رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
  • الخميس ۵ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 22 October
روسای کمیسیون های مجلس خطاب به روحانی: مجلس یازدهم در مورد حقوق مردم سکوت نخواهد کرد

روند مدیریت هفت ساله را تغییر دهید/ از جوانان توقع کدام امید را دارید؟

حرف تازه – روسای کمیسیون های دوازده گانه مجلس شورای اسلامی در نامه ای به حسن روحانی ضمن انتقاد از عملکرد رئیس جمهور و بیان بخشی مشکلی با اشاره به اینکه از جوانان توقع کدام امید را دارید ، خواستار تغییر روند مدیریت هفت ساله روحانی شدند. در نامه روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس خطاب به […]

حرف تازه – روسای کمیسیون های دوازده گانه مجلس شورای اسلامی در نامه ای به حسن روحانی ضمن انتقاد از عملکرد رئیس جمهور و بیان بخشی مشکلی با اشاره به اینکه از جوانان توقع کدام امید را دارید ، خواستار تغییر روند مدیریت هفت ساله روحانی شدند.

در نامه روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس خطاب به حسن روحانی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر روحانی

با سلام و تحیت

اکنون که در آستانه ورود به هشتمین سال از دوران خدمت شما تحت عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور هستیم و مجلس یازدهم با هدف احیای ارزش‌های انقلاب اسلامی کار خود را آغاز نموده، شاهد وضعیت دردناکی هستیم که آن را شایسته ملت شهیدپرور ایران اسلامی نمی‌دانیم. از این روی و بر اساس وظیفه انقلابی و قانونی خویش مبنی بر نظارت بر قوه مجریه و همچنین به موجب اصل هشتم قانون اساسی و به عنوان نمایندگان ملت غیور ایران، لازم است نکاتی را به شما به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی که در اصل یکصدوسیزدهم این قانون بر آن تأکید شده است، تذکر دهیم.

جناب آقای رئیس‌جمهور،

شما در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند متعال سوگند یاد کرده‌اید که پاسدار قانون اساسی باشید؛ قانونی که داشتن مسکن مناسب را حق هر فرد دانسته و وظیفه ایجاد امکان اشتغال برای هر فرد را بر عهده دولت گذارده است، قانونی که بر منع انحصار، احتکار و اسراف و همچنین افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنعتی تا رسیدن به خودکفایی و رهیدن از وابستگی تاکید دارد.»

در این نامه با اشاره به فاصله واقعیت موجود با اصول نظام جمهوری اسلامی، آمده است: «آیا این حجم گسترده از جوانان بیکار از کشوری جز ایران بر این خاک قدم می‌گذارند؟ آیا آنانی که در تأمین معیشت خود درمانده‌اند و برای حداقل‌های زندگی خود مجبور به چند نوبت کار در روز هستند، شهروندان ایران نیستند؟»

روسای کمیسیون‌های مجلس همچنین در این نامه خواستار توجه به کودکان کار و زباله‌گردانان شده و آورده‌اند:

«آقای دکتر روحانی،

آیا از قیمت روزافزون مواد غذایی اطلاع دارید؟ آیا از نسبت حداقل‌های یک سبد غذایی با حقوق یک کارگر، یک کارمند و یک معلم اطلاع دارید؟ افزایش تورم در بخش مسکن اعم از خرید و اجاره به گوشتان رسیده است؟ نرخ رو به فزونی خدمات در بخش حمل‌ونقل و قیمت تهیه خودروی شخصی را می‌دانید؟ اگر می‌دانید، از جوان تحصیل ‌کرده بیکار توقع کدام امید را در دولت تدبیر و امید دارید؟ آمار افزایشی طلاق و کاهش ازدواج، کاهش فرزندآوری و روند صعودی آسیب‌های اجتماعی به سمع و نظر شما می‌رسد؟ صعوبت و سختی‌های پیش روی کارآفرینان و سنگ‌اندازی در مقابل صنعتگران در ساختار اداری دولت شما با وظایفی که همین دولت در برنامه ششم توسعه برای خود هدف‌گذاری کرده است، چه همخوانی دارد؟»

امضاکنندگان این نامه خواستار روحیه جهادی در مواجهه با سوءعملکرد دستگاه‌های زیرنظر دولت شده و با تأکید بر ضرورت دوری برخی اطرافیان از بی‌انگیزگی و رخوت به منظور اجتناب از ایجاد حس رهاشدگی در مردم، عنوان کردند: «این تنها ارزش پول ملی نیست که هر روز رو به کاهش است بلکه امید و آرزوی صدها هزار جوان است که دستخوش ناملایمات و تغییرات مکرر اقتصاد دولت شما می‌شود.

آقای رئیس‌جمهور،

حساسیت مسئولیت شما ایجاب می‌کند که همچون پدری دلسوز و نگاهبانی تیزبین اوضاع و احوال جامعه و جهان را رصد کنید و برای حوادث واقع شده پیش از بحران تدبیری اندیشید. به قول شیخ اجل، سعدی:
علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد/ دریغ سود ندارد چو رفت کار از دست
به روزگار سلامت سلاح جنگ بساز / وگرنه سیل چو بگرفت، سد نشاید بست»

روسای کمیسیون‌های مجلس با تأکید بر ضرورت مواجهه منطقی با حوادث و فجایع، خاطرنشان کردند: «از شما تقاضامندیم نصیحت این برادران ایمانی خود را بپذیرید و روند هفت ساله مدیریت خود را تغییر دهید ؛ چرا که مجلس یازدهم با هدف احیای انقلابی‌گری پا به میدان گذاشته و بر سر آرمان‌های خود خواهد ایستاد پس بنای آنچه سابقا با مجلس داشته‌اید را کنار بگذارید و بدانید نمایندگان مردم در مجلس یازدهم در مقابل حقوق مردمی که در طول تاریخ بی‌نظیرند، سکوت نخواهند کرد.»

این نامه به امضای روسای ۱۲ کمیسیون تخصصی مجلس رسیده که اسامی آنها به شرح زیر است.

۱_ حمیدرضا حاجی‌بابایی، برنامه و بودجه و محاسبات
۲_ حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور، امنیت ملی و سیاست خارجی
۳_ حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی، فرهنگی
۴_ محمدرضا پورابراهیمی، اقتصادی
۵_ فریدون عباسی، انرژی
۶_ سیدجواد ساداتی‌نژاد، کشاورزی
۷_ حسینعلی شهریاری، بهداشت و درمان
۸_ علیرضا منادی، آموزش و تحقیقات و فناوری
۹_ عیسی‌زاده، اجتماعی
۱۰_ محمدصالح جوکار، شوراها و امور داخلی
۱۱_ محمدرضا رضایی کوچی، عمران
۱۲_ عزت‌الله اکبری تالارپشتی، صنایع و معادن

روند مدیریت هفت ساله را تغییر دهید/ از جوان تحصیل کرده بیکار توقع کدام امید را دارید؟

روند مدیریت هفت ساله را تغییر دهید/ از جوان تحصیل کرده بیکار توقع کدام امید را دارید؟

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار