رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May
دستیابی ایران به محصول اورانیوم با غنای ۶۰ درصد

صالحی: در هر ساعت ۹ گرم اورانیوم ۶۰ درصد تولید می کنیم

علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ضمن تایید دستیابی ایران به محصول اورانیوم با غنای ۶۰ درصد گفت: نیمه شب پنجشنبه به اورانیوم ۶۰ درصد رسیدیم و الان حدود ۹ گرم از آن را در اختیار داریم و در هر ساعت ۹ گرم اورانیوم ۶۰ درصد تولید می کنیم.

حرف تازه – علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ضمن تایید دستیابی ایران به محصول اورانیوم با غنای ۶۰ درصد گفت: نیمه شب پنجشنبه به اورانیوم ۶۰ درصد رسیدیم و الان حدود ۹ گرم از آن را در اختیار داریم و در هر ساعت ۹ گرم اورانیوم ۶۰ درصد تولید می کنیم.

علی اکبر صالحی با اشاره به قانون مجلس شورای اسلامی در سخنانی گفت: به ما گفته بودند که با احتیاط در اجرای این قانون جلو بروید و می‌خواستند در مذاکرات با حسن نیت جلو رویم اما به هر حال کاری کردند که ما را به این سمت کشاندند.
وی ادامه داد: چهارشنبه دستور راه اندزای غنی سازی ۶۰ درصد را دادیم و پنجشنبه محصول ۶۰ درصد را گرفتیم و الان حدود ۹ گرم در ساعت تولید می کنیم. باید راندمان و چیدمان زنجیره‌ها را تغییر دهیم و روی آنها کار کنیم که کمی این میزان تولید کم شود و به ۵ گرم برسد تا همزمان بتوانیم با این دو زنجیره اورانیوم ۲۰ درصد هم تولید کنیم.
صالحی: در هر ساعت ۹ گرم اورانیوم ۶۰ درصد تولید می کنیم

صالحی: در هر ساعت ۹ گرم اورانیوم ۶۰ درصد تولید می کنیم

ایسنا

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار