مدودف: اگر غرب مسکو را تحت فشار نگذارد طبق قرارداد صادرات گاز را ادامه می دهیم

روسیه ورود و خروج و اقامت خارجی ها را کنترل خواهد کرد

معاون شورای امنیت روسیه گفت دولت مسکو در حال کار بر روی لایحه‌ مقررات ورود خروج و شهروندی روسیه برای افراد خارجی است. او همچنین گفت اگر غرب مسکو را تحت فشار نگذارد، روسیه آماده است طبق قرارداد صادرات گاز را ادامه دهد.

به گزارش حرف تازه به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری مدودف، رئیس شورای امنیت روسیه در جلسه سیاست مهاجرت این شورا گفت، بعضی از مسائل این حوزه ماهیت سیستمی داشته و برای رسیدگی به آنها به رویکردی یکپارچه نیاز است.

روسیه ورود و خروج و اقامت خارجی ها را کنترل خواهد کرد

او گفت: لایحه‌ای جامع در حال آماده شدن است که ورود، خروج و اقامت خارجی‌ها در روسیه را کنترل می‌کند.

مدودف گفت، این لایحه تنها درباره به‌روزرسانی تجهیزات نبوده و با توجه به وضعیت موجود، شامل پیشگیری از خطرات جدی هم می‌شود.

معاون شورای امنیت روسیه گفت: کنترل ورود و قوانین مربوط به شهروندی مهاجران در قلمرو ما بخشی یکپارچه از نظام امنیتی خاک ماست. ما در فضایی قرار داریم که نسبت به چند سال گذشته کاملاً متفاوت است و باید حواسمان به این باشد.

این مقام روس همچنین گفت، اگر غرب با تحریم‌هایش کرملین را مجبور به کاری نکند، مسکو آماده است تا به میزان قراردادها به اروپا گاز بدهد.

مدودف گفت: ما همین حالا هم آماده‌ایم تا گاز را بر اساس مقدار قرارداد صادر کنیم. اما این به موضع کشورهای غربی بستگی دارد. اگر تحت فشار باشیم، اگر پرداخت‌ها ممنوع شود و یا تحویل توربین‌های تعمیر شده یا عملیاتی شدن خطر لوله انتقال گاز «نورداستریم ۲» به مشکل بخورد، آن وقت حجم صادرات گاز به اندازه‌ای نخواهد بود که کشورهای غربی انتظارش را دارند.