سفر به فلورانس شهر رنسانس

در قلب توسکانی شهری قرون وسطایی قرار دارد که رنسانس در آن متولد شده است، منظور ما شهر زیبای فلورانس است، شهری که خوب می داند چطور می تواند آدم را فریب دهد!

به گزارش حرف تازه به نقل از الی گشت ، تصمیم گرفتیم تا سری به فلورانس، یکی از زیباترین شهرهای جهان بزنیم تا بدانید که در سفر به فلورانس باید حتما از چه جاهایی دیدن کنید، چه کارهایی نکنید و کجاها را از دست ندهید.

مردم فلورانس از صمیمی ترین و گرم ترین مردمان جهان هستند، غذایی که در این شهر میل می کنید ورای لذیذ و ماورایی است، جاذبه های گردشگری تاریخی آن چشمان شما را ساعت ها، روزها و حتی سال ها می تواند به خود خیره نگه دارد، تفریحات این شهر تمامی ندارد و مراکز خرید آن در دنیا زبانزد هستند… به فلورانس خوش آمدید!

در سفر به فلورانس چند روز را در این شهر بمانیم؟

به نظر ما حداقل ۳ روز زمان نیاز دارید تا مهم ترین جاذبه های گردشگری فلورانس را ببینید و خیلی خلاصه از شهر لذت ببرید. اما برای این که واقعا شهر را بشناسید و خودتان را غرق در زیبایی های آن کنید، حداقل ۴ تا ۵ روز و حتی بیشتر زمان نیاز دارید. در ضمن یادتان نرود که می توانید سفرهای یک و یا نیم روزی به مناطق اطراف مثل پیزا و سینا هم داشته باشید که آن ها هم از مهم ترین مناطق کشور ایتالیا هستند، بنابراین اگر سفرهای بین شهری هم مدنظرتان است باید ۳ الی ۵ روز برای آن وقت بگذارید.

خیابان های فلورانس

بهترین زمان سفر به فلورانس

به عنوان یک عادت، هنجار یا هر چیز دیگری که اسمش را می گذارید، مردم عادت کرده اند تا در تابستان از اروپا دیدن کنند که این هم به آن معناست که قرار است در کنار جمعیت زیادی از توریست های دیگر از آن جا دیدن کنید. اما اگر در زمستان  مخصوصا در ماه ژانویه از این شهر خارق العاده دیدن کنید هم لازم نیست جمعیت زیاد توریست ها را تحمل کنید و هم اینکه فلورانس در زمستان را بسیار زیبا خواهید یافت…  به طور کلی کشور ایتالیا خیلی زمستان های سردی ندارد مگر این که بخواهید در مناطق کوهستانی بمانید.

در سفر به فلورانس کجاها را ببینیم؟

این هم یکی از بخش های مورد علاقه ی ما و خوانندگان است چون می توانند اطلاعات خیلی مفیدی به دست بیاورند.

مهم ترین میدان شهر فلورانس PIAZZA DEL DUOMO نام دارد که سه تا از مهم ترین جاذبه های توریستی فلورانس را که هر ۳ هم در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند و به ثبت رسیده اند را در بر دارد:

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای جامع فلورانس بدون شک اولین جایی است که به هر گردشگری پیشنهاد می کنیم تا در سفر به فلورانس از آن دیدن کند. این کلیسا توسط یکی از معماران مشهور به نام آرنولفو دی کامبیو طراحی شده است و بنایی زیبا و برجسته است که سال های سال است نماد شهر فلورانس و چشمگیرترین جاذبه ی آن محسوب می شود.

کلیسای جامع فلورانس

هزینه ی ورود به این کلیسا رایگان است با این حال در صورتی که بخواهید به بالای برج آن بروید باید بلیط موزه را خریداری کنید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که مانند بسیاری از کلیساهای دیگر اروپا، مسیر رسیدن به بالای برج کلیسا پله های باریک و به شکل دایره ای است، بنابراین اگر فکر می کنید از بالا رفتن از آن حالتان بد می شود بهتر است اصلا نروید.

الماسی به نام بابتیسری دی سن جیووانی

بسیاری از افراد در سفر به فلورانس این الماس پنهان را نادیده می گیرند در حالی که به عقیده ی ما یک جواهر پنهان است که باید کشف شود. فقط کافی است به تعدادی از تصاویر آن نگاه کنید و شدیدا پیشنهاد می کنیم از این بنا به خاطر سقف طلایی و خیره کننده ای که دارد دیدن کنید و یکی دیگر از دیدنی های آن در طلایی این مکان است. گفته می شود میکل آنژ که این در را ساخته و کنده کاری کرده است به اندازه ای خودش از شاهکاری که خلق کرده است شگفت زده شده است که اسم آن را «در بهشت» گذاشته است.

بابتیسری دی سن جیووانی فلورانس

گالری اوفیتزی

در گالری اوفیتزی می توان تعدادی از معروف ترین شاهکارهای دنیای رنسانس را دید که از آن جاهایی است که به هیچ قیمتی نباید از دست بدهید. هزینه ی کامل ورود به این گالری ۱۲ یورو است که پیشنهاد می کنیم برای این که در صف طولانی ورودی منتظر نمانید، بلیط تان را از قبل رزرو کنید. یادتان باشد که گالری اوفیتزی روزهای دوشنبه بسته است پس در برنامه ریزیتان دقت کنید.

این گالری هم از مهم ترین گالری های ایتالیا و هم از پر بازدیدترین گالری های جهان است و بین سال های ۱۵۶۰ تا سال ۱۵۸۰ ساخته شده و توسط جورجیو واساری طراحی شده است و در آن می توان بهترین نمونه های نقاشی و مجسمه های دنیا را دید از قرون میانه گرفته تا عصر جدید. این گالری درست مثل یک جواهر درخشان در قلب فلورانس می درخشد.

گالری اوفیتز در فلورانس

در فلورانس کجا غذا بخوریم؟

در صورت اقامت در هتل معمولا گردشگران ترجیح می دهند تا از غذاهای هتل استفاده کنند، در غیر این صورت جاهایی که در پایین معرفی می شوند از بهترین جاهای فلورانس برای غذا خوردن هستند:

  • Ristorante Paoli
  • La Giostra Florence
  • Taverna Divina Commedia
  • Ristorante il Caminetto

آیا می دانستید زادگاه کارتون دوست داشتنی و شیرین پینوکیو در ایتالیا بوده است؟ در واقع کارلو کولودی خالق پینوکیو یک فلورانسی بوده است!

منبع: myticklefeet.com