حاج الیاس حضرتی در همایش تدبیر وامید :

رشت، هویت من است/ مستی قدرت بدترین نوع مستی‌هاست/ اصلاح‌طلبان ریشه دارند

حرف تازه :  گردهمایی یاران تدبیر و امید عصر روز گذشته با حضور الیاس حضرتی و جمعی از فعالان سیاسی استان برگزار شد. در این مراسم که به نام «شکرانه حضور» در تالار آریانا واقع در جاده انزلی برگزار شد، الیاس حضرتی، نماینده منتخب مردم تهران در مجلس دهم و نماینده اسبق رشت گفت: خیلی […]

حرف تازه :  گردهمایی یاران تدبیر و امید عصر روز گذشته با حضور الیاس حضرتی و جمعی از فعالان سیاسی استان برگزار شد.

در این مراسم که به نام «شکرانه حضور» در تالار آریانا واقع در جاده انزلی برگزار شد، الیاس حضرتی، نماینده منتخب مردم تهران در مجلس دهم و نماینده اسبق رشت گفت: خیلی خوشحالم خدا رو شاکرم در خانه خودم در رشت در میان یاران اصیل در میان بزرگان بار دیگر توفیق حضور پیدا کردم. هفته قبل که دوستان برنامه‌ریزی کردند کارهای تهران و دید و بازدیدهایی که معمولاً پس از انتخابات هست را جمع‌وجور کردم تا در اولین فرصت قبل از تعطیلات نوروز به شکرانه حضور، از مردم رشت تشکر کنم. از من پرسیدند چرا رشت؟ رشت هویت من است. بهترین یاران من، سروران شهیدان زمان جنگ سپاه پاسداران بهترین‌های من در رشت بودند.

الیاس حضرتی در ادامه سخنرانی خود در حالیکه احساسات بر او غلبه کرده بود از یارانش و شهدا یک به یک یاد کرد و گفت مگر می‌توانم آنها را فراموش کنم؟ مگر من می‌توانم احساس آرامش کنم؟ کسانی که سالم‌ترین نیروهای این مرز و بوم بودند با هم راز و نیاز کردیم عهد و پیمان بستیم صادقانه بدون انتظار و چشمداشت از انقلاب اصیل و اسلامی ملت شبانه‌روز دفاع کنیم. جانمان را ناقابل هدیه کنیم.

حضرتی با انتقاد از بداخلاقی برخی رقبا پس از انتخابات گفت: ما اگر اصلاح‌طلبیم ریشه داریم بنیه داریم اصیل هستیم، شهید دادیم. امروز داد و بیداد سر می‌دهند و مردم تهران را کوفه صدا کردند ریشه‌ها، انقلابی‌گری، اسلامی‌گری، مدافعان اصیل و شهیدان و پدران شهید در میان این جمعند.

او درباره تعلق خاطر خود به رشت گفت: نقشه می‌کشیدیم برنامه‌ریزی می‌کردیم برای تمام مساجد و تمام اقصی نقاط محلات. صفا و صمیمیت در تمام فضای آنجا حاکم بود. مگر می‌شود فراموش کرد؟ هرکجا باشم بزرگ‌ترین افتخارم تا آخر عمر خدمتگزاری برای مردم رشت خواهد بود.

نماینده منتخب مردم تهران در مجلس دهم در تحلیل روندی که به کنار گرفتن اصلاح‌طلبان از قدرت منجر شد، گفت: مستی قدرت بدترین نوع مستی‌هاست. عده‌ای عبور از خاتمی را شروع کردند شورای دوم شد تجلی و اوج بدمستی ما. گروه‌های مختلف و احزاب آمدند بین خودشان بددلی کردند. مردم آن زمان که دیدند تصمیمات از روی بدمستی است گفتند ما شرکت نمی‌کنیم. در خلوت حضور مردم شورایی تشکیل شد که نتیجه‌اش شهردار شدن آقای محمود احمدی‌نژاد بود.

او با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری نهم گفت: دوباره تجربه نگرفتیم، در سال ۸۴ با ۴ کاندیدا آمدیم به میدان. آقای مهرعلیزاده آقای هاشمی آقای کروبی آقای معین. نتیجه‌اش شد رییس حمهوری آقای احمدی‌نژاد.

الیاس حضرتی در تشریح عقلانیت سیاسی که انتخابات یازدهم اتفاق افتاد گفت: در سال ۹۲ یک اتفاق زیبا خلق شد. یک حادثه شیرین و یک تصویر زیبا از عقلانیت را دیدیم. یک تصویر زیبا از تصمیم درست را دیدیم. آقای هاشمی را رد صلاحیت کردند می‌توانست برود در خانه بنشیند و در را ببندد و قهر بکند، اما این کار را نکرد. می‌توانست بیانیه بدهد و داد و بیداد راه بیندازد اما این کار را نکرد. آمدن آقای خاتمی هم می‌توانست منجر به رد صلاحیتش شود و ملتی که تازه از حوادث ۸۸ رهایی پیدا می‌کرد را با مسائل جدید روبرو کند اما این کار را نکرد.

به گفته او، انتخابات ۹۲ برگزار شد و تمامی ملت باور کردند که رأیشان اثرگذار است. تصمیمات درست از طرف مسئولان را دیدند، اتحاد و وحدت و کار عقلایی مسئولان را دیدند تصمیم گرفتند بیایند و کمک کنند و نشان دادند پشت سر تصمیمات درست هستند و به صحنه آمدند و تاریخ به خوبی رقم خورد.

الیاس حضرتی با اشاره به انتخابات مجلس و خبرگان تأکید کرد: انتخابات ۹۴ تمام تاکید دوستان در سلسله مراتب اصلاح‌طلبی بر این شد که با الگو گرفتن از ۹۲ حرکت درست و اخلاقی را رقم بزنیم و همانطور که تصویر زیبایی از اخلاق‌گرایی در سال ۹۲ به جا گذاشتند اینجا نیز به همان شکل رفتار کردند. تمام گروه‌های اصلاح‌طلب آمدند و چتر شورایی تشکیل دادند. در مواردی اختلاف نظر داشته‌اند تشکیلات مجزایی داشته‌اند. اصلاً اگر قرار بود یکسان باشند که یک حزب می‌شدند ولی علی‌رغم تعدد عقیده همه زیر چتر شورای سیاست‌گذاری آمدند. علی‌رغم اینکه تعداد زیادی از شخصیت‌های سیاسی ما ثبت‌نام نکرده بودند و تعداد زیادی هم رد صلاحیت شده بودند و علی‌رغم اینکه در خبرگان هم حاج سید حسن آقا را رد صلاحیت کرده بودند و فضای یاس و نا امیدی ایجاد شده بود اصلاح‌طلبان با همان نیروهای باقیمانده آمدند و لیستی را جمع و جور کردند.

او ادامه داد: در لیست خبرگان آقای هاشمی رفسنجانی یک لیست ۱۶ نفره ارائه کردند به نام خبرگان مردم و آقای روحانی هم یک لیست ۱۶ نفره آماده کردند. ۱۵ نفر مشترک بود یک نفر تفاوت داشت، آقای روحانی لیست را جابجا کرد.

مدیرمسئول روزنامه اعتماد در تحلیل انتخاب مردم گفت: ما در جبهه می‌گفتیم لشکرها و گردان‌ها دقیقاً خط مرزیشان باید با هم مماس باشد. یک دره یا تپه در وسط دیده نشود دشمن از همان فاصله می‌آید. مردم دنبال فرصتی بودند که رأی شان را در تغییر مدیریت بخشی از حکومت که در اختیار مردم است اعمال کنند.

او همچنین گفت: انتخابات تهران صحنه‌های زیبایی داشت. مردم چنان با حوصله با دقت و با وسواس که حتماً باید ۳۰ نفر را کامل بنویسند و سپس ۱۶ نفر خبرگان را که برای اولین بار با مجلس همزمان برگزار شد بنویسند برگه‌های رأی را پر کردند که واقعاً صحنه‌های زیبایی را در تهران شاهد بودیم. نوشتن ۴۶ نفر فوق‌العاده کار سختی است ولی ملت با حوصله نوشتند و حالا مردم تهران شادابند و این شادابی به تمام ایران تزریق شده است.

نماینده منتخب مردم تهران در مجلس دهم نشاط سیاسی را برای مملکت برکت دانست و گفت: مردمی که نظر دارند و از مدیران در سطوح مختلف انتقاد می‌کنند آنجا که لازم است می‌آیند و اعمال نظر می‌کنند و تصویر زیبایی از مردم‌سالاری به دنیا مخابره شد و این برای امنیت ملی ما فوق‌العاده مفید شد و مکملی برای برجام شد. ملت ایران مانورشان را در روز انتخابات با تصویر زیبای حضور در پای سرنوشت کشورشان نشان می‌دهند.

حضرتی در پایان درباره نتیجه انتخابات در شهر رشت و حمایت از دکتر حسنی در دور دوم انتخابات گفت: اصلاح‌طلبان در رشت در سه روز آخر سه نفر را معرفی کردند. آقای جعفرزاده که خودش هم رأی خوبی داشت با پشتیبانی اصلاح‌طلبان رأی قابل‌توجهی آورد و امیدوارم بتوانیم در مجلس در کنار هم برای ایران و برای گیلان کاری کنیم. امیدوارم در مرحله دوم برادرم جناب آقای دکتر حسنی با یک رأی قاطع راهی مجلس شوند.

حاشیه:

– حضرتی در حین مراسم با حمایت‌های مردم اشک ریخت

– از دیگر نکات قابل‌توجه اینکه هر بار پخش تصویر رییس دولت اصلاحات با تشویق حضار همراه می‌شد

در پایان جلسه

– شورای ائتلاف اصلاح‌طلبان در کنار حاج الیاس حضرتی دست محمدصادق حسنی را به نشانه حمایت بالا بردند و عکس یادگاری گرفتند که با تشویق شدید حضار همراه شد.

– در این مراسم چهره‌هایی چون سید عیسی مهدوی فرماندار رشت، دکتر محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، رفیعی نوده رییس شورا و حاج محمود باقری خطیبانی و دکتر رضا رسولی از اعضای شورای شهر علاوه بر چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان حضور داشتند.

– حضور غریبی لاسکی هم در نوع خود جالب توجه بود.

رشت رویایی، بهنیا ثابت رفتار