رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

با گزارش سازمان بازرسی و پیگیری مقامات قضائی استان گیلان، کارخانه “رشت الکتریک” در اختیار بیت‌المال قرار گرفت.

حرف تازه – پیرو گزارش سازمان بازرسی و دستور رئیس قوه قضائیه در سفر به استان گیلان در خصوص کارخانه الکتریک ایران ـ رشت، با تکمیل پرونده و اقدامات قضائی توسط دادگستری استان گیلان، سهام این شرکت به صندوق بازنشستگی کشوری بازگشت.
در پی گزارش مستند و مبسوط بازرسی کل استان گیلان در خصوص واگذاری ناموفق شرکت الکتریک ایران ــ رشت و تعطیلی و توقف تولید و اشتغال در این کارخانه بزرگ و دستور مؤکد رییس قوه قضائیه و پیگیری و نظارت مستمر مسئولان قضایی گیلان، اخیراً سهام این شرکت و اراضی و املاک کارخانه بالغ بر هشت و نیم هکتار در داخل شهر رشت به ارزش بالغ بر هزار میلیارد تومان اقاله و این اموال به بیت‌المال بازگردانده شده است.
شرکت الکتریک ایران ـ رشت به عنوان یکی از تولیدکننده‌های اصلی محصولات الکتریکی و دارای ۲ هزار نفر کارگر، سال ۸۲ به بخش خصوصی واگذار شده بود، ولی خریداران به رغم توافق اولیه واحد تولیدی را تعطیل کرده و به فروش گذاشته بودند.
طی سفری که رئیس قوه قضائیه بهمن سال گذشته به استان گیلان داشت، پس از بازدید از کارخانه رشت الکتریک دستور رسیدگی فوری به وضعیت این کارخانه را صادر کرد که نهایتا این واگذاری با توافق طرفین فسخ شد.
«رشت الکتریک» با پیگیری قوه قضائیه به بیت المال بازگشت

«رشت الکتریک» با پیگیری قوه قضائیه به بیت المال بازگشت

تسنیم

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار