رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September

اختصاصی حرف تازه – در روزهای اخیر خبر منزل مسکونی استیجاری شهردار غیر بومی رشت به تیتر روز بسیاری از رسانه های استان تبدیل گشته است. منزل استیجاری ۹۵۰ میلیون تومانی ناصر حاج محمدی در خیابان ۹۸ گلسار، در شرایط بحران اقتصادی شهرداری رشت که حتی حقوق کارکنان و نیروهای حجمی نیز به زحمت و […]

اختصاصی حرف تازه – در روزهای اخیر خبر منزل مسکونی استیجاری شهردار غیر بومی رشت به تیتر روز بسیاری از رسانه های استان تبدیل گشته است.

منزل استیجاری ۹۵۰ میلیون تومانی ناصر حاج محمدی در خیابان ۹۸ گلسار، در شرایط بحران اقتصادی شهرداری رشت که حتی حقوق کارکنان و نیروهای حجمی نیز به زحمت و با تاخیری آزاردهنده پرداخت می گردد به سرعت توجه افکار عمومی و رسانه های آزاد را به خود جلب کرد و به تیتر روز این رسانه ها تبدیل شد.

شکی نیست وقتی شورای تمام رشتی شهر رشت، با جنگ و تقابل همیشگی خود کار را به جایی می کشاند که شهرداری غیربومی در راس مجموعه مدیریت شهری قرار می گیرد باید منزلی مناسب جهت اسکان شهردار و خانواده ایشان نیز فراهم گردد اما نگاهی به نمونه های مشابه در ادوار گذشته نشان می دهد که ریخت و پاش های صورت گرفته برای ناصر حاج محمدی در زمینه اجاره منزل به مراتب بیش از سایر شهرداران غیربومی بوده است.

در پی انتشار این خبر، برخی این ملک را با ویلای استیجاری مسعود نصرتی مقایسه کردند و مدعی شدند که در این زمینه صرفه جویی نیز صورت گرفته است! اما پیگیری ها نشان می دهد ملک مذکور واقع در خیابان ۱۷۸ بلوار گیلان در دوره مسعود نصرتی به مدت ۴ ساله اجاره شد و رقم اجاره آن ماهیانه ۶ میلیون تومان بوده است که نزدیک به رهن کامل یک منزل ۲۰۰ میلیون تومانی می شود. این در شرایطی است که اگر ۹۵۰ میلیون تومان ودیعه منزل فعلی حاج محمدی که از بیت المال پرداخت شده است را حتی به سپرده بانکی یک ساله تبدیل می کردند نزدیک به ۱۴ میلیون تومان سود را به همراه داشت که بیش از دو برابر مبلغ اجاره ملک قبلی بود!

حال اینکه کدام «عقل سلیم» ۶ میلیون را بیشتر از ۱۴ میلیون تومان در نظر می گیرد و این اقدام شهردار را نشانه ای از صرفه جویی می داند سوالی است که این روزها مطرح می گردد اما احتمالا پاسخی منطقی به همراه نخواهد داشت!

حرف تازه آمادگی دارد جوابیه احتمالی و توضیحات تکمیلی شهرداری رشت را در این زمینه منتشر نماید تا به شفافیت موضوع کمک بیشتری نماید. این رسانه به تنهایی قادر به تایید جزییات خبر فوق نیست.

 

 

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار