رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 26 February

پزشک معالج مهرداد میناوند و علی انصاریان دو پیشکسوت فوتبال ایران گفت: این دو پیشکسوت ورزش ایران در حال حاضر تحت مراقبت و درمان هستند و سطح اکسیژن خون مهرداد میناوند با دستگاه به ۹۰ رسیده است.

حرف تازه – پزشک معالج مهرداد میناوند و علی انصاریان آخرین وضعیت این دو پیشکسوت فوتبال را اعلام کرد و گفت: سطح اکسیژن خون میناوند با دستگاه به ۹۰ رسید و وضعیت انصاریان پایدار است.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایرنا ، «محمدرضا هاشمیان» روز شنبه در تشریح وضعیت درمانی «مهرداد میناوند» اظهار داشت: شرایط این پیشکسوت فوتبال ایران نسبت به روزهای گذشته بهتر شده اما باید روندی را طی کند. ما داروهایی را برای وی تجویز کرده‌ایم. درمان ویروس کرونا طولانی مدت است و باید اقدامات خاصی بر روی بیمار انجام شود تا در نهایت او بتواند بر مشکلات ابتلا به این ویروس غلبه کند. البته میناوند دیر به پزشک مراجعه کرد و این یکی از دلایل طولانی شدن روند درمانی این فرد است.
وی ادامه داد: در مدتی که این پیشکسوت فوتبال ایران بستری است، باید اقدامات خاصی انجام شود تا بتوانیم وی را از حالت خواب مصنوعی خارج کنیم. میناوند تحت ونتیلاتور یا دستگاه تنفسی تهاجمی است و کارهای بسیار تهاجمی انجام خواهیم داد.
پزشک معالج بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به پرسشی درباره احتمال ابتلا او به کرونا انگلیسی گفت: تشخیص کرونا انگلیسی به این راحتی نیست و تنها درباره کسانی می‌شود به طور قطعی نظر داد که در سفر به یک کشور خاص بودند. اما درباره میناوند تاکنون نشانه یا دلیلی برای ابتلا به کرونای انگلیسی وجود ندارد.
وی درباره روند درمانی «علی انصاریان» دیگر فوتبالیست مبتلا به ویروس کرونا گفت: اگر وضعیت انصاریان را با میناوند مقایسه کنیم باید بگویم که وضعیت مدافع اسبق تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس پایدار است. این ۲ پیشکسوت در یک برنامه تلویزیونی به ویروس کرونا مبتلا شدند و این نشان می‌دهد که خطر کرونا هنوز در ایران وجود دارد. برخی می‌گویند چرا انصاریان به بخش‌ ای سی یو منتقل شده است؟ در پاسخ به این افراد باید بگویم که تمام بیمارانی که شرایط سخت تنفسی دارند باید به این بخش منتقل خواهند شد.
هاشمیان با اشاره به شرایط این فوتبالیست ادامه داد: شرایط او پایدار است و اکسیژن خون به او به بالای ۹۰ رسیده است اما روند درمانی را باید طی کند و تمام داروهای خط درمان کووید ۱۹ باید برای او نیز تجویز شود. البته تمام داروهایی که برای این ۲ پیشکسوت استفاده می‌شود باید با دقت و نظارت باشد و هر گونه سهل‌انگاری ممکن است روند درمانی را به مشکل مواجه کند.
سطح اکسیژن خون میناوند با دستگاه به ۹۰ رسید/ وضعیت انصاریان پایدار است

سطح اکسیژن خون میناوند با دستگاه به ۹۰ رسید/ وضعیت انصاریان پایدار است

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار