شاید هیچ کدام

سید محمد احمدی شهردار شورای ششم یا استاندار دولت رئیسی؟

به پایان عمر شورای پنجم و دولت روحانی نزدیک شده ایم و در این روزها یکی از سوالاتی که برای مردم رشت به وجود می آید این است که سید محمد احمدی شهردار فعلی رشت در روزهای آینده در چه مسیری قرار خواهد گرفت؟ آیا شهردار شورای ششم رشت می شود یا استاندار دولت رئیسی یا هیچ کدام و راه دیگری را در پیش می گیرد؟

اختصاصی حرف تازه – به پایان عمر شورای پنجم و دولت روحانی نزدیک شده ایم و در این روزها یکی از سوالاتی که برای مردم رشت به وجود می آید این است که سید محمد احمدی شهردار فعلی رشت در روزهای آینده در چه مسیری قرار خواهد گرفت؟ آیا شهردار شورای ششم رشت می شود یا استاندار دولت رئیسی یا هیچ کدام و راه دیگری را در پیش می گیرد؟
آنطور که شنیده ها حاکیست احتمال ادامه حضور سید محمد احمدی در شورای ششم به عنوان شهردار وجود دارد. گفته می شود با توجه به آن که ضوابط انتخاب شهردار در رشت محدودیت های بسیاری را برای گزینه های بومی ایجاد کرده و بسیاری از گزینه ها را از رقابت خارج کرده است و از آنجا که بسیاری از گزینه های مطلوب منتخبین شورای ششم امکان حضور در این جایگاه را به دلایل مختلف ندارند طیف اکثریت منتخبین تمایل به ادامه حضور احمدی دارند.
اما از سوی دیگر احمدی که در دوران کوتاه حضور خود، مسیر فعالیت هایش را به خوبی آغاز کرد و با بازگشایی بلوار ۸ دی و پیگیری پروژه های مختلف، شهر را از وضعیت رکود قبلی خارج کرد در ادامه و در زمان انتخابات حاشیه هایی را نیز ایجاد کرد و شائبه هایی در خصوص دیدارها و تلاش های انتخاباتی وی در محافل مختلف مطرح شد. منتخبین شورای ششم نیز شاید برای دوری از حاشیه و کمرنگ کردن این شایعات، در نهایت و حتی بر خلاف میلشان تصمیم به تغییر شهردار بگیرند تا حرف و حدیثی در خصوص حمایت یا هماهنگی شهردار و شهرداری برای پیروزی آنها در انتخابات به وجود نیاید و یا آن که در آینده فرصتی برای رقبایشان فراهم نشود!
اما با همه این تفاسیر، در این که سید محمد احمدی تا این لحظه یکی از جدی ترین گزینه های شورای ششم برای حضور در راس شهرداری رشت است شکی نیست مگر آن که خودش ترجیح بدهد که که نماند و یا شورانشینان با چنین دلایلی از نام او عبور کنند.
از برخی محافی سیاسی نیز شنیده می شود احمدی نسبت به استاندار شدن در دولت سیزدهم نیز بی میل نیست. سید محمد احمدی که سابقه حضور در راس فرمانداری های رشت، لاهیجان و رودبار را دارد و معاونت اقتصادی استانداری را نیز تجربه کرده است به لحاظ سوابق مدیریتی و شناخت از وضع موجود از کارنامه مناسبی برای این جایگاه برخوردار است اما معمولا در انتخاب استانداران، عوامل سیاسی و بیرونی دیگری دخیلند و بعید است دولت رئیسی او را که یکی از مدیران فعال در دولت روحانی بوده، گزینه نهایی استانداری گیلان بداند.
البته تمامی این مسائل بر اساس شنیده ها و حدس و گمان مطرح می شود و هنوز هیچکدام قطعیت ندارد. باید منتظر ماند و دید در نهایت چه سرنوشتی در انتظار رشت، گیلان و همینطور سیدمحمد احمدی خواهد بود؟ آیا او بار دیگر راهی ساختمان واقع در میدان گیل خواهد شد یا این بار به خیابان معلم و ساختمان استانداری خواهد رفت؟ در ماه های آینده به این پرسش ها پاسخ داده خواهد شد.
سید محمد احمدی شهردار شورای ششم یا استاندار دولت رئیسی؟

سید محمد احمدی شهردار شورای ششم یا استاندار دولت رئیسی؟