سخنی با غلامعلی جعفرزاده در خصوص زمزمه حضور استاندار غیر بومی؛

سکوتتان را بشکنید…

بهنیا ثابت رفتار – غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نامش با نطق ها و سخنرانی ها غرا گره خورده است. قدرت بیان کم نظیر و روابط نزدیکش با چهره های اثرگذار دولت از جمله محمدباقر نوبخت انتظارات را از او بالاتر می برد و در بزنگاه هایی چون انتخاب […]

بهنیا ثابت رفتار – غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نامش با نطق ها و سخنرانی ها غرا گره خورده است. قدرت بیان کم نظیر و روابط نزدیکش با چهره های اثرگذار دولت از جمله محمدباقر نوبخت انتظارات را از او بالاتر می برد و در بزنگاه هایی چون انتخاب استاندار مردم منتظر مواضع روشن و شفاف او هستند.

حتی در آستانه جلسات رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی نیز همگان شاهد مسئولیت سنگین و اثرگذاری این نماینده بودند. وجه تمایز جعفرزاده ایمن آبادی با دو نماینده دیگر رشت در داشتن دو ویژگی به طور همزمان است. یک ارتباطات نزدیک با بدنه دولت به واسطه گرایشات سیاسی و دو نطق های گیرا و اثرگذارش… که بیراه نیست اگر بگوییم این دو ویژگی به طور همزمان در دو نماینده دیگر کمتر مشاهده است. به همین دلیل قصد دارم چند خطی با این نماینده سخن بگویم.

آقای جعفرزاده؛
هنوز از یادمان نرفته است که زمانی که بحث معرفی وزرا بود صراحتا اعلام کردید که رحمانی فضلی اگر معرفی شد انصراف دهد چرا که بعید است از این مجلس رای اعتماد بگیرد. حالا رحمانی فضلی باردیگر وزیر کشور شده است و اتفاقا رای قابل توجهی را هم از همان فراکسیون مستقلین که شما نایب رییسی آن را برعهده داشتید گرفته است.

با تقویت زمزمه های حضور استانداری غیر بومی از جنوب کشور موضع صریح و روشنی را از شما شاهد نبوده ایم و همین باعث شد تا با انتشار این یادداشت وظیفه خطیری که بر دوشتان قرار گرفته است را یاداوری کنم.

از مهندس جعفرزاده که القابی چون زبان گویای گیلان را به خود اختصاص داده است انتظار می رود این روزها صریح و شفاف حمایت قاطع خود از استاندار فعلی دکتر نجفی را اعلام کند و تنها در صورت ترفیع نجفی سراغ گزینه ای دیگر برود و از گزینه شایسته و بومی دیگری حمایت کند. اگر هم نظر دیگری دارید با اشاره به ادله با مردم در میان بگذارید تا این نگرانی در مردم و مسئولین از بین برود.

از جعفرزاده ایمن آبادی انتظار دارم و انتظار داریم صدای مردم رشت را بشنود و آن را به گوش مسئولین به ویژه رحمانی فضلی برساند. انتظار داریم نصایح پدرانه آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه را بارها و بارها از تریبون های مختلف بیان کند و مانع از حضور فردی غیر بومی در بالاترین رده اجرایی استان شود. انتظار داریم پیش از آنکه انتصابی صورت بگیرد موضع گیری شود و مجمع نمایندگان نیز نظر خود را صراحتا اعلام کند. 

این سخن با جعفرزاده ایمن آبادی به معنای آن نیست که بار مسئولیت از دوش سایر نمایندگان برداشته شده است. هریک از نمایندگان شهرستان های گیلان به سهم خود باید تلاش کنند تا فردی شایسته و بومی در راس کار قرار گیرد. 

امروز انتظار داریم جعفرزاده ایمن آبادی طلایه دار مخالفت با حضور استاندار غیربومی باشد چرا که معتقدیم از یک سو عملکرد نجفی عملکرد قابل قبولی بوده است و از سوی دیگر حداقل تا امروز دلیل قانع کننده ای برای حضور فردی غیربومی در مدیریت کلان استان که اهمیت آن به مراتب بالاتر از سایر مسئولیت ها در این استان است  نیافته ایم.

آقای جعفرزاده لطفا سکوتتان را بشکنید… و صدای مردم را به گوش وزیر کشور برسانید…