سفر خانواده قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی + برخی واکنش ها

سفر خانواده قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی با واکنش های بسیاری همراه شد.

به گزارش حرف تازه، سفر خانواده قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی با واکنش های بسیاری همراه بود و فضای مجازی پر از اظهار نظرها و دیدگاه های متفاوت به این موضوع شد. قالیباف که روزگاری ضد چنین مسائلی موضع می گرفت حالا خود در اقلیت مرفه جامعه قرار گرفته و حتی حامیان خود را نیز ناامید کرده است.

محمدباقر قالیباف زمانی اردیبهشت ۱۳۹۶ در مناظره با حسن روحانی گفته بود: « قاچاق کالا و ارز امروز بیشترین مشکل را برای ما ایجاد کرده است؛ ما دست تجار را می‌بوسیم، ولی شما ببینید وزیر آموزش و پرورش ما می‌رود از ایتالیا لباس بچه می‌آورد؛ مردم، شما فکر کرده‌اید اقتصاد ما درست می‌شود؟ هرگز! درد اینجاست که ما می‌گوییم به نقل از آقای جهانگیری دختر وزیر بیکار و مظلوم است و می‌رود این کار را انجام می‌دهد؛ بقیه مردم بیچاره چکار کنند؟ تکلیف آن‌ها چیست؟ آیا آن‌ها می‌توانند اینکار را انجام بدهند؟»

خبر آنلاین در گزارش هایی به موضوع پرداخت که در ادامه می خوانیم:

وحید اشتری، فعال مجازی در رشته توئیتی نوشت:

چند تا از مسافران استانبول یک‌سری فیلم و عکس از یک خانواده چادری (در پروازهای ترکیه خیلی مرسوم نیست) فرستاده‌اند که امروز به‌خاطر حجم بالای بار با متصدی کانتر به مشکل خورده‌اند و بعد با رفتار عوامل هواپیمایی معلوم شده از خانواده مسئولین‌اند. ظاهرا خانواده آقای قالیباف⁩ بوده‌اند.

همسر ایشان سرکارخانم زهرا مشیر را شناخته‌اند. یک زوج جوان هم با ایشان بوده که یا پسر و عروس‌شان و یا دختر و دامادشان بوده‌اند. ظاهر حجم بالای باری که از ترکیه می‌آورده‌اند، کالسکه و کیف نوزاد و تخت تاشوی کودک و امثالهم بوده است. یعنی برای خرید سیسمونی به ترکیه رفته بودند.

از بعدازظهر تا حالا برای مطمئن شدن با بچه‌های فرودگاه امام و هواپیمایی معراج ارتباط گرفتم و اطلاعات پرواز را درآوردم. اسم این سه نفر در لیست پرواز شماره ۴۸۰۴ ساعت ۱۳:۴۵ امروز معراج ‌از فرودگاه استانبول به فرودگاه امام است: زهرا مشیر، مریم قالیباف و امیررضا بحیرایی (داماد)

واکنش الیاس پسر قالیباف

الیاس قالیباف فرزند محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در واکنش به انتقادها از سفر جنجالی خواهر و همسر خواهرش به ترکیه نوشت:

خواهرم و همسرش کاری انجام دادند که حتما غلط است.

فرزند رئیس مجلس در یادداشتی که در صفحه خود منتشر کرد نوشت:

این سفر آن هم در این شرایط اقتصادی مردم یقینا اشتباه است‌.

آن ها برای خرید سیسمونی نرفته بودند و ناراستی ها و بزرگ نمایی‌هایی در متن‌های منتشر شده وجود دارد اما به هر صورت انجام این سفر خطایی نابخشودنی است، چرا که باعث می‌شود همه تهمت هایی که در گذشته به پدرم و خود آنها زده شده است را صحیح جلوه دهد.

آنچه این خطا را نابخشودنی‌تر می کند آن است که به امید و اعتماد مردم ضربه می زند و زبان ضد انقلاب و بدخواهان را دراز می کند.

این رفتار حتما مخالف نظر و مشی و مرام پدرم است.

آنان که می خواهند خطای فرزند را به پای پدر بنویسند، بدانند که این کار از قبل مورد مخالفت ایشان قرار گرفته بود ولی متاسفانه نادیده گرفته شد.

بنده به سهم خودم از همه مردم عذرخواهی می‌کنم و آن‌ها هم حتما باید عذرخواهی نمایند.

 

«الیاس» به منتقدان چه پاسخی داد ؟ / جنجال مجازی علیه سفر خانواده قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی

 

 

 

توئیت اشتری

 

توئیت اشتری

عباس عبدی به خبر سفر خانواده قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی واکنش نشان داد.

عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت :

این خبر آن قدر مهم و ویرانگر است که وی باید از همه مناصب خود استعفا دهد. حیف که اطمینان دارم نفر جایگزین او ، نامناسب تر خواهد بود . پس پیشنهاد استعفا نمی دهم .

فقظ نمی دانم از این پس چگونه در دوربین نگاه کرده و علیه ۴ درصدی ها حرف می زند ؟ این خرید خاص طبقه یک در ده هزاری ها است .

سفر خانواده قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی | از این پس چگونه در دوربین نگاه و علیه ۴ درصدی ها حرف می زند ؟

فرزند شهید صیاد شیرازی نیز به ماجرای سفر خانواده قالیباف به ترکیه با زدن هشتگ واکنش نشان داد.

مهدی صیاد شیرازی فرزند شهید صیاد شیرازی با زدن هشتگ خظای نابخشودنی# نوشت:

با انتشار حواشی مربوط به سفر تنی چند از اعضای خانواده قالیباف رئیس مجلس به ترکیه و خرید سیسمونی از آن کشور و در واکنش به این موضوع ویدیوئی انتخاباتی در شبکه های اجتماعی فراگیر شده است.

واکنش‌ها به سیسمونی خبرساز خانواده قالیباف

البته در سوی مقابل محمد سعید احدیان،مشاور رسانه ای قالیباف رئیس مجلس نیز در در توئیتی نوشت:

عجب جشنی گرفتند مخالفان قالیباف. بزرگنمایی که در تخصص شما است اما مهم نیست که موضوع کوچک باشد یا بزرگ، خطای فرزند را به پای پدر نمی نویسند. حسین صداقت، فعال رسانه‌ای هم در پاسخ به این توئیت نوشت نوشت: شما رفتار و گفتار فائزه هاشمی را به پای پدر ننوشتید؟

احدیان