رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹
  • السبت ۱۵ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 27 February

رشت سرانجام در وضعیت زرد کرونا قرار گرفت و وضعیت کرونایی همه شهرستان های گیلان به جزء دو شهرستان رودسر و لاهیجان در حالت زرد و آبی است.

حرف تازه – رشت سرانجام در وضعیت زرد کرونا قرار گرفت و وضعیت کرونایی همه شهرستان های گیلان به جزء دو شهرستان رودسر و لاهیجان در حالت زرد و آبی است.

 شهرستان رشت که از ابتدای رنگ بندی وزارت بهداشت در حالت خطر قرار داشت، وضعیت رنگ زرد پیدا کرد. بر این اساس شیوه  کار مشاغل و همچنین تردد با محدودیت های کمتری همراه خواهد بود و خودروهای پلاک این  شهرستان می توانند به شهرستان های زرد و آبی سفر کنند. همچنین سفر خودروها با پلاک شهرستان های دیگر نیز به این شهرستان بلامانع خواهد شد.
با این حال محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح همچنان برقرار است.
شهرستان های رودسر و لاهیجان همچنان در وضعیت نارنجی قرار دارند.
همچنین  با توجه به این که ۱۰ شهرستان مازندران به عنوان شهرستان‌های باقیمانده قرمز کشور بودند اکنون همه این شهرها از وضعیت قرمز به نارنجی و زرد سوق یافتند.
به گزارش حرف تازه، استان گیلان از ابتدای شیوع کرونا در کشور، به عنوان یکی از کانون های اصلی شیوع شناخته می شد و در تمام این مدت رشت به عنوان مرکز استان که از تراکم جمعیتی بالایی نیز برخوردار است در وضعیت قرمز و نارنجی قرار داشت. زرد شدن وضعیت رشت ضمن آن که خبر خوب و مسرت بخشی است اما از سوی دیگر حاصل رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و تلاش کادر درمان است و نباید با پایان یافته دانستن کرونا این تلاش به هدر رود. انتظار می رود از این پس نیز مردم استان گیلان و شهرستان رشت، در رعایت پروتکل های بهداشتی نهایت تلاش و همکاری را داشته باشند تا روند کاهش ابتلا و فوتی های کرونا تداوم یابد.

رشت در وضعیت زرد کرونا

گیل خبر

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار