سفر به آلانیا در سال ۱۴۰۲ | هر آنچه باید بدانید

آلانیا یکی از محبوب ترین شهرهای ترکیه بین مسافران است. هر ساله تعداد زیادی از مسافران برای سفر به ترکیه، آلانیا را مقصد سفر خود قرار می دهند. دانستن نکاتی مانند بهترین هتل های آلانیا، بهترین راه سفر به آلانیا، دریافت ویزای ترکیه، جاهای دیدنی آلانیا، آشنایی با سیستم حمل و نقل آلانیا و بسیاری موارد دیگر، می تواند به مسافران در داشتن سفری بهتر کمک کند.

به گزارش حرف تازه به نقل از الی گشت ، راهنمای سفر به آلانیا به شما اجازه می دهد که با تمامی نکات مهم سفر آشنا شده و برنامه سفر خود را به خوبی تنظیم کنید. اگر شما هم قصد دارید تا امسال به آلانیا ترکیه سفر کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. چرا که هر آنچه درباره آلانیا باید بدانید، در ادامه این مطلب بیان شده است.

ویزای ترکیه برای ایرانیان

ویزای ترکیه برای ایرانیان ضروری نبوده و تمامی مسافران و گردشگران ایرانی می توانند بدون دریافت ویزا تا سقف ۹۰ روز در آلانیا حضور داشته باشند. بنابراین مسافران ایرانی می توانند تنها با دریافت پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار دارد به راحتی و از تمامی روش های زمینی و هوایی به آلانیا سفر کنند. افرادی که پاسپورت ایرانی ندارند هم می توانند با توجه به قوانین کشور خود، ویزای الکترونیکی سفر به آلانیا را دریافت کنند. در این بخش از راهنمای سفر به آلانیا تنها درباره ویزای ترکیه برای ایرانیان اشاره شده است. سایر افراد باید طبق قوانین کشور خود عمل کرده و ویزای توریستی ترکیه را دریافت کنند.

ویزای ترکیه برای ایرانیان - الی گشت

انتخاب بهترین هتل آلانیا

انتخاب بهترین هتل آلانیا تا حدود بسیار زیادی به شرایط، بودجه و هدف سفر افراد بستگی دارد. اما در ادامه راهنمای سفر به آلانیا برای مسافرانی که قصد سفر به این شهر زیبا را دارند، ۳ مورد از بهترین هتل های آلانیا معرفی شده اند. اگر به دنبال بهترین اقامتگاه برای سفر خود به آلانیا هستید، ادامه این بخش می تواند بهترین راهنمای انتخاب بهترین آلانیا برای شما باشد.

هتل پنج ستاره سنزا گاردن هالیدی – Senza Garden Holiday

یکی از بهترین هتل های لوکس و ۵ ستاره که در این راهنمای سفر به آلانیا قصد معرفی آن را داریم، هتل Senza Garden Holiday است. این هتل دارای امکاناتی مانند رستوران، کافی شاپ، استخر روباز، اینترنت رایگان، صبحانه رایگان و بسیاری خدمات دیگر می شود. نظافت و بهداشت این هتل با بهترین استانداردهای روز برابری کرده و جای هیچ نگرانی برای مسافران نمی گذارد. افرادی که با خودروی شخصی خود هم به این شهر سفر کرده اند می توانند خودروی خود را با خیال راحت در پارکینگ رایگان آن بگذارند.

آدرس: Altınkum Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:, D:152, 07410 Alanya/Antalya, Türkiye

هتل پنج ستاره سنزا گاردن هالیدی - Senza Garden Holiday - الی گشت

هتل پنج ستاره کیمان آریکاندا دیلوکس – Kiman Arycanda Deluxe

هتل لوکس بعدی در راهنمای سفر به آلانیا هم یکی دیگر از هتل های ۵ ستاره این شهر است. این هتل امکانات بسیاری داشته و کادر مجرب آن مطمئن می شوند که شما اقامتی رویایی و بسیار عالی در این شهر داشته باشید. هتل کیمان آریکاندا دارای یک استخر رو باز بوده که امکان استفاده از آن در فصل های گرمتر سال وجود داشته و یک استخر سرپوشیده که مسافران در تمامی طول سال امکان استفاده از آن را خواهند داشت. این هتل یک پارکینگ رایگان برای تمامی اتاق های خود در نظر گرفته و مسافران می توانند بی هیچ مشکلی خودروی خود را در آن پارک کنند.

آدرس: Okurcalar Karaburun Mevki, 07415 Alanya/Antalya, Türkiye

هتل پنج ستاره دلفین دیلوکس – Delphin Deluxe

آخرین هتلی که در راهنمای سفر به آلانیا قصد معرفی آن را داریم، یکی از زیباترین هتل های این شهر است. این هتل ۵ ستاره امکاناتی مانند اینترنت رایگان، رستوران و کافه، سرویس فرودگاه، اتاق های عایق صدا و صبحانه رایگان دارد. تمامی بخش های آن هم برای افراد ناتوان و کم توان مانند افرادی که از ویلچر استفاده می کنند یا نابینایان مجهز شده است. هتل دلفین یک پارکینگ ایمن و رایگان هم برای مسافران خود در نظر گرفته و به همین دلیل تمامی مسافران می توانند به سادگی با خودروی شخصی خود برای اقامت به این هتل بروند.

آدرس: Okurcalar, Alparslan Türkeş Blv No:257, 07415 Alanya/Antalya, Türkiye

هتل پنج ستاره دلفین دیلوکس - Delphin Deluxe - الی گشت

راه های سفر به آلانیا

راه های سفر به ترکیه به دو دسته زمینی و هوایی تقسیم می شود. ترکیه با ایران مرز مشترک داشته و به همین دلیل بسیاری از مسافران از راه های زمینی سفر به ترکیه استقبال می کنند. راه های زمینی سفر به ترکیه شامل اتوبوس، قطار و خودروی شخصی می شوند. با وجود این که در مسیر زمینی می توانید از مناظر بین راه لذت ببرید، اما به دلیل طولانی بودن راه، بسیاری از مسافران سفر هوایی به ترکیه را ترجیح می دهند. در ادامه این راهنمای سفر به آلانیا، هر دو مسیر زمینی و هوایی برای شما بررسی شده است.

راهنمای سفر زمینی به آلانیا

بهترین مرز ایران و ترکیه برای سفر زمینی به آلانیا استفاده از مرز بازرگان در تبریز است. برای رسیدن به آلانیا باید ابتدا به شهر وان بروید. نزدیکترین مرز به وان، مرز بازرگان است. پس از عبور از شهرهای وان، قاضی آنتپ، آدنا و مرسین، به شهر آلانیا خواهید رسید. بدیهی است که سفر زمینی به آلانیا تنها در یک روز ممکن نبوده و باید در بین راه استراحت کنید. اگر قصد دارید تا با خودروی شخصی به ترکیه سفر کنید، باید برای خودروی خود مدارک لازم را تهیه کرده و حتما یک هتل با پارکینگ رایگان انتخاب کنید.

روشی ساده تر برای سفر به آلانیا، استفاده از مسیر هوایی است. فرودگاه قاضی پاشا آلانیا در ۴۱ کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته و میزبان پروازهایی از مبداء فرودگاه های ایران خواهد بود. مسافران می توانند به راحتی در این فرودگاه پیاده شده و با تاکسی به هتل محل اقامت خود بروند. اکثر تورهای آلانیا هم با استفاده از سفر هوایی مسافران خود را به مقصد می رسانند.

راهنما سفر هوایی به آلانیا - الی گشت

اطلاعات ضروری در راهنمای سفر به آلانیا

یکی از نکات مهم هنگام سفر به یک کشور خارجی، آشنایی با اطلاعات ضروری و شماره های اضطراری آن کشور است. با دانستن این اطلاعات می توانید در برخی مواقع حتی جان خود و خانواده خود را نجات بدهید. در راستای اهمیت اطلاع از نکات ضروری سفر به ترکیه، در ادامه این راهنمای سفر به آلانیا، برخی از ضروری ترین اطلاعات این شهر به همراه شماره های اضطراری آن برای شما فراهم شده است.

اطلاعات ضروری آلانیا

موقعیت شهر

جنوب ترکیه

دمای متوسط

۱۸.۸ درجه سلسیوس

زبان رسمی

ترکی

نوع آب و هوا

مدیترانه ای (متعادل و شرجی)

ساعت

GMT +3 (نیم ساعت عقب تر از تهران)

کد تلفن

+۲۴۲

ارز رایج

لیر ترکیه

شماره فرودگاه

(۰۲۴۲) ۵۸۲ ۷۱ ۲۶

شماره اورژانس

۱۱۲

شماره آتش نشانی

۱۱۰

شماره پلیس

۱۵۵

بهترین فصل سفر به آلانیا

آب و هوای آلانیا مدیترانه ای بوده و بیشتر طول سال روزها آفتابی و گرم هستند. بنابراین در اکثر ماه های سال می توانید بدون هیچ مشکلی به این شهر سفر کنید. گرم ترین ماه سال جولای و سردترین ماه سال در آلانیا ژانویه است. روزهای تابستانی آلانیا گرم هستند و به دلیل شروع تعطیلات، مسافران زیادی به این شهر می آیند. بنابراین اگر به گرما و شلوغی علاقه ای ندارید، پیشنهاد ما در این راهنمای سفر به آلانیا به شما این است که در اوایل بهار و اوایل پاییز به آلانیا سفر کنید.

آب و هوای شهر در این فصل های سال متعادل تر بوده و میزان مسافران هم کمتر است. تعداد کم مسافران باعث می شود که از گرانی اجناس، اقامتگاه ها و بلیت های این شهر هم کاسته شود. توصیه ما به شما این است که حتما کرم ضد آفتاب خود را در تمامی طول سال همراه داشته باشید. چرا که آفتاب آلانیا بسیار تند است و می تواند پوست شما را بسوزاند.

بهترین فصل سفر به آلانیا - الی گشت

بهترین روش خرید ارز در آلانیا

اگر از طریق مسیر هوایی به آلانیا سفر می کنید، یکی از روش های خرید ارز در این شهر از طریق باجه های ارز در فرودگاه است. اما در نظر داشته باشید که در این باجه ها قیمت ارز رایج ترکیه یعنی لیره کمی گران تر است. در این راهنمای سفر به آلانیا به شما پیشنهاد می کنیم که تنها اندازه نیاز خود ارز بخرید و از خرید ارز زیاد خودداری کنید تا هنگام بازگشت به کشور با مشکلی مواجه نشوید. به غیر از این باجه ها، در سطح شهر هم صرافی های خرید ارز وجود دارد.

شکم گردی در آلانیا

یکی از لذت های سفر برای هر فردی، چشیدن طعم غذاهای محلی در شهر مقصد است. خبر خوب برای مسافران ایرانی این است که غذاهای ترکیه و آلانیا با ذائقه ایرانی بسیار متناسب بوده و می تواند رضایت شما را جلب کند. آلانیا یکی از شهرهای توریستی ترکیه است و مسافران زیادی دارد. به همین دلیل تعداد رستوران ها و کافه های این شهر هم بسیار زیاد است. غذاهایی که در ادامه راهنمای سفر به آلانیا مشاهده می کنید، برخی از بهترین غذاهایی هستند که می توانید در این شهر امتحان کنید.

  • بالیک اکمک

  • کوفته

  • دونر کباب

  • اسکندر کباب

  • بورک

  • نخود پلو

در آلانیا رستوران های زنجیره ای مانند KFC یا مک دونالد هم وجود دارد. اما بهترین توصیه ای که می توان به مسافران کرد این است که تا جای ممکن به رستوران ها سنتی یا دکه های غذا فروشی آلانیا رفته و از غذاهای سنتی این شهر امتحان کنند. بیشتر رستوران های شناخته شده آلانیا مانند رستوران وینتیج براسریه، رستوران پرایم، رستوران اجاق باشی و بسیاری رستوران های دیگر در تمام طول سال فروش خوبی داشته و غذای تازه و باکیفیتی ارائه می دهند.

شکم گردی در آلانیا - الی گشت

خرید سوغاتی در آلانیا

هنگامی که به ترکیه و آلانیا سفر می کنید، به احتمال زیاد می خواهید یک یادگاری برای خود یا عزیزان خود تهیه کنید. اگر سری به بازارهای محلی آلانیا بزنید می توانید سوغاتی های زیادی با قیمت بسیار مناسب پیدا کنید. مربا و ترشی های محلی یکی از محبوب ترین سوغاتی های آلانیا هستند. اگر می خواهید یک سوغاتی تهیه کنید که خوراکی نباشد، می توانید سنجاق سرهای دست ساز، لباس های محلی و روسری های ابریشمی از بازارهای محلی آلانیا تهیه کنید. قیمت صنایع دستی آلانیا در مراکز خرید بزرگ کمی گران است. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما در این راهنمای سفر به آلانیا، خرید از بازارهای محلی است.

زندگی شبانه در آلانیا

اگر در اواخر بهار و اوایل تابستان به آلانیا سفر کنید، می توانید از زندگی شبانه این شهر نهایت لذت را ببرید. در واقع می توان گفت که آلانیا در شب های تابستانی به هیچ وجه به خواب نمی رود. بیشتر مغازه ها و رستوران های این شهر تا دیروقت باز هستند. کنار ساحل می توانید از موسیقی زنده و تفریحات مختلف لذت ببرید. یکی از مهم ترین تفریحات شبانه ای که در این  راهنمای سفر به آلانیا قصد اشاره به آن را داریم، کلاب های شبانه این شهر هستند. در آلانیا کلاب های شبانه زیادی مانند Aloha Tiki Bar وجود دارند که تا طلوع آفتاب میزبان شما خواهند بود. اگر به تفریحات شبانه علاقه دارید، آلانیا یکی از بهترین گزینه های سفر برای شماست.

زندگی شبانه در آلانیا - الی گشت

جاهای دیدنی آلانیا که نباید از دست بدهید

اگر بخواهیم تمامی جاذبه های گردشگری آلانیا را برای شما نام ببریم، به فضایی بیشتر از یک مطلب نیاز خواهیم داشت. اما برخی از جاذبه های گردشگری این شهر هستند که هیچ مسافری به هیچ عنوان نباید آن ها را از دست بدهد. برخی از این جاذبه های گردشگری شامل ساحل کلوئه پاترا، غار دیم، برج قرمز، قعه آلانیا، غار داملاتاش، پارک دلفین سیلانیا، خانه آتاتورک، اسکله آلانیا و بسیاری جاذبه های گردشگری دیگر می شوند. بسیاری از جاذبه های گردشگری آلانیا رایگان هستند، اما اگر بدون راهنمای تور و به صورت شخصی سفر می کنید، باید قبل از سفر به مکان های دیدنی آلانیا، از قیمت بلیت آن ها مطمئن شوید.

حمل و نقل عمومی در آلانیا

سیستم حمل و نقل عمومی در آلانیا بسیار عالی و پیشرفته است. شما می توانید حتی از فرودگاه قاضی پاشا تا مرکز شهر را با اتوبوس طی کنید. داخل شهر هم امکان سفر با اتوبوس، مینی بوس و تاکسی وجود دارد. برای استفاده از اتوبوس های آلانیا باید حتما کنت کارت آلانیا را تهیه کرده باشید. اتوبوس های آلانیا از ساعت ۶ صبح تا ۲۳:۴۵ آماده خدمات رسانی هستند. تقریبا در تمامی سطح شهر هم خطوط اتوبوس مشاهده می شوند.

بیشتر مردم محلی در آلانیا از مینی بوس استفاده می کنند. مینی بوس ها هم درست مانند اتوبوس ایستگاه مشخصی داشته و از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۰۰:۰۰ آماده خدمات رسانی هستند. یک روش دیگر برای سفر در آلانیا، استفاده از تاکسی است. آلانیا شهر کوچکی است و می توانید با مبلغ کمی با استفاده از تاکسی در سطح شهر سفر کنید. اگر به همراه خانواده قصد سفر دارید، پیشنهاد ما در این راهنمای سفر به آلانیا به شما، استفاده از تاکسی است.

حمل و نقل عمومی در آلانیا - الی گشت

بهترین روش سفر به آلانیا

یکی از بهترین روش های سفر به آلانیا، استفاده از تورهای آلانیاست. اگر اولین باری است که قصد سفر به آلانیا را داشته و می خواهید بیشترین استفاده را از سفر خود کرده و سفری رویایی داشته باشید، حتما در تورهای سفر به آلانیا الی گشت ثبت نام کنید. امکانات تور سفر به آلانیا در الی گشت شامل بلیط رفت و برگشت، پرواز مستقیم فری برد به آلانیا، ۶ شب اقامت در بهترین هتل های آلانیا، ترانسفر فرودگاهی، راهنمای تور و بیمه مسافرتی می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این تور، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

"بهترین

کلام آخر

در این راهنما با نکات ضروری سفر به آلانیا آشنا شدیم. همچنین در آلانیا هتل های لوکس و زیبای بسیاری وجود داشته که با استانداردهای جهانی برابری می کنند. در صورتی که قصد دارید به صورت شخصی به آلانیا سفر کنید، می توانید در سایت الی گشت برای رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل خود اقدام کنید. اگر که قصد دارید در یکی از تورهای آلانیا نام نویسی کنید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تورهای فعال آلانیا با کارشناسان الی گشت تماس بگیرید. از همراهی شما تا پایان این لحظه سپاس گزاریم.

سوالات متداول درباره راهنمای سفر به آلانیا

هزینه سفر به آلانیا چقدر است؟

هزینه سفر به آلانیا به فاکتورهای زیادی مانند زمان سفر، هتل محل اقامت، تعداد روزهای اقامت و روش سفر بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت تورهای آلانیا با ما تماس بگیرید.

چگونه از استانبول به آلانیا برویم؟

سفر از استانبول به آلانیا با استفاده از ماشین شخصی یا راه های هوایی امکان پذیر است.

سفر به آلانیا با ماشین شخصی به چه صورت است؟

برای سفر زمینی به آلانیا با ماشین شخصی باید از مرز بازرگان رد شده و سپس شهرهای وان، قاضی آنتپ، آدنا و مرسین را پشت سر گذاشت.