راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات مناسبی برای سفربه این کشور داشته باشید. اگر قصد دارید به اسپانیا سفر کنید، نکاتی را برای شما آماده کرده‌ایم که باید در زمان سفر به آنها توجه داشته باشید. در کنار آن به برخی از مکان‌های دیدنی، غذاهای خوش‌طعم و بهترین هتل‌های اسپانیا اشاره‌ای خواهیم کرد.

به گزارش حرف تازه به نقل از الی گشت ، در این مقاله با ما همراه شوید تا نگاهی به کشور اسپانیا و مناسبات سفر به آن داشته باشیم.

راهنمای سفر به اسپانیا و اطلاعات ضروری

اسپانیا با سواحل زیبا، غذاهای لذیذ و زندگی شبانه پر جنب‌وجوش، میزبان گردشگران بسیاری است. اگر شما هم قصد دارید به این کشور سفر کنید، لازم است نکاتی را درباره آن بدانید. در این راهنمای سفر به اسپانیا به گذشته و حال این کشور خواهیم پرداخت. زیبایی‌های طبیعی و معماری خیره‌کننده‌اش را معرفی خواهیم کرد. اگر دوست دارید پیش از سفر اطلاعات جامع و کاملی درباره این کشور داشته باشید، ما را همراهی کنید.

 • زبان رسمی: اسپانیایی
 • واحد پول: یورو
 • نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز است. دوشاخه و پریز از نوع F
 • کد کشور: +۳۴
 • شماره اضطراری: ۱۱۲
 • جهت رانندگی: راست

تاریخ اسپانیا

اسپانیا کشوری است که در جنوب غربی اروپا واقع شده و شبه‌جزیره ایبری را همراه با پرتغال کنترل می‌کند. این بزرگ‌ترین کشور در جنوب اروپا و چهارمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا است. اگر عاشق تاریخ هستید، این کشور با تاریخ پر فراز و نشیب خود یکی از بهترین مقاصد سفر برای شما است. اسپانیا و شبه جزیره ایبری در اوایل دوران باستان توسط قبایل ایبری و سلتیک کنترل می‌شد. با فتح شبه‌جزیره ایبری توسط رومیان، استان هیسپانیا تاسیس شد. پس از رومی و مسیحی شدن هیسپانیا، سقوط امپراتوری روم غربی باعث شد تا مهاجران به این بخش سفر کرده و پادشاهی ویزیگوت‎ها به مرکزیت تولدو تشکیل شد.

اوایل قرن هشتم، شبیه جزیره توسط خلافت اموی فتح شد و به این ترتیب دوران حکومت اولیه اسلامی در اندلس آغاز شد. چندین پادشاهی از جمله آستوریاس، لئون، کاستیل، آراگون، ناوارا و پرتغال در شمال ایجاد شده و همگی به جنوب لشکرکشی کردند و ایبریا فتح شد. کم‌کم که مسیحیت به اوج خود می‌رسید، اسپانیا نیز به عنوان یک کشور شکل گرفت.

اسپانیا به دلیل فرهنگ و میراث غنی تاریخی خود شناخته می‌شود. علاوه بر تاریخ، هنرمندان زیادی در آن زندگی کرده‌اند. هنرمندان مشهوری مانند پابلو پیکاسو و سالوادور دالی اسپانیایی هستند. علاوه بر آن اسپانیا به خاطر جشنواره‌هایش مانند لاتوماتینا و گاوبازی معروف است.

زبان و دین کشور اسپانیا

اسپانیا یک کشور سکولار است و مذهب در این کشور هیچ تأثیری بر مدیریت دولتی ندارد. حدود ۷۵ درصد از جمعیت آن کاتولیک هستند و حدود ۲۳ درصد از کل جمعیت خود را بی دین یا غیر مذهبی می‌دانند که نه به کلیسا می‌روند و نه به تعطیلات مذهبی توجه دارند. فقط ۲ درصد از این کشور را ادیان دیگر تشکیل می‌دهند.

از نظر زبان، اسپانیایی زبان رسمی کشور اسپانیا است و اکثریت مردم به این زبان صحبت می‌کنند. کاتالانی، گالیسیایی و باسکی نیز از زبان‌های رسمی مشترک در مناطق خاصی از این کشور هستند. البته بسیاری از افراد نیز به زبان انگلیسی تسلط دارند و در گشت و گذار خود در شهر می‌توانید به زبان انگلیسی پرس و جو کنید یا خرید خود را انجام دهید.

چگونگی اخذ ویزای اسپانیا

نحوه اخذ ویزا که در این راهنمای سفر به اسپانیا بیان می‌کنیم، در واقع برای دریافت ویزای گردشگری یا کوتاه مدت است. برای سفر به اسپانیا باید حتماً ویزا داشته باشید. ویزای گردشگری این امکان را فراهم می‌کند تا حداکثر ۹۰ روز در اسپانیا بمانید. برای دریافت آن باید مدارک زیر را آماده کنید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای گردشگری اسپانیا
 • دو قطعه عکس جدید در ابعاد مناسب گذرنامه
 • همراه داشتن گذرنامه معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • کپی تمامی صفحه‌های گذرنامه
 • بیمه درمانی سفر
 • گواهی رزرو بلیط پرواز
 • گواهی رزرو هتل یا اطلاعات اقامت
 • گواهی تمکن مالی

آب و هوای اسپانیا

اسپانیا تحت پنج منطقه آب‌وهوایی قرار می‌گیرد که در جدول زیر با جزئیات کامل بررسی می‌کنیم.

آب و هوای مدیترانه‌ای بسیار گرم تابستانی غالب در شبه‌جزیره ایبری، به ویژه در تابستان‌ها که با خشکسالی همراه می‌شود. تمامی کشور به جز بخش شمالی را پوشش می‌دهد.
آب و هوای مدیترانه‌ای گرم تابستانی در بخش‌هایی از شمال غربی اسپانیا و بیشتر در قسمت داخلی در مرکز – شمال اسپانیا در ارتفاعات بالای ۹۰۰- ۱۰۰۰ مترمربع این نوع آب و هوا غالب است.
آب‌وهوای اقیانوسی واقع در بخش شمالی کشور، به ویژه منطقه گالیسیا، بخش باسک، آستوریاس، کانتابریا و ناوارا. در این بخش در ماه‌های زمستان بارش منظم برف رخ می‌دهد.
آب و هوای نیمه‌خشک غالب در بخش جنوب شرقی کشور (استان آلمریا در شرق اندلس، منطقه مورسیا و استان آلیکانته در جنوب والنسیا)
آب و هوای گرم تابستانی قاره‌ای مناطق شمال شرقی اسپانیا که در ارتفاعات بالای ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ متر مربع هستند. همچنین در برخی مناطق کوه‌های کانتابریا و مرتفع‌ترین نواحی رشته کوه سیستما ایبریکو در مرکز شرقی اسپانیا این نوع آب و هوا دیده می‌شود.

بهتر است پیش از سفر انتخاب کنید که قصد دارید به چه مکان‌هایی سر بزنید. برای مثال اگر قصد دارید به شنا یا موج‌سواری بپردازید، فصل تابستان گزینه مناسبی است. اگر می‌خواهید در شهر قدم بزنید و از موزه‌ها و مکان‌های تاریخی دیدن کنید، فصل‌های خنک گزینه مناسب‌تری هستند.

بهترین زمان سفر به اسپانیا

بهترین زمان برای بازدید از اسپانیا در طول ماه‌های بهار یا در طول پاییز است. البته در این راهنمای سفر به اسپانیا ما صرفاً به مسئله هوا، جمعیت و قیمت‌ها توجه داریم. به طبع، بهترین زمان آن زمانی است که شما فرصت سفر را دارید یا دلتان از روزمرگی‌ها زده شده است. سفر همیشه می‌تواند حس و حال ما را بهتر کند. اگر سفر خود به اسپانیا را در بهار یا پاییز انجام دهید که چه‌بهتر و اگر نشد نگران نباشید، اسپانیا حتی در زمستان هم زیبا و جذاب است.

تنها پیشنهاد می‌کنیم اگر در تابستان سفر می‌کنید، حتماً بلیط و محل اقامت خود را از قبل رزرو کنید. تابستان‌های اسپانیا بسیار شلوغ است. گردشگران داخلی و خارجی برای تعطیلات تابستانه خود به این مراکز تفریحی اصلی شهر سر می‌زنند و صف‌های طولانی در مراکز تفریحی شکل می‌گیرد.

راهنمای سفر به اسپانیا

نحوه سفر به اسپانیا

سفر مستقیم از ایران به اسپانیا با هواپیما امکان‌پذیر نیست. اما هواپیمایی‌های ماهان، لوفت‌هانزا، قطر، امارات و هواپیمایی ترکیش از شرکت‌هایی هستند که از تهران شما را به یکی از فرودگاه‌های بین‌المللی اسپانیا می‌برند. البته در طول سفر در یک شهر توقف خواهند داشت و سپس، مسیر خود را به سمت اسپانیا ادامه می‌دهد. پرواز از تهران به اسپانیا حدود ۶ ساعت زمان می‌برد.

سفر زمینی به اسپانیا نیز امکان پذیر است. اما ما در این راهنمای سفر به اسپانیا پیشنهاد می‌کنیم که در انتخاب این نحوه سفر دقت کنید. در سفر زمینی ابتدا باید به ترکیه سفر کرده و سپس از طریق قطار یا اتوبوس خود را به اسپانیا برسانید.

از استانبول به بارسلونا با قطار یا اتوبوس حدود ۴۱ ساعت در راه خواهید بود. با قطارهای شبانه این مسیر حدود ۴۸ ساعت زمان می‌برد. از استانبول به مادرید نیز با قطار و اتوبوس حدود ۴۴ ساعت در راه هستید و اگر با قطارهای شبانه سفر کنید این زمان به ۶۳ ساعت افزایش پیدا می‌کند.

هزینه سفر به اسپانیا

یکی از بخش‌های مهم که پیش از سفر باید به آن توجه کنید، مسئله هزینه است. در این راهنمای سفر به اسپانیا به طور تقریب هزینه‌های اقامت در مکان‌های مختلف، هزینه خورد و خوراک و هزینه‌های حمل و نقل را بررسی خواهیم کرد. به طبع هزینه‌ها در فصل‌های شلوغ و پر جمعیت به اوج خود می‌رسد و باید به این مسئله زمانی که برای سفر خود برنامه‌ریزی می‌کنید توجه کنید.

هزینه اقامت در هتل‌های اسپانیا

یکی از خوبی‌های اسپانیا این است که از هتل‌های یک ستاره ارزان قیمت تا هتل‌های پنج ستاره را می‌توانید، پیدا کنید. کمترین هزینه یک اتاق در یک هتل ساده به ۲۶ دلار برای هر شب می‌رسد. گران‌ترین هتل ۵ ستاره در بارسلونا از شبی ۱۳۰۰ دلار آغاز می‌شود. حتماً پیش از سفر هتل‌های مختلف را بررسی کنید. در ادامه ما نیز چند مورد از بهترین هتل‌ها را معرفی خواهیم کرد تا قیمت و اتاق‌های آنها را نیز بررسی کنید.

هزینه خوراک و غذا در کشور اسپانیا

اسپانیا غذاهای رنگارنگی دارد. از غذاهای خیابانی که حدود ۳ تا ۷ یورو گرفته تا رستوران‌های گرانقیمت که در شهرهای بزرگ اسپانیا پیدا می‌شوند. یک رستوران با کیفیت و استاندارد غذاهای مختلف را در حدود ۱۵ یورو به بالا ارائه می‌دهد. در رستوران‌های گران قیمت هر وعده غذایی از ۳۰ یورو آغاز می‌شود.

هزینه‌های حمل و نقل

برای استفاده از اتوبوس‌های شهری و مترو هر فرد باید ۱ تا ۳ یورو پرداخت کند. قطار Renfe گران‌تر است و باید حتماً هزینه آن را پیش از خرید بررسی کنید. قطارهای پر سرعت حدوداً بین ۵۰ تا ۱۴۰ یورو هزینه خواهند داشت. این هزینه به طول مسیری که سفر می‌کنید وابسته است. قطارهای منطقه ای و آنهایی که کم سرعت هستند، به ازاری هر سفر ممکن است بین ۱۵ تا ۴۵ یورو هزینه داشته باشند. اگر قصد دارید بین شهرها سفر کنید، ارزان‌ترین گزینه اتوبوس‌های شبانه هستند که حدود ۱۸ یورو هزینه دارند.

قیمت ورودی تاکسی در اسپانیا از ۱.۵ شروع می‌شود و به ازای هر یک کیلومتر حدود ۱.۸ یورو به آن اضافه می‌شود. گرفتن تاکسی هم در اسپانیا سخت نیست. در مادرید و شهرهای بزرگ دیگر می‌توانید با اپلیکیشن‌های محلی نیز تاکسی بگیرید.

مکان ‌های دیدنی اسپانیا

اگر بخواهیم به جاذبه‌های گردشگری در این راهنمای سفر به اسپانیا بپردازیم، احتمالاً هیچ‌گاه به پایان این مقاله نخواهیم رسید. در نتیجه، به مکان‌های اصلی و مهم برخی از شهرهای اسپانیا اشاره‌ای خواهیم داشت:

مکان‌های دیدنی بارسلون

 • پارک گوئل: پیاده‌روی، دیدن خانه‌های تاریخی و عکاسی از محیط
 • بازار محلی بوکریا: محلی عالی برای گشت‌وگذار و خرید و امتحان کردن غذاهای محلی
 • محله بری: یکی از نقاط قدیمی بارسلون که منطقه ای عالی برای عکاسی است
 • لاس رامبلاس: محله‌ای عالی برای گردش و خرید
 • کلیسای خاندان مقدس: بنایی تاریخی و زیبا که دیدن آن نباید از دست داد

راهنمای سفر به اسپانیا

جاذبه‌های شهر سویل

 • کاخ رئال آلکازار: کاخ سلطنتی باشکوه که معماری قرون وسطایی دارد
 • پارک ماریا لوئیسا: یک فضای زیبای سرسبز که برای پیاده‌روی مناسب است
 • کلیسای جامع سویل: بزرگ‌ترین کلیسای اروپا که به سبک گوتیک ساخته شده است.

مکان‌های دیدنی در مادرید

 • میدان مایور: میدانی پر شور و انرژی که با کافه‌ها و رستوران‌های رنگارنگ پر شده است.
 • موزه ملی پرادو: از موزه‌های جذاب اسپانیا و اروپا که باید به آن سر زد
 • کاخ سلطنتی مادرید: محل رسمی پادشاهی اسپانیا که طراحی زیبا و باشکوهی دارد

راهنمای سفر به اسپانیا

مکان‌های دیدنی در شهر والنسیا

 • کلیسای نیکلاس مقدس: یک بنای زیبا و عظیم که معماری چشمگیری دارد.
 • بازار مرکزی: خرید و تفریح در این بخش شهر را نباید از دست بدهید.
 • باغ‌های توریا: از زیباترین پارک‌های کشور اسپانیا که در والنسیا قرار دارد.
 • باغ وحش والنستیا: باغ وحشی ۲۵ هکتاری بدون قفس!

مکان‌های دیدنی در شهر گرانادا

 • کاخ الحمرا: از جاذبه‌های مهم تاریخی منطقه آندلس
 • پارک ملی کوهستان نوادا: بزرگ‌ترین پارک طبیعی در تمام اسپانیا
 • حمام‌های عربی: حمام‌های بزرگ به یادمانده از دوران حکومت اعراب بر اسپانیا

جزایر قناری

 • لاس پالماس: بزرگ‌ترین شهر در جزایر قناری که هر ساله گردشگران زیادی به آن سر می‌زنند.
 • ساحل لاسپالوماس: از مشهورترین ساحل‌های جزیره قناری که مکانی عالی برای آفتاب‌گرفتن و پیاده‌روی است.
 • پارک ملی تی ید: این پارک در تنریف قرار دارد و بلندترین کوهستان اسپانیا در آن واقع شده است.

جاذبه‌های شهر سن سباستین

 • شهر قدیمی: به دیدن بافت قدیمی سن سباستین بروید و سوغاتی‌های زیبا بخرید.
 • ساحل لاکنچا: از ساحل‌های تفریحی زیبا در این شهر که دیدن از آن حتماً پیشنهاد می‌کنیم.
 • آکواریوم سن سباستین: ۲۰۰ گونه آبزی در این آکواریوم حضور دارند و مکانی مناسب برای یادگیری بیشتر در مورد دنیای زیر آب است.

جاذبه‌های شهر تولیدو

 • کلیسای جامع تولیدو: بنایی زیبا و باشکوه که به سبک گوتیک ساخته شده است.
 • صومعه سن خوان: از بناهای تاریخی بزرگ که به قرن پانزدهم میلادی تعلق دارد.
 • موزه سانتاکروز: یک مکان زیبا که در آن آثار هنری و باستان شناسی گردآوری شده است.

راهنمای سفر به اسپانیا

غذا و خوراکی‌های کشور اسپانیا

اسپانیا به خاطر غذاهای غنی و متنوع خود که تحت تاثیر تاریخ، جغرافیا و آب‌وهوای این کشور شکل گرفته‌اند، شناخته می‌شود. غذاهای سنتی زیادی وجود دارد که می‌توانید در اسپانیا امتحان کنید؛ اما در این راهنمای سفر به اسپانیا تنها به برخی از محبوب‌ترین‌های آنها خواهیم پرداخت که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پائلا والنسیا (Paella Valenciana):

غذای محلی والنسیا که با برنج دانه کوتاه، مرغ، خرگوش، حلزون و سبزیجات تهیه می‌شود. در یک تابه کم‌عمق تمام مواد پخته می‌شوند تا رنگ طلایی بگیرند.

 • جامون (Jamón):

ژامبون خشک شده که به صورت ورقه‌های نازک سرو می‌شود و از آن روی پیتزا و غذاهای مختلف دیگر استفاده می‌کنند.

 • تورتیلا د پاتاتاس (Tortilla de patatas):

املت سیب‌زمینی اسپانیایی که با سیب‌زمینی، پیاز و تخم‌مرغ درست می‌شود. معمولاً به‌عنوان تاپا (یک غذای کوچک) یا به‌عنوان غذای اصلی سرو می‌شود.

 • گازپاچو (Gazpacho):

 سوپ سدری که با سبزیجات خام مانند گوجه‌فرنگی، خیار، فلفل، پیاز، سیر و نان درست می‌شود. برای روزهای گرم تابستان عالی است.

 • چوروس کان شکلات (Churros con chocolate):

یک میان وعده شیرین که از خمیر سرخ شده تشکیل شده است که با سس شکلات داغ سرو می‌شود.

راهنمای سفر به اسپانیابهترین هتل‌های اسپانیا

هتل‌های اسپانیا بسیار زیاد هستند. چند هتل محبوب که گردشگران زیادی به آنها سرزده‌اند و امتیاز خوبی دارند را برای شما معرفی خواهیم کرد:

 • هتل کاسا فوستر مونومنتو (Hotel Casa Fuster G.L Monumento):

این هتل ۵ ستاره در بارسلون قرار دارد و امتیاز ۹ از ۱۰ را در میان گردشگران گرفته است. منظره این هتل بی‌نظیر است و اتاق‌های راحت و شیکی دارد.

 • هتل بارسلونا یونیورسال:

 یک هتل ۴ ستاره که این مورد نیز در بارسلون واقع شده است. این هتل نیز امتیاز ۹ از ۱۰ گرفته است. خوبی این هتل آن است که در نزدیکی مترو قرار دارد و دارای اتاق‌های بزرگ و تمیز با کارکنانی خوش برخورد است.

 • ماربلا کلاب:

 این هتل در واقع یک مکان تفریحی برای شاهزاده آلفونسو فون هوهنلوهه در دهه ۱۹۵۰ بوده است. حال تبدیل به اقامتگاهی جذاب در سواحل اندلس شده است.

 • هتل ۱۸۹۸:

 این ساختمان به قرن نوزدهم تعلق دارد و روی پشت بام آن استخر با تراس آفتاب گیر وجود دارد. یک هتل شیک که غذاهای مدیترانه ای سرو می‌کند. این هتل با کلیسای جامع بارسلونا تنها ۱۰ دقیقه فاصله دارد.

راهنمای سفر به اسپانیا

سخن پایانی

امیدواریم این راهنمای سفر به اسپانیا برای شما مفید بوده باشد. اسپانیا از نظر تاریخی و طبیعی یکی از مقاصد جذاب برای گردشگری است. سواحل زیبایش، بلوارهای رنگارنگ و غذاهای خوش طعمش گردشگران را به سمت خود می‌کشد. معماری و هنر در تمامی شهرهای اسپانیا موج می‌زند. از بناهای اسلامی گرفته تا معماری گوتیک در این کشور جای خود را حفظ کرده‌اند. اگر دوست دارید به دیدن این مکان‌های زیبا بروید، بلیط خود به اسپانیا را به راحتی از مجموعه الی گشت تهیه کنید.

سؤالات متداول

۱.کدام شرکت‌های هواپیمایی به اسپانیا پرواز دارند؟

ماهان، لوفت‌هانزا، قطر، امارات و هواپیمایی ترکیش از تهران به اسپانیا پرواز دارند.

۲.آیا بلیط اسپانیا را می‌توان از مجموعه الی گشت تهیه کرد؟

بله شما می‌توانید بلیط خود را از طریق مجموعه الی گشت تهیه کنید.

۳.جاذبه‌های شهر بارسلون کدام  هستند؟

پارک گوئل، بازار محلی بوکریا، محله بری، لاس رامبلاس و کلیسای خاندان مقدس از جاذبه‌های شهر بارسلون هستند.