شمشیرباز گیلانی مقام ششم جهان را کسب کرد

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان اظهار داشت: محمد رهبری ملی پوش شایسته گیلانی به همراه تیم ملی اسلحه سابر ایران در رقابت های قهرمانی جهان که در مجارستان جریان داشت، موفق به کسب مقام ششم شدند.

حرف تازه – مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان اظهار داشت: محمد رهبری ملی پوش شایسته گیلانی به همراه تیم ملی اسلحه سابر ایران در رقابت های قهرمانی جهان که در مجارستان جریان داشت، موفق به کسب مقام ششم شدند.

مرتضی ورزلدوست افزود: تیم ملی شمشیربازی سابر ایران که محمد رهبری از گیلان را در ترکیب خود داشت، در مرحله یک چهارم نهایی برابر تیم قدرتمند مجارستان قرار گرفت که در نهایت با نتیجه ۴۵ بر ۲۹ مغلوب این تیم شد.

وی ادامه داد: تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای کسب یکی از مقام های پنجم تا هشتم ابتدا برابر گرجستان قرار گرفت که محمد رهبری شمشیرباز گیلانی و سایر ملی پوشان توانستند این حریف خود را با نتیجه  ۴۵بر۴۲  شکست دهند و برای کسب مقام پنجمی به مصاف تیم قدرتمند روسیه رفت که با قبول شکست ۴۵ بر۳۳ برابر روس ها ، در نهایت بر سکوی ششم جهان ایستادند.

ورزلدوست خاطرنشان کرد: رهبری شمشیربازی شایسته گیلانی به همراه سایر ملی پوشان اسلحه سابر برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی ابتدا اسپانیا را با نتیجه ۴۵ بر ۳۰ شکست دادند و در دومین دیدار خود نیز برابر تیم چین با نتیجه ۴۵ بر ۴۱ به پیروزی رسیدند تا به جمع هشت تیم برتر رقابت های قهرمانی جهان بپیوندند.

رقابت های شمشیربازی قهرمانی جهان با حضور زبده ترین شمشیربازان سراسر جهان در بوداپست مجارستان برگزار شد که شمشیربازان حاضر در این مسابقات در اسلحه های مختلف در دو بخش بانوان و آقایان و در دو قسمت انفرادی و تیمی با هم به رقابت پرداختند.