جبار کوچکی نژاد:

ساحل‌خواران مانع از تشکیل سازمان توسعه‌ دریا و ساحل هستند/ پیگیری راه‌اندازی این سازمان در مجلس دهم

تی تی خبر (حرف تازه) : نماینده مردم رشت در مجلس دهم ، نفوذ قدرت‌های منفعت طلب در ساحل‌ خواری را مانع تشکیل سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل دانست. جبار کوچکی‌نژاد در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ضرورت تشکیل سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل، بنا بر مصوبه […]

تی تی خبر (حرف تازه) : نماینده مردم رشت در مجلس دهم ، نفوذ قدرت‌های منفعت طلب در ساحل‌ خواری را مانع تشکیل سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل دانست.
جبار کوچکی‌نژاد در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ضرورت تشکیل سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل، بنا بر مصوبه مجلس نهم، گفت: این قانون جهت تشکیل سازمانی برای ساماندهی امور دریا و ساحل در دوره گذشته مجلس به تصویب رسید.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل به دلایلی در طول سال ‌های اخیر تشکیل نشده است ، در حالی که تشکیل این سازمان نه تنها متولی واحدی برای ساحل و دریا مشخص خواهد کرد بلکه از ساحل‌ خواری ‌های گسترده نیز جلوگیری می‌کند.
وی دلایل عدم تشکیل سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل را نفوذ قدرت‌های دارای منفعت در ساحل‌خواری دانست و گفت: در طول سال‌های اخیر ویلاها و ساخت‌ و سازهای بسیاری از سوی برخی نهادها و سازمان‌های حتی دولتی و نظارتی در سواحل به صورت غیرمجاز ساخته شده است.
کوچکی‌نژاد تاکید داشت: سودجویانی که از ساحل و دریا در راستای منفعت خود بهره برده‌اند تمایلی به تشکیل سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل ندارند در حالی که زمین‌خواری‌ های بسیاری با تشکیل این سازمان برملا خواهد شد ، لذا این سودجویان در تلاشند تا از راه اندازی این سازمان ممانعت کنند.
نماینده مردم رشت در مجلس دهم تصریح کرد: در مجلس دهم نمایندگان استان‌های شمالی پیگیری جدی برای تشکیل این سازمان خواهند کرد، چرا که با تشکیل این سازمان وضعیت سواحل و دریا ساماندهی می‌شود