جام ملت‌های آسیا؛

صعود سخت ایران برابر سوریه | طارمی بازی با ژاپن را از دست داد

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین بازی از مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در قطر روز چهارشنبه ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) موفق شد در ضربات پنالتی تیم ملی فوتبال سوریه را شکست دهد و به دور بعدی رقابت‌ها راه یابد.

به گزارش حرف تازه به نقل از یورونیوز ، در این بازی که در ۱۲۰ دقیقه با نتیجه مساوی ۱ بر ۱ به پایان رسیده بود، تیم ملی فوتبال ایران توانست در ضربات پنالتی با نتیجه ۵ بر ۳ بر تیم ملی فوتبال سوریه غلبه کند و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

صعود سخت ایران برابر سوریه

در این بازی که از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه به وقت محلی در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه دوحه آغاز شد، ملی‌پوشان ایران بازی تهاجمی را در دستور کار قرار دادند و در همان ابتدای کار چندین بار دروازه تیم سوریه را تهدید کردند.

تا اینکه سرانجام علیرضا جهانبخش با پاس خود مهدی طارمی را در محوطه جریمه حریف صاحب توپ کرد که در این لحظه خطای ایهم اوسو بر روی طارمی باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.

مهدی طارمی در دقیقه ۳۴ ضربه پنالتی را بر خلاف جهت دروازه‌بان سوریه به ثمر رساند تا بازی یک بر صفر به سود تیم ملی ایران شود.

در دقایق باقیمانده نیمه اول بازیکنان ایران دارای چند موقعیت گل شدند اما هیچکدام از آنها به ثمر نرسید و دو تیم به رختکن رفتند.

در نیمه دوم هرچند شاگردان امیر قلعه‌نویی هجومی ظاهر شدند، اما در دقیقه ۵۹ این پابلو صباغ مهاجم سوریه بود که با یک فرار از میان مدافعان ایران در موقعیت تک به تک قرار گرفت که با تکل و خطای بیرانوند به زمین افتاد و داور اعلام پنالتی کرد.

او بر خلاف جهت دروازه‌بان ایران گل مساوی را به ثمر رساند تا شاگردان هکتور کوپر در نتیجه با ایران برابر شوند.

در ادامه بازیکنان ایران حملاتی بی‌نتیجه را روی دروازه سوریه تدارک دیدند تا اینکه در دقیقه نخست وقت‌های تلف‌شده وقتی پابلو صباغ سعی داشت با یک فرار سریع به سمت محوطه جریمه ایران برود مهدی طارمی با خطا او را متوقف کرد. طارمی که ۱۰ دقیقه قبل به خاطر تمارض کارت زرد اول را از داور کره‌ای دریافت کرده بود، کارت زرد دوم را گرفت و از زمین اخراج شد.

پس از آن بازی با نتیجه مساوی ۱-۱ در ۹۰ دقیقه قانونی تمام شد تا همه چیز به وقت اضافه کشیده شود.

با شروع نیمه اول وقت اضافه بازیکنان سوریه فشار را بر تیم ایران که ۱۰ نفره شده بود افزایش دادند و چندین موقعیت نیز به دست آورند که نتوانستند آنها را به گل تبدیل کنند. در حالی که ایران نیز موقعیت‌های کمی در ضدحمله پیدا کرده بود نتوانست از آنها استفاده کند تا دو تیم نیمه اول وقت اضافه را با همان نتیجه مساوی به پایان ببرند.

تلاش بازیکنان ایران و سوریه برای باز کردن دروازه حریف در نیمه دوم وقت‌های اضافه نیز به نتیجه نرسید و پس از ۱۲۰ دقیقه بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

در این ضربات تمامی بازیکنان پنالتی‌زن ایران شامل کریم انصاری فرد، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، مهدی ترابی و احسان حاج‌صفی توپ خود را گل کردند. در حالی که در آن سو علیرضا بیرانوند با شیرجه خود موفق شد پنالتی دوم سوریه را مهار کند.

به گزارش حرف تازه، پس از صعود سخت ایران برابر سوریه، ایران در بازی یک‌چهارم نهایی باید روز شنبه مقابل تیم ملی فوتبال ژاپن حاضر شود.