سرانه ورزشی رشت از شهرستان های گیلان پائین تر است

تی تی خبر : عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه سعی داریم عوارض را در بسته های تشویقی به مجموعه های ورزشی اختصاص دهیم، گفت: عوارض ساخت سالن های ورزشی را نخواهیم گرفت زیرا سرانه های ورزشی مابسیار پائین است و باید آن را توسعه داد. رضا رسولی با اشاره به وضعیت مجموعه های ورزشی […]

رسولی-۳۰۰x244تی تی خبر : عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه سعی داریم عوارض را در بسته های تشویقی به مجموعه های ورزشی اختصاص دهیم، گفت: عوارض ساخت سالن های ورزشی را نخواهیم گرفت زیرا سرانه های ورزشی مابسیار پائین است و باید آن را توسعه داد.

رضا رسولی با اشاره به وضعیت مجموعه های ورزشی و فرهنگی شهر رشت، اظهار کرد: شهرداری طبق برنامه و سیاست های خود در راستای تامین درآمد، عوارض شهری می گیرد.

وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: سال گذشته یک سری مصوبه برای عوارض گروه های موسیقی درنظر گرفته شده است مبنی براینکه فعالان موسیقی محلی گیلانی و سنتی با گویش محلی از عوارض معاف باشند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید براینکه در گیلان دانشکده هنرداریم و طبیعتا با این موضوع مواجه خواهیم شد که هنرمندان ما بخواهند موسیقی ها و نمایش هایی عمومی بدون گویش محلی اجرا کنند، اضافه کرد: گروه های بومی که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان ثبت امتیاز شده باشند در قالب نمایش محلی و سنتی، موسیقی محلی و سنتی و نمایش و موسیقی یا گویش ملی از عوارض معاف می شوند.

رسولی در مورد مکان های ورزشی هم ابراز کرد: سعی داریم عوارض را در بسته های تشویقی به مجموعه های ورزشی اختصاص دهیم و عوارض ساخت سالن ورزشی را نخواهیم گرفت زیرا سرانه های ورزشی مابسیار پائین است و باید آن را توسعه داد.

رسولی در خاتمه باتاکید براینکه سرانه ورزشی رشت از تمام شهرستان های گیلان پائین تر است، اظهار کرد: برای رشد این سرانه ها باید در بحث عوارض، تخفیفاتی به دارندگان مجموعه ها و سرمایه گذاران حوزه های ورزشی اختصاص دهیم.

منبع : دیارباران