با توجه به در پیش بودن عید سعید فطر و افزایش حجم سفرها پیش‌بینی‌های لازم برای ارائه خدمات اقامتی و گردشگری با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط و مدیریت هوشمند این سفرها انجام شده‌است.

حرف تازه – مسعود حلاج پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا زمان بازگشایی واحدهای پذیرایی گردشگری گیلان را اعلام کرد و از گشوده شدن تاسیاسیت اقامتی گیلان به روی گردشگران از امروز خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید است، افزود: با توجه به در پیش بودن عید سعید فطر و افزایش حجم سفرها پیش‌بینی‌های لازم برای ارائه خدمات اقامتی و گردشگری با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط و مدیریت هوشمند این سفرها انجام شده‌است.

همه تاسیسات اقامتی از اول خرداد پذیرای گردشگران داخلی و خارجی هستند

وی اظهار داشت: بر همین اساس نظارت، بازدیدهای میدانی و کنترل مرتب بیش از همیشه مورد اهتمام است و همه تاسیسات اقامتی از اول خرداد پذیرای گردشگران داخلی و خارجی هستند.

واحدهای پذیرایی گردشگری پس از ماه مبارک رمضان با رعایت پروتکلهای بهداشتی مجاز به بازگشایی هستند

وی اضافه کرد: واحدهای پذیرایی گردشگری با رعایت کامل دستورالعمل‌ها، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی هوشمند پس از ماه مبارک رمضان مجاز به بازگشایی، ادامه فعالیت و ارائه خدمات به میهمانان و گردشگران هستند.

حلاج پور با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار از اولویت های این اداره کل است و بخش خصوصی بازوی پر توان دولت در این بخش می باشد، افزود : یکی از وظایف ذاتی این اداره‌کل ایجاد ارتباط سازنده و اتصال بخش خصوصی و دولتی است و توسعه گردشگری بدون همکاری تشکل‌های گردشگری امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان متذکر شد: کیفی سازی خدمات این اداره‌کل مستلزم بهره‌گیری از تجارب ارزشمند نیروهای انسانی کارآزموده است و روند مطلوب فعالیت‌های آن در بهره‌برداری از پروژه‌های مرمتی، گردشگری و ایجاد بسترهای سرمایه‌گذاری فراهم خواهد شد.

حلاج پور با بیان اینکه ۳۰۰ طرح گردشگری در استان در حال اجراست،  پیشرفت طرح های گردشگری استان را مناسب ارزیابی کرد.

استان گیلان دارای ۱۰۷ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۷۴ اقامتگاه بومگردی، ۳۶۰ بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی است.

زمان بازگشایی واحدهای پذیرایی گردشگری گیلان

زمان بازگشایی واحدهای پذیرایی گردشگری گیلان اعلام شد / تاسیسات اقامتی به روی گردشگران گشوده شد