شورای حامیان تدبیر و امید از لیست امید حمایت کرد

تی تی خبر (حرف تازه) : شورای حامیان تدبیر و امید گیلان متشکل از جوانان و نمایندگان گروه ها و احزاب اعتدال گرا و اصلاح طلب از جمله گروه ها و تشکل های سیاسی حامی دولت است که طی دوسال گذشته با برگزاری جلسات منظم و برگزاری همایش ها و سخنرانی های مختلف با دعوت از […]

تی تی خبر (حرف تازه) : شورای حامیان تدبیر و امید گیلان متشکل از جوانان و نمایندگان گروه ها و احزاب اعتدال گرا و اصلاح طلب از جمله گروه ها و تشکل های سیاسی حامی دولت است که طی دوسال گذشته با برگزاری جلسات منظم و برگزاری همایش ها و سخنرانی های مختلف با دعوت از چهره های سرشناس کشوری و استانی در حوزه استان گیلان به فعالیت می پردازد. با نزدیک شدن به بازه زمانی تبلیغات مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بر آن شدیم تا با مهندس شاهد وزیری دبیر دوره ای این شورا و مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی گیل خبر مصاحبه ای انجام دهیم که در ذیل می خوانید:photo_2016-04-24_20-42-59

آقای وزیری شورای حامیان تدبیر و امید گیلان با چه هدفی تشکیل گردید؟
حدود سه سال قبل عده ای از جوانان فعال سیاسی- اجتماعی استان گیلان تصمیم گرفتند تا با تشکیل گروهی از فعالین جوان از طیف های مختلف جریانات سیاسی همسوی استان علاوه بر حمایت از سیاستهای دولت یازدهم بتوانند پیگیر بخشی از مطالبات اجتماعی سیاسی اقشار جوان استان باشند و در این راستا برگزاری جلسات با مدیران استان، اجرای سخنرانی ها و همایش هایی را در دستور کار خود قرار دادند. این گروه صرفا یکی از گروه های فعال در حوزه جوانان استان گیلان است که به نسبت سایرین جلسات منظم تری را برگزار نمود.

در جریان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی جهت گیری و فعالیت شورای حامیان چگونه بود؟
این شورا مشتکل از نمایندگان جوان احزاب اعتدال گرا، اصلاح طلب و مستقل است و در دور اول این انتخابات با توجه به این که پیش بینی می شد ارائه لیست گروه ها و جمع بندی بر روی حمایت از افراد توسط احزاب گیلان با سلایق سیاسی متفاوت انجام گیرد، اعضای شورا تصمیم گرفتند تا از ارائه لیستی مجزا خودداری کنند و با توجه به حضور ۲ نماینده از این شورا در شورای ائتلاف اصلاح طلبان استان گیلان به نظر جمعی احترام گذاشته و از لیست واحد امید حمایت کنند. به عنوان مثال در همین راستا با تشکیل ستاد جوانان اصلاح طلب گیلان بخش اعظمی از اعضای این شورا در این ستاد مستقر و به همراه سایر جوانان به فعالیت انتخاباتی و حمایت از لیست امید شهرستانها پرداختند.
در دور دوم انتخابات این شورا به چه شکلی عمل خواهد کرد؟
در دور اول انتخابات مجلس دهم همانطور که در غالب نقاط کشور مشاهده کردیم لیست واحد امید توانست آرای قابل قبولی از جامعه را از آن خود کند و در نگاه کلی در اکثر حوزه های انتخابی کشور افراد این لیست موفق شدند با کسب ۲۵ درصد آرای ماخوذه به عنوان نمایندگان مردم برگزیده شوند و یا به مرحله دوم انتخابات مجلس راه یابند. در استان گیلان نیز در حوزه انتخابی شهرستان رشت و رودبار انتخابات به دور دوم کشیده شد و در مرحله اول انتخابات نفر اول لیست امید شهرستان رشت با اختلاف بسیار زیاد از دیگران توانست مجددا به بهارستان راه یابد و نفر دوم این لیست نیز آراء لازم برای ورود به مرحله دوم را کسب کرد. در انتخابات ۱۰ اردیبهشت سال جاری نیز شورای جوانان تدبیر و امید همچون گذشته از سیاستهای کلی ائتلاف حمایت کرده و با فعالیت برای تنها کاندیدای باقیمانده از لیست امید تلاش می کند تا همگام با سایر نقاط کشور کاندیدای مورد حمایت گروه ها و احزاب حامی دولت را در کسب آراء لازم برای ورود به بهارستان یاری نماید.
پیش بینی شما از مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی چیست؟
به نظر می رسد با توجه به نتیجه حاصل از انتخابات مرحله اول و پیروزی قاطع لیست اصلاح طلبان و حامیان دولت در کشور،در مرحله دوم این انتخابات نیز با تلاش و اتحاد برای پیروزی افراد باقی مانده از لیست بتوانیم بار دیگر لبخند پیروزی را برای حامیان دولت تدبیر و امید به ارمغان آوریم که این مستلزم تلاش برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو خواهد بود. به نظر می رسد با توجه به حمایت گروه ها و احزاب مختلف حامی دولت از نفرات لیست امید در حوزه رشت و رودبار و حمایت افراد پیروز مرحله اول از این لیست شاهد موفقیت این افراد در انتخابات پیش رو باشیم.
به عنوان آخرین سوال تاثیر نتیجه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در انتخابات آتی شوراهای اسلامی شهر و ریاست جمهوری را چگونه ارزیابی می کنید؟

دولت یازدهم موفق شد تا با محقق کردن بخش عمده ای از وعده هایی که داده بود عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهد و امیدواریم با اجرائی شدن اثرات اقتصادی و ملموس برجام در کشور تاثیرات آن بر روی معیشت مردم قابل مشاهده باشد. مطمئنا تشکیل مجلسی همگام با دولت در پیشبرد اهداف هر دولتی موثر خواهد بود. انتخابات مجلس دهم سرآغاز فصلی نو از تعاملات سیاسی در جامعه ایران است، مشارکت بالای مردم در این انتخابات و برگزیدن لیست واحد از جناح سیاسی مشخص برای اولین بار در تاریخ سیاسی و انتخاباتی این کشور صورت می گیرد و مطمئنا در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و انتخابات ریاست جمهوری نیز شاهد تکرار این اتفاق میمون خواهیم بود. یکی از دلایل تلاش گروه های مختلف سیاسی طی سالهای گذشته برای حاکم شدن احزاب بر فعالیتهای سیاسی ایران، نهادینه کردن انتخاب لیست های ارائه شده توسط احزاب در ادوار انتخابات بود که در زمان دولت یازدهم و انتخابات مجلس دهم به نتیجه رسید و امیدواریم تا زین پس شاهد این باشیم که مردم مطالبات به حق خود را از احزاب مطالبه کنند و افراد در معادلات سیاسی کشور نقشی کمرنگ تر داشته باشند، اگر دولت یازدهم و مجلس منتخب دهم بتواند در مدت زمان کوتاه باقیمانده به انتخابات شوراها و ریاست جمهوری عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهند بی شک تجربه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی سال ۹۶ تکرار خواهد شد.

شعاع مشرق