صعود تاریخی مراکش به نیمه نهایی جام جهانی | نبرد آرژانتین-کرواسی و فرانسه-مراکش برای صعود به فینال | برزیل، هلند، پرتغال و انگلیس به خانه برگشتند | رفتار زشت مسی و یارانش و جنجال داوری

رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با صعود تاریخی مراکش به نیمه نهایی جام جهانی همراه بود.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با صعود تاریخی مراکش به نیمه نهایی جام جهانی همراه بود.

در این مسابقات ابتدا کرواسی پس از تساوی ۱ بر ۱ مقابل برزیل، در ضربات پنالتی ۴ بر ۲ از سد پرافتخار ترین تیم تاریخ جام جهانی عبور کرد و با صعود به نیمه نهایی یک بار دیگر در آستانه رسیدن به فینال قرار گرفت. کرواتها دوره گذشته نیز فینالیست شدند و در فینال مغلوب فرانسه شدند.

در دیگر دیدار آرژانتین در دیداری جنجالی پس از تساوی ۲ بر ۲ در وقت های معمول و اضافه برابر هلند، در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۳ از سد هلند گذشت و راهی نیمه نهایی شد. رفتار بحث برانگیز مسی و یارانش در این دیدار انتقادات زیادی به همراه داشت.

مراکش در ادامه ماجراجویی های خود در جام جهانی با یک گل از سد یاران کریستیانو رونالدو در پرتغال گذشت و به جمع ۴ تیم پایانی جام راه یافت. این نخستین بار است که یک تیم آفریقایی به نیمه نهایی مسابقات جام جهانی راه یافته است.

در آخرین دیدار این مرحله نیز فرانسه با نتیجه ۲ بر ۱ از سد انگلیس پرستاره گذشت. هری کین کاپیتان انگلیس در این دیدار یک پنالتی را به گل تبدیل کرد و یک پنالتی را از دست داد. صحنه بحث برانگیز این دیدار خنده های امباپه پس از پنالتی دوم هری کین بود که توپ را به آسمان فرستاد.

مسابقات جام جهانی قطر روزهای سه شنبه و چهارشنبه دنبال خواهد شد. ابتدا سه شنبه از ساعت ۲۲:۳۰ آرژانتین و کرواسی به مصاف هم خواهند رفت و سپس چهارشنبه از ساعت ۲۲:۳۰ فرانسه و مراکش رودرروی هم خواهند ایستاد.

احتمال تکرار فینال دوره قبل بین فرانسه و کرواسی وجود دارد. باید دید سرانجام کدام تیم ها به فینال مسابقات راه خواهند یافت.

تا پایان این مرحله کیلیان امباپه با ۵ گل در صدر جدول گلزنان ایستاده است و لیونل مسی از آرژانتین و اولیویر ژیرو از فرانسه با ۴ گل در تعقیب او هستند.