صعود دراماتیک کره جنوبی و ژاپن به دور حذفی | اسپانیا، مراکش، کرواسی، برزیل، سوئیس و پرتغال نیز صعود کردند | آلمان، بلژیک و اروگوئه به خانه برگشتند

دور گروهی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، با صعود دراماتیک کره جنوبی و ژاپن به دور حذفی همراه بود. اسپانیا، مراکش، کرواسی، برزیل، سوئیس و پرتغال نیز صعود کردند.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، دور گروهی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، با صعود دراماتیک کره جنوبی و ژاپن به دور حذفی همراه بود. اسپانیا، مراکش، کرواسی، برزیل، سوئیس و پرتغال نیز صعود کردند.

در گروه E این مسابقات، ژاپن ۲ بر ۱ اسپانیا را شکست داد و آلمان ۴ بر ۲ از سد کاستاریکا گذشت. هرچند آلمان به برتری دو گله مورد نیاز خود دست یافت اما از آنجا که اسپانیا نتوانست امتیازی از ژاپن بگیرد در پایان ژاپن صدرنشین این گروه شد و به ۶ امتیاز راهی مرحله حذفی شد. اسپانیا نیز با ۴ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به آلمان به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شد. کاستاریکا نیز با ۳ امتیاز در انتهای جدول جای گرفت.

در گروه F این مسابقات، کرواسی و بلژیک به تساوی بدون گل دست یافتند و مراکش با نتیجه ۲ بر ۱ کانادا را شکست داد. در این گروه مراکش با ۷ امتیاز صدرنشین شد و کرواسی با ۵ امتیاز در رده دوم ایستاد. بلژیک با ۴ امتیاز و کانادا بدون امتیاز از این رقابت ها کنار رفتند.

در گروه G، کامرون با یک گل برزیل قدرتمند را شکست داد اما نتوانست راهی مرحله حذفی شود. سوئیس نیز در دیداری جذاب با نتیجه ۳ بر ۲ صربستان را از پیش رو برداشت. در این دیدار سوئیس شکست ۲ بر ۱ را با برتری ۳ بر ۲ عوض کرد و با این کامبک در مسابقات باقی ماند. برزیل با ۶ امتیاز صدرنشین این گروه شد. سوئیس نیز با ۶ امتیاز دوم شد. کامرون ۴ و صربستان ۱ امتیاز به دست آوردند و ازصعود به مرحله یک هشتم نهایی بازماندند.

در گروه H، کره جنوبی با گل لحظات پایانی خود با نتیجه ۲  بر ۱ از سد پرتغال گذشت. پس از پایان این دیدار دقایق التهاب آوری برای کره ای ها سپری شد. در دیدار همزمان اروگوئه با ۲ گل از غنا پیش بود و برای صعود به یک گل دیگر نیاز داشت. دقایق پایانی دیدار اروگوئه و غنا هرچند با تصمیمات بحث برانگیز داوری همراه شد اما گلی به همراه نداشت و در نهایت اروگوئه با همان دو گل برتری به کار خود در این مسابقات پایان داد تا کره ای ها صعود دراماتیکی را تجربه کنند. در این گروه پرتغال ۶ امتیازی شد و کره جنوبی با ۴ امتیاز به عنوان تیم دوم صعود کرد. اروگوئه و غنا نیز به ترتیب با ۴ و ۳ امتیاز حذف شدند.

دور یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از امروز آغاز خواهد شد.

در این مرحله، هلند به مصاف آمریکا خواهد رفت و آرژانتین و استرالیا رودرروی یکدیگر قرار خواهند گرفت. همچنین ژاپن و کرواسی با یکدیگر رقابت خواهند کرد و برزیل و کره جنوبی مقابل هم خواهند ایستاد.

در سمت دیگر جدول حذفی نیز انگلیس-سنگال و فرانسه-لهستان دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی را مقابل یکدیگر برگزار خواهند کرد. دیدار تیم های مراکش-اسپانیا و همچنین دیدار تیم های پرتغال-سوئیس نیز آخرین تیم های صعود کننده به یک چهارم نهایی را مشخص خواهند کرد.