برکناری شهردار کافی نیست و به ۸ رای نیاز است!

سرپوش روی تمامی ابهامات یا کشف حقیقت؟

مجید عزیزی، سیدحسین رضویان، رضا عاشری و نادر حسینی ۴ عضوی بودند که صراحتا اعلام کرده اند رای آنها ماندن شهردار بوده است و حاضرند نزد هر مرجع ذی صلاحی این موضوع مطرح شده را اعلام و پیگیری نمایند. حال نوبت مراجع بالادستی، از جمله هیئت تطبیق و فرمانداری است که پاسخ معمای ۸ به علاوه ۴ مساوی ۱۱ را به مردم این شهر بدهند! آنها حالا دو راه پیش رو دارند. یا روی تمامی ابهامات سرپوش بگذارند و یا به کشف حقیقت کمک کنند.

آنچه مسلم است صورتجلسه برکناری شهردار ۷ امضا دارد که با متن صورتجلسه و ۸رای برکناری در تضاد است. این موارد مخدوش بودن و مشکوک بودن ماجرا را نشان می دهد و کمترین انتظار مردم شهر رشت این است که با ابطال مصوبه فعلی و یک رای گیری مجدد و شفاف، از این معما ابهام زدایی شود تا در حافظه تاریخی این شهر یک رسوایی احتمالی ثبت نشود.

کدام منطقی می پذیرد یکی از این چهار نفر خیانت کرده باشد و به هم فکران خود پشت کرده باشد تا شهردار برکنار شود و بعد بلافاصله زیر میز بزند و نگذارد شهردار برکنار شود؟! کدام انسان عاقلی چنین مسائلی را مطرح می کند و بحث تقلب در نتیجه رای گیری استیضاح و برکناری شهردار را مطرح می کند و تبعات احتمالی را به جان می خرد بدون آن که از خودش و رای خودش اطمینان داشته باشد؟

صورتجلسه شورا باید ملاک تصمیم فرمانداری باشد

وضعیت کاملا مشکوک است و با توجه به نامه اعتراضی رسمی ۴ عضو شورا به فرماندار، از سوی دیگر کم بودن امضاهای صورتجلسه و مخدوش بودن آن، و همچنین نوع رای گیری و مسائل به وجود آمده شاید کمترین کاری که از دست نهادهای بالدستی بر می آید این باشد که صورتجلسه مخدوش شورا را ملاک تصمیم قرار دهند و با توجه به پیچیده بودن ماجرا و تبعاتی که در سطح جامعه و افکار عمومی خواهد داشت دستور به برگزاری مجدد جلسه و رای گیری دوباره بدهند تا خیال همگان راحت شود و حتی در حضور شخص فرماندار این رای گیری را به صورت شفاف انجام دهند.

بدیهی است هرچه غیر از صورتجلسه ملاک باشد قابلیت پیگیری حقوقی و قانونی دارد و سرنوشت پیچیده ای را برای رشت رقم خواهد زد. باید تا ظهر فردا منتظر جلسه تطبیق و تصمیم نهایی باشیم تا ببینیم آیا این مستندات شفاف و روشن مدنظر قرار خواهند گرفت؟


بیشتر بخوانید:

علوی همچنان شهردار رشت است | صورتجلسه استیضاح مخدوش است + سند